Skocz do zawartości

PZL P-11c Fliererausbuildungregiment - tylko nie bijcie


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

Nazwa mówi sama za siebie P-11c wersja niemiecka

Model jest produktem firmy Plastyk. O jakości pisać chyba nie muszę bo każdy wie o co chodzi

Problem miałem z kalkami (Master Craft), po pierwsze swastyki były w częściach, po drugie miałem wypadek w wyniku którego jeden z krzyży uległ uszkodzeniu.

Po pomalowaniu nałożyłem washa i trochę przetarłem dzięki czemu nie wyszedł taki brudas jak hiszpańska wersja.

Jutro postaram się dać lepsze fotki.

 

Pierwsze myślałem aby tak go zostawić ale...

 

5c4bd0f4eb8d1e87med.jpg

... Powycierałem washa a przy okazji wspomniany wypadek:

 

6c318fe4f9bc64d6med.jpg

3eec9f5ae079f924med.jpg

79d952867a93431emed.jpg

d4c23fec734cee2amed.jpg

1cc2ac9944cb3c65med.jpg

82f5cefbd5ed047cmed.jpg

725abfa9068e91cemed.jpg

d14fb162f45bd85amed.jpg

f248a3110024f84dmed.jpg

 

I już dwójka w kolekcji:

c5a366a154760feamed.jpg

 

A teraz niech zapłoną stosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu pisać jak na latadła to zdecydowanie za mocny, wash.

po drugie ta obręcz wokoło silnika, którą pomalowałeś na czerwono raczej powinien być kolor rdzy a jeszcze lepiej przepalonego metalu, bo jest to część kolektora wydechowego.

Nie do końca jestem przekonany, co do tego, że litera c w nazwie oznacza jednoznacznie, że jest to wersja niemiecka, bo PZL(Polskie Zakłady Lotnicze) jest typowo polska konstrukcją a ten egzemplarz po prostu zmienił właściciela.

Ale nie łam się trening czyni mistrza!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie 11ki i żadnej polskiej...Hmm patriota pełną gębą...Trzeba miec talent żeby tak ominąć taka tematykę

A wiatrochron gdzie waćpan zapodział? Wszak hitlersynowi może co nieco wiać po grzywce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem rasowym modelarzem a raczej typowym amatorem mało wiem o takich technikach jak preshading i wash (w fazie prób dzięki temu forum) ale na wszystkie Krystyny po tej stronie Wisły powiedz mi jakim cudem mógł się w realu uświnić ten samolot i nie chodzi mi o to że jest ze swastyką

Poza tym mogę tylko dodać to co proponuje sobie czyli walcz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

rzeczywiście nieco za brudny ten samolot, ale to kwestia gustu. Chociaż trzeba zaznaczyć, że jednak samoloty były dużo częściej myte niż pojazdy lądowe. Z oczywistych względów, jak choćby właściwości aerodynamiczne

A cóż się stało z owiewką kabiny pilota??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i zrób wreszcie polską jedenastkę heretyku

 

Przyjdzie pora na polską, jak na razie w planach jest wersja rumuńska z 1935 oraz z 1940.

 

Co do washa wydaje mi się że z każdym modelem będzie lepszy, cho brudzenie jest SF to czysta P11 - stka mi się całkowicie nie podoba.

Co do owiewki zamontuje ja i dam lepsze fotki.

 

Jak tak policzyłem to do kolekcji zamierzam dodać z P11 2x wersje rumuńskie, 1 łotewską, 1 rosyjską i co najmniej 3 polskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.