Skocz do zawartości

Pz.Kpfw. III z Revell'ki w skali jeden:72


Yonex13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam modelarzy

Chcę przedstawić modele:

a)Pz. Kpfw. III ausf L. Revell 1:72

b)Gaz AAA UM'u 1:72

 

Będą one się znajdowały prawdopodobnie dioramce w scenerii Kursk 6.07.1943r. wbicie się klinem do miejscowości Prochorowka przez II korpus pancerny SS dywizja "Totenkopf". Mam już mały plan jak wszystko rozmieszczę ale to jeszcze daleka droga. Teraz tak malowanie będzie chyba Dunkelgelb i na to "paseczki" w Pactrze A33. Model będzie wykonany jak to się mówi prosto z pudła + własny wkład czyli wymienione uchwyty na wierzy na druty itp. Blaszek żadnych nie mam i raczej nie będę miał do tego modelu.

 

Teraz mały in-box:

 

DSCF9603.jpg

 

DSCF9605.jpg

 

DSCF9607.jpg

 

DSCF9609.jpg

 

Komentarze i tym podobne mile widzine

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj

 

Myślę, że inspiracją był odcinek Japońskiego programu modelarskiego:

http://www.youtube.com/user/sleepylafiel#p/u/126/dy2APstDZTk

 

Autor użył tych samych modeli.Jest to bardzo dobry materiał na temat malowania i ogólnego składania powyższych modeli.

 

Czekam i kibicuję.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części tak tylko tam nie wykonują w scenerii Kursk 43r. A poza tym to ten typ czołgu też bardzo przypadł mi do oka

 

A dzisiaj wieczorkiem już chyba będzie pierwsza aktualizacja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem powyżej że aktualizacja będzie wieczorkiem więc jest. Prace zacząłem od Gaza, nie wiem czemu tak po prostu. Jest to malutki postęp w budowie tego modelu jest zrobiona przednia oś i dwie tylne. Jak na razie z grubsza tylko zrobione. Szukam cały czas jeszcze odpowiedniego koloru dla Gaza. Może mi ktoś podpowie kto w tym siedzi. Z góry dzięki.

A teraz malutki łupdate (naprawdę malutki :P) oto te 3 foteczki:

 

DSCF9612.jpg

 

DSCF9614.jpg

 

DSCF9619.jpg

 

Komentarze i uwagi mile widziane, to co do poprawki itp

 

Aha... Jutro będą już ośki w całości z odpowiednim kolorkiem i wgl jeśli będzie troszkę czasu. I chyba zacznę panzera. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci idzie. Tylko szkoda, że to ta skala czyli 1:72 osobiście wole 1:35 ale to nic będę też śledził ten warsztat. Zasiadam również w pierwszym rzędzie. Pozdrawiam Dawid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra c.d.

Tak jak mówiłem wczoraj rama podwozia jest gotowa zacząłem robić przedział dla kierowcy. Farbę odpowiednią już dobrałem. Rama z grubsza pomalowana. Jak na razie to takie pierdoły tu posuwam ale powoli do przodu :P Miejsca po wypychaczach jeszcze nie usunięte ale będą :P

 

Lewe drzwi od gaza będą otwarte i postanowiłem otworzyć w nich troszkę szybkę :P Wiecie 6 lipca ciepło to sobie ziomuś szybkę otworzył

 

Oto kilka fotek:

 

DSCF9620.jpg

 

 

DSCF9624.jpg

 

 

DSCF9627.jpg

 

 

DSCF9629.jpg

 

Komentarze i uwagi mile widziane :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie Ci dobrze a powiedz z czego zrobiłeś szybę? Mógł byś ją trochę wyrównać bo tak wygląda jak by była krzywa chyba, że to przez to koło. I jeszcze jakaś dziwna ta kierownica taka mógł byś ją trochę wyszlifować. A tak to fajnie się zapowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem gaza aaa dokładnie takiego jak Twój. Tak więc na pewno będę śledził ten temat, na razie model zapowiada się bardzo obiecująco.

I mam pytanie, jakich farb używasz do jego malowania? Interesują mnie nazwy i numery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No żyję... Na myśli mam to że choroba minęła i mogę realizować relację.

 

Widzę że mamy nowego widza, witam Cię Krzyśku.

 

A teraz jeszcze zdjęcia z przed choroby bo nie zdążyłem wrzucić to wrzucam teraz. :P

Naniosłem takie prowizoryczne błotko na układ jezdny, no ale to się jeszcze zobaczy czy zostanie czy nie.

Focisze:

 

DSCF9634.jpg

 

 

DSCF9636.jpg

 

 

DSCF9637.jpg

 

 

DSCF9638.jpg

 

 

DSCF9639.jpg

 

 

DSCF9640.jpg

 

 

DSCF9642.jpg

 

Wszelkie komentarze i uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model będzie raczej wykonany bez plandeki ale nad tym się jeszcze dobrze nie zastanawiałem i na to jeszcze przyjdzie taka pora. Teraz niedługo to będzie więcej czasu to będzie częściej realizowane bo teraz to nauka ogółem czasu nie ma.

 

Dzięki El Commendante trochę zdejmę tego blotka i trochę to zmodyfikuje i będzie chyba OK.

 

A w ten weekend zacznę grzebać przy panzerku, więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cd.

Witam was po tych wspaniałych świętach

 

Postanowiłem że z Gaza zrezygnuję. Ponieważ był by za duży ścisk na tej dioramce i tak jakoś. Doszła do tego jeszcze bardzo zła sklejalność kabiny właściwie żadna, ale zostawmy go już w spokoju.

 

Zacząłem i to na dobre panzerka i tak się rozpędziłem, że tak jakoś szybko poszło że nie było czasu na fotki ze sklejania. Stan jest tak;i całość jest w trzech częściach. Wanna, kadłub i wieża. Jest na całość naniesiony lekki podkład. Teraz moje plany są takie:

 

a)nanieść na cały model dunkelgelb

b)jakieś tam kamo machnąć

c)malowanie szczegółów typu narzędzia itp.

potem sido i reszta zabawy z waloryzacją

 

Teraz kilka fotek:

Z wanną od leoparda w 35

DSCF9929.jpg

 

DSCF9931.jpg

 

DSCF9932.jpg

 

DSCF9934.jpg

 

DSCF9935.jpg

 

DSCF9936.jpg

 

DSCF9938.jpg

 

DSCF9939.jpg

 

DSCF9940.jpg

 

DSCF9941.jpg

 

Koło napędowe od leosia

DSCF9942.jpg

 

Komentarze jak zawsze mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac odciski palców

 

Tenggeri to nie są odciski palców, to są przetarcia od pilnika.

 

Model jest już cały pomalowany Dunkelgelbem i z jednej strony mam już pomalowane bandaże na kołach. Dzisiaj czekam mnie druga strona i jakieś kamo. Teraz fotki z postępu prac:

 

 

DSCF9948.jpg

 

DSCF9951.jpg

 

DSCF9954.jpg

 

DSCF9956.jpg

 

DSCF9957.jpg

 

Piszcie co uważacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.