Skocz do zawartości

PZL P-11c (PZW 1/72)


Ipkinss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Idąc niejako "za ciosem" obfotografowałem także swoją jedyną jak dotąd "jedenastkę". Model także powstał kilka lat temu i był kontynuacją serii po P.7 Pamiętam, że dużo pracy włożyłem w kokpit i muszę przyznać, że nawet teraz mi się podoba

 

Od podstaw zrobiłem także silnik i spróbowałem pierwszy raz w życiu zrobić wgłębne linie podziału blach co okazało się moją porażką :( Jeśli ktoś powiedziałby mi wtedy, że kiedyś przetrasuje całego Halifaxa to uznałbym go za wariata Próbowałem także poprawić strukturę falistej blachy na skrzydłach ale tu również poległem. Tak czy siak lekcje dane przez ten model pamiętam do dziś i po mału zbieram siły na następnego "pezetelka"

 

A oto kilka fotek kokpitu i silnika:

 

1000067v.jpg

1008589.jpg

1008597.jpg

1008605.jpg

 

oraz właściwa galeria:

 

 

58366294.jpg

11775525.jpg

80658122.jpg

90717968.jpg

50096568.jpg

94552734.jpg

24367388.jpg

27337636.jpg

79227199.jpg

46621385.jpg

64565444.jpg

12006329.jpg

 

Model przedstawia P-11c nr 8.110 ze 152 Eskadry Myśliwskiej. We wrześniu 1939 roku latał na nim przyszły as PSP - Stanisław Brzeski.

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, po pierwsze piękna jedenastka mam takie pytanie w kwestii technicznej - otóż widzę że (tak mi się przynajmniej wydaje) kokpit bazuje na blaszce Parta, jakiś czas temu też zabrałem się za moją jedenastkę z takąże blaszką, opisz proszę czy miałeś problemy/jak je rozwiązałeś z umieszczeniem kokpitu w kadłubie, u mnie nijak nie chce się to zmieścić, przecieniłem już plastik miejscami niemal do grubości papieru i dalej kłopot, drugie pytanie na szybko - zestaw pzw ma za krótki kadłub, wstawiałeś może jakiś dystans na wysokości kabiny?

jeszcze raz gratuluję pięknego modelu

 

p.s. jedyne do czego mógłbym się doczepić to - czy osłony km-ów nie dałeśprzypadkiem "na lewą stronę" ? w egzemplarzu muzealnym zewnętrzna strona osłon km-ów jest gładka. nie zmienia to b. pozytywnego mojego wrażenia o modelu, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

tylko właśnie te linie Confused Konieczny do tego jest rylec? Ipkinssie, może jakiś mały tutorial tu lub poprzez PW?

 

Powiedz jeszcze o które linie Ci chodzi. O linie podziału blach na kadłubie czy o fakturę blachy falistej na skrzydłach?

 

Kolego wuwumaster! Ze zmieszczeniem kokpitu Parta również miałem wiele problemów. Udało mi się jednak w końcu go upchnąć ale musiałem zeszlifować kadłub właśnie do grubości kartki papieru, a w jednym miejscu po prostu wyciąć dziurkę na kant kratownicy,który potem musiałem zeszlifować...Sama kratownica jest też nieco zwichrowana właśnie po to by się zmieściła ale na szczęście w ogóle tego "pokrzywienia" nie widać. Dużo kłopotów było też z ukształtowaniem kokpitu pod owiewką tak żeby tablica rozdzielcza była w odpowiednim miejscu. Aha trzeba tez zaszpachlować wielką dziurę na podstawkę

 

Kadłuba nie przedłużałem choć wiedziałem, że jest za krótki. Po prostu wtedy nie czułem się na siłach by wykonać tę przeróbkę.

 

A co do osłon karabinów to faktycznie są odwrotnie

 

Fajnie, że moja stara "jedenastka" Wam się podoba Kiedyś rozgrzebałem P-11a z vacu...może czas do niej powrócić

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jeszcze o które linie Ci chodzi. O linie podziału blach na kadłubie czy o fakturę blachy falistej na skrzydłach?

Najlepiej o obie Trochę mnie przestraszyliście teraz tym kokpitem nie mieszczącym się w kadłubie... No ale, pilnikiem i papierem ściernym można dokonać cudów :P

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dzięki Patyk!

 

jachud3

 

Linie podziału blach wykonałem podobnie jak przy Halifaksie przy pomocy odpowiednio zaostrzonego rylca oraz różnego rodzaju blaszek wzdłuż których ryłem linie.

 

b23118244abf9631.jpg

 

Fakturę blachy natomiast próbowałem odtworzyć narzędziem sporządzonym z kawałka żyletki zmienionej za pomocą pilnika w "grabki". Następnie chwytałem je w pensetę i przeciągałem wzdłuż płata.

 

Znalazłem jedno słabiutkie zdjęcie tego ustrojstwa (bo już gdzieś zaginęło)

 

ed55491a9f7d2d63.jpg

 

Prawdę mówiąc to w skali 1/72 faktury blachy nie powinno być widać ale "łysa" P-11 to też jakoś tak dziwnie. Trzeba wybierać

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonania kabiny można pogratulować.

Natomiast wydaje mi się, że osłonę karabinu przykleiłeś wewnętrzną stroną na zewnątrz. Chodzi mi o tę blaszkę za km-em. Ta jej obwódka z dwoma poprzeczkami to wewnętrzny profil który widać po otwarciu tego luku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.