Skocz do zawartości

Junkers Ju 87


James

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Już jakiś czas temu założyłem konto na tym forum, ale nie było okazji, żeby się przywitać (WITAM SERDECZNIE) i coś pokazać z mojego warsztatu. Zatem prezentuje moje ostatnie wypociny: model Stukasa Italeri 1/72

 

Miłego oglądania i krytykowania:)

 

512674575694682bmed.jpg

 

98431144daeae437med.jpg

 

1a2a8d8c203f9047med.jpg

 

df762d33327ad795med.jpg

 

59d613a4736ea622med.jpg

 

ccd82f501f5aed10med.jpg

 

32e3b3dc472d3290med.jpg

 

216a2b75dcd54e65med.jpg

 

039da02b939cb4demed.jpg

 

1bbe64ee82c707a1med.jpg

 

c2d0cf03c4c96b08med.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo fajny , ładna kolorystyka, ale , albo to wina zdjęć , ale mam wrażenie że owiewka pomalowana jest trochę niedokładnie.Powtarzam byc może to wina fotki. Wiem że nie jest łatwo malować takie owiewki i wymaga to cierpliwości. Ale ogólnie super , fajny preshading na spodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolorystyka super, podoba mi sie delikatny wash, a nie zapuszczone na czarno linie (model wygląda wtedy -moim zdaniem- jak kartonówka...) nie wiem czy to kwestia zdjęć - ale czy od spodu miał być błękit RLM65 ?? bo wygląda ładnie, choć bardziej przypomina polski jasny niebieski (jak na P-11)... szacun za szablony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szacun za szablony

 

Hehe, dzięki:)

 

Co do malowania spodu, wszystko jest ok, jest na szaro malowany. Może to kwestia oświetlenia

A w Afryce uzywano nie RLM 65 tylko 78:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania spodu, wszystko jest ok, jest na szaro malowany. Może to kwestia oświetlenia

A w Afryce uzywano nie RLM 65 tylko 78:)

 

aaa bo to szary jest no to OK kiedyś kiedyś siedziałem w lotnictwie niemieckim, ale to było dawno i nie prawda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Jak namalować takie plamki aerografem??

A może tak poczytasz wątek zamiast tylko obrazki oglądać?

 

Tak wyciąłem sobie szablon

 

 

Sam model bardzo sympatyczny. Przyjemnie się na niego patrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Model jak na 72 Italerki, wykonany całkiem przyzwoicie. Plamki w tej skali na pewno nie były zbyt wdzięczne w malowaniu, co wykazuje, że warsztat malarski masz na wysokim poziomie. Bardzo ładnie leżą również kalki.

 

Jest jednak kilka elementów, które mogłyby wyglądać nieco lepiej:

 

1. Rama owiewki ma nieco poszarpane malowanie. Albo chodzi o zerwanie źle dopasowanych masek, albo pędzlowanie;

2.Okopcenia na skrzydle nie łączą się z okopceniami na kadłubie biegnącymi wyżej; Mogłyby również być nieco intensywniejsze w okolicy krawędzi natarcia, a nie linii spływu;

3.Karabiny pokładowe powinny mieć ciemniejszą barwę. Wyglądają zbyt aluminiowo;

4. Bomba wygląda trochę zbyt jednolicie i plastikowo. Przydałoby się jej dodać nieco życia i metaliczności;

5. Szkoda, że nie pokusiłeś się o delikatne obicia lakieru.

 

Model wykonałeś dobrze (tak na szkolną 4) przyznam, że ciekawi mnie jaki będzie Twój następny projekt

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam model bardzo sympatyczny. Przyjemnie się na niego patrzy.

 

Ciesze się bardzo

 

przyznam, że ciekawi mnie jaki będzie Twój następny projekt

 

Kornik

 

Nie mam bladego pojęcia, gdyż nie mam teraz czasu na modelarstwo z racji iż w domy bywam tylko w weekend i to nie każdy. Ostatnim był Ta 152 i długo chyba tak pozostanie :( Będzie okazja, to może He 219 pójdzie na warsztata

 

Ciekawa mechanizacja płata - dorabiałeś, czy było już w zestawie?

 

Model 100% prosto z pudła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.