Skocz do zawartości

BK 117 "Anglia One" 1/72 - lato nad Anglią


kret69

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

 

Lato 2006 nad Anglią miało zapach lawendy, kolor słoneczników i dźwięk podwójnego AVCO Lycoming LTS 101, jakimi napędzane były nowe "Anglia One" i "Anglia Two" - MBB BK 117. W lecie ludzie robią różne głupie rzeczy, często na drodze albo przy żniwach, i te dwa żółte anioły latały po nich jak przekroczyli granice głupoty, brawury lub nieuwagi. Zazwyczaj "Anglia" lata do wypadków drogowych, wypadków konnych (jakby nie patrzeć, ciągle narodowy sport angielski), zatrzymań krążenia i poważnych upadków.

 

Czy to jest ciekawe? Może dla niektórych. Dla mnie naprawdę ciekawe jest co innego. Otóż EAAA - East Anglian Air Ambulance - jest jednostką całkowicie utrzymującą się z tego, co uzbiera. Jeśli narzekamy na polskie rozwiązania, Owsiaka i stary sprzęt to wyobraźcie sobie - EAAA zaczęła latać starym Bo-105 w 2001 roku po tym, jak uzbierała sobie na niego pieniądze na imprezach charytatywnych! Owsiak zbiera baty za to, że wyręcza państwo - EAAA na początku tym jednym Bo-105 latała jeden dzień w tygodniu, a obecnie "Anglia One" lata 7 dni w tygodniu a "Anglia Two" bodajże 5. Wszystko zrobili sami.

 

W tej organizacji (EAAA) dostał ostatnio pracę książę William, dostaje 40k GBP na rok jako pilot. Wcześniej robił w RAF jako pilot śmigłowca ratunkowego. No ale dziś latają już na EC-145 a ja mam BK-117. Dlaczego?

 

DSCN0299.jpg

 

DSCN0300.jpg

Bo ten model, który widzicie, był częścią akcji zbiórki pieniędzy na utrzymanie ruchu "Anglia One" i "Anglia Two". Tak naprawdę to Revellowski "Medicopter" (którego filmową wersję też sobie kiedyś złożę) z kilkoma dodatkami.

 

DSCN0301.jpg

 

Zawartość nie zaskakuje, nowe są tylko kalki:

 

DSCN0306.jpg

 

oraz jedna karteczka, której treść jest dosyć istotna w procesie budowy:

 

DSCN0304.jpg

 

I z takim czymś chciałbym wziąć udział w konkursie. Jak się domyślacie, konkurs to tylko pretekst, żeby go w końcu przynajmniej zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Trochę sobie podłubałem wnętrze ale bez przesady. Nie mam materiału referencyjnego za bardzo do wnętrza, a poza tym tam naprawdę nic nie widać. A zamierzam go zrobić zamkniętego.

 

DSCN0394.jpg

 

DSCN0395.jpg

 

DSCN0396.jpg

 

A przyrządy wydrukuję jutro na kolorowym laserze i spróbuję nakleić bo to co jest to nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

DSC_0567.JPG

 

DSC_0566.JPG

 

Podkład i farba docelowa to produkty firmy BilModel, które kupiłem z ciekawości dla wypróbowania. Niestety nie mam jakiegoś wybitnego aerografu a to chyba pierwszy raz jak używam go do farb olejnych. Zwykły rozpuszczalnik Wamodu daje radę do czyszczenia ale i tak jest więcej roboty (i smrodu) niż z akrylami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Podkład i farba docelowa to produkty firmy BilModel, które kupiłem z ciekawości dla wypróbowania. Niestety nie mam jakiegoś wybitnego aerografu a to chyba pierwszy raz jak używam go do farb olejnych...
Jesteś pewien, że to są farby olejne???

BilModel zawsze robił farby celulozowe (bardzo dobre) i akrylowe wodne (nie używałem). O olejnych nie słyszałem, ale może się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może. Ja w życiu miałem do czynienia tylko z akrylowymi i takimi jak Humbrol więc po zapachu rozpuszczalnika wydawało mi się, że to olejne. Ale może celulozowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.