Skocz do zawartości

RWD 5bis (od podstaw)


albert091283

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w galerii mojego nowego dziecka, którym jest chyba najsłynniejszy polski samolot sportowy ubiegłego wieku RWD 5bis „najmniejszy i najlżejszy samolot jaki pokonał Atlantyk Samolot legenda na zawsze związany z osobą Stanisława Skarżyskiego”. Inspiracją do budowy tego modelu była chęć stworzenia czegoś, o czym firmy modelarskie zapomniały a błąd. Dlatego też z wielką satysfakcją i przyjemnością przystąpiłem do tego dość trudnego tematu z racji znikomej dokumentacji w porównaniu do innych maszyn tamtego okresu. Było sporo niewiadomych, z których mam nadzieje udało mi się wybrnąć. Dobra koniec pisania czas na konkrety.

th_IMG_0001-1.jpg th_IMG_0002-1.jpg th_IMG_0003.jpg th_IMG_0004-1.jpg

th_IMG_0005.jpg th_IMG_0006.jpg th_IMG_0007.jpg th_IMG_0009.jpg

th_IMG_0010.jpg th_IMG_0012.jpg th_IMG_0013.jpg th_IMG_0014.jpg

th_IMG_0015.jpg th_IMG_0016-1.jpg th_IMG_0017-1.jpg

Warsztat RWD 5 bis 1/32

 

 

Chciałem również podziękować serdecznie za wszelaką pomoc wszystkim podglądaczom I podpowiadaczom a w szczególności wielkie dzięki dla KayFranz-a Za udostępnienie swoich zbiorów dokumentacji na temat samolotu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy... model??? Jaki model??? Przecież to prawdziwy samolot!

 

Świetny, piękny genialny

Pełen szacunek za całą tą przeróbkę, jestem pod wielkim wrażeniem.

 

Jeszcze by się tylko przydało zdjęcie z Piperem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aczkolwiek przydałyby się fotki-zbliżenia i jakieś bardziej jednolite tło

 

W moim mniemaniu galeria ma przedstawiać ogólny zarys modelu dlatego też porobiłem takie a nie inne zdjęcia jak wspomniałeś w warsztacie można podejrzeć całą resztę co nie znaczy że nie wezmę sobie do serc tego co napisałeś i następnym razem porobię więcej szczegółów. Wszystkie uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardo ładny model nic dodac nic ująć Jednak dpotrzylem się jednego "ale"

(rosze tego nie traktowac jako zazdrośc czy zlosliwość .po prostu lubię wpatrywać sie w szczególy)

A mianowicie chodzi o skrzydlo .wydaje mi się ono za grube ,a na pewno na końcówkach

A pozatym jest SUPER!!!

PA080275.jpg

PA080276.jpg

PA080277.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ono za grube ,a na pewno na końcówkach

Masz racje Zebra na końcach powinny być o 3 mm cieńsze centro płat jest taki, jaki być powinien po przeskalowaniu z rysunków niestety było to wymuszone konstrukcją szkieletu i poszycia - Cieńsze było by za delikatne gdyby model był plastikowy to na pewno było by bardziej poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ono za grube ,a na pewno na końcówkach

Masz racje Zebra na końcach powinny być o 3 mm cieńsze centro płat jest taki, jaki być powinien po przeskalowaniu z rysunków niestety było to wymuszone konstrukcją szkieletu i poszycia - Cieńsze było by za delikatne gdyby model był plastikowy to na pewno było by bardziej poprawnie

 

Ostatecznie może być ;) Ważne że wszystkim sie podoba. A tak na koniec to i modele plastikowe nawet renomowanych firm mają takie mankamenty że szkoda gadać . Zresztą tak po prawdzie to prawie kazdy model ma jakiś feler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albert gratulacje. Piękny model, wiele godzin wspaniałej pracy. To się nazywa MODELARSTWO. Reszta to sklejacze ;).

 

Muszę się kiedyś pojawic w tym Wickol i zobaczyc to arcydzieło na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albert gratulacje. Piękny model, wiele godzin wspaniałej pracy. To się nazywa MODELARSTWO. Reszta to sklejacze ;).

 

Muszę się kiedyś pojawic w tym Wickol i zobaczyc to arcydzieło na żywo

Ale lizus.

A tak na poważnie to z tą opinią sklejaczy raczej się nie zgodzę ,jest to bardzo krzywdzące.Zrobic dobrze model z plastiku to też sztuka .

W tym przypadku (oczywiście nie ujmując w jakość wykonania modelu)

jest to dla mnie 'sztuka dla sztuki'.Osobiscie jak bym mial cos podobnego robić to już zrobilbym model latający .(Zresztą dwa takie RWD już dawno temu mialem zrobione i oblatane )Wierzcie że ten model lepiej wygląda w locie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością oglądałem warsztat, z równą przyjemnością oglądam galerię. Jedyna rzeczą, jaka mnie zastanawia, to gdzieś Ty, chłopie się uchował przez ten czas?

Tempo i jakość wykonania zadziwiające. Dodatkowym plusem jest fakt, oba Twoje samoloty są "cywilami" w fajnych malowaniach - a nie tylko "kamuflaż&brudzing".

 

Pamiętam jeden z pierwszych Twoich postów - oj, teraz to nie będziesz mógł już tak napisać.

 

P.S. Jak myślicie, która fotka zostanie "fotką admina"? Bo któraś z nich powinna. Ja obstawiam tę przedostatnią.

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się kiedyś pojawic w tym Wickol i zobaczyc to arcydzieło na żywo

Zapraszam!!

 

A tak na poważnie to z tą opinią sklejaczy raczej się nie zgodzę ,jest to bardzo krzywdzące

Faktycznie trochę to nie w porządku w stosunku do innych modelarz, bo nie każdy ma odpowiednie warunki i predyspozycje do wykonywania (Żebyście nie zrozumieli źle, że myślę, że moje prace są najlepsze, bo bardzo dużo im brakuje) tego typu prac. Jedno, co mnie cieszy to to, że coraz więcej młodych ludzi bierze się za modelarstwo i z czasem, co wytrwalsi dojdą do wysokiego poziomu i będą konkurować z nami już wtedy starymi prykami. Ja też kiedyś tylko lepiłem modele nawet ich nie malując(Lat temu kilkanaście) a poza tym sam się dziwię, że mój warsztat przez ostatni rok tak bardzo się poprawił kiedy to powróciłem do tego hobby.

 

 

Pamiętam jeden z pierwszych Twoich postów - oj, teraz to nie będziesz mógł już tak napisać.

Który??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jeden z pierwszych Twoich postów - oj, teraz to nie będziesz mógł już tak napisać.

Który??

Ano ten:

Witam. Kolejny dzień prac. Widzę, że ten warsztat nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem, ale cóż trzeba dokończyć, co się zaczęło I tak dzisiaj pomalowałem wstępnie silnik I poskładałem na sucho kadłub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie był wcale taki pierwszy bo zdążyłem już napisać przed tym znacznie więcej postów w innych tematach

viewtopic.php?t=11322&highlight=

viewtopic.php?t=12551&highlight=

viewtopic.php?t=10025&highlight=

viewtopic.php?t=9098&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, "moja kulpa", jak mówiła siostra Basen

 

Niemniej jednak, chyba do takich sytuacji już nie dojdzie - znając Twoje możliwości, człowiek za wiele traci, nie zaglądając...

 

Swoją drogą, aż łza się w oku kręci, jak pomyślę o tym "erwudziaku" z Plastyku - kleiłem go kiedyś, jak pisałem jeszcze ołówkiem w podstawówce, a lata były 80... Mam przez to ogromny sentyment do tej maszyny i modeliku w ogóle - a Twoje warsztaty tylko go pogłębiły...

 

Pozdrawiam,

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

I co ja mam kurczę napisać?

Że świetny model?

Przecież to od razu widać...

Więc, robiąc to, co zazwyczaj robię, gdy model robi na mnie takie wrażenie, że nie mogę wydusić z siebie słowa....

 

 

.......wstawię obrazek...

Awesome[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na początek dziękuję bardzo wszystkim za tak bardzo pozytywną reakcje na moją prace.

 

P.S. Czym nas teraz zaskoczysz?

Co następne- Hmm zacząłem budowę I-16 który bierze udział w konkursie na innym forum, ale nie widziałem wzmianki w regulaminie, że nie można pokazywać modeli na innych forach tak, więc tutaj też zagoszczę z budową?

A jak skończę tą latającą beczułkę to wystartuje w konkursie również i tutaj z Messershmitem Bf 109 K4 od Revwlla. 1/32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, która fotka zostanie "fotką admina"? Bo któraś z nich powinna.

Nie to, żebym się chwalił...

Wprawdzie kiepski ze mnie prorok, bo obstawiałem inną, ale to zdjęcie jest rzeczywiście najlepsze ze wszystkich. Gdybym nie wiedział, że to model, to bym się mocno oszukał

 

Serdecznie gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.