Skocz do zawartości

Samolot torpedowy Latecoere 298 1:48 AZUR


RH

Rekomendowane odpowiedzi

No i wreszcie szczęśliwy (lub i nie) koniec nad tym modelem .....tak tak to nie przejęzyczenie ,model ten powstawał w bólach przez dlugi czas W miedzy czasie powstało wiele innych modelików a ten dalej był rozbabrany

No ale kreska zapadła postanowiłem go wykończyć.Pokazać go na forum a potem........ zpieniężyć Bo jakoś mi do gustu nie przypadl .A pieniążki przydadzą sie na bardziej lubiane konstrukcje

A co do samego modelu to jak w temacie ,czyli firma Azur 1:48

Składalność ot taka sobie

PB170332.jpg

PB170333.jpg

PB170334.jpg

PB170335.jpg

PB170336.jpg

PB170337.jpg

PB170338.jpg

PB170339.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jak w malarstwie np Matejko lub podobne a tak na powaznie to model raczej przeciętny , nie dopieszczony ot taki sobie (od poczatku ciezko się robilo bo mi nie podchodzil ,stąd ta decyzja o wypchaniu do "ludzi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zbyt oryginalny pisząc, że model piękny jak zwykle

Czy można poprosić o chociaż jeden „nieperfekcyjny”

 

Zainteresowały mnie linie podziału które są tu bardzo ładne i subtelne.

Czy model miał wklęsłe linie podziału? W jaki sposób zostały zrobione te linie na Twoim modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zbyt oryginalny pisząc, że model piękny jak zwykle

Czy można poprosić o chociaż jeden „nieperfekcyjny”

 

Zainteresowały mnie linie podziału które są tu bardzo ładne i subtelne.

Czy model miał wklęsłe linie podziału? W jaki sposób zostały zrobione te linie na Twoim modelu?

 

To ..jest ..własnie ten model

 

Piękna konstrukcja. szkoda, że nie ma takiej w 1/72. Od razu bym nabył. Uwielbiam takie "brzydactwa" lub bardziej nietypowe samoloty.

Nie siedzę w 1:72 ale mysle że cos takiego napewno jest tylko należaloby poszperać po internecie

o na przyklad tu

http://www.allegro.pl/item771403370_latecoere_298_b_zywica_replica_1_72.html

albo tu

http://fortunecity.com/meltingpot/portland/971/Inbox/k-m/latecoere-298-i.htm

 

Piękna konstrukcja.

 

Piękna i ciekawa. Szkoda, że przy takich układach z Francuzami jakie mieliśmy w tamtym czasie nie zasililiśmy nimi MDL-ot w Pucku

Myslę że można by bylo się pokusić i zrobić model w malowaniu domniemanym z "serii "coby bylo gdyby" w polskim malowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna konstrukcja. szkoda, że nie ma takiej w 1/72. Od razu bym nabył. Uwielbiam takie "brzydactwa" lub bardziej nietypowe samoloty.

Nie siedzę w 1:72 ale mysle że cos takiego napewno jest tylko należaloby poszperać po internecie

o na przyklad tu

http://www.allegro.pl/item771403370_latecoere_298_b_zywica_replica_1_72.html

albo tu

http://fortunecity.com/meltingpot/portland/971/Inbox/k-m/latecoere-298-i.htm

 

Dzięki RH, ten na allegro już poszdł, ale wiem już że istnieje model w 1/72 będę polował .

 

Zio no to mamy poważne powiązania polskie z tym samolotem. A wiesz kto go zestrzelił i jakim samolotem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny model, sympatyczne ślady eksploatacji - no i ta torpeda!

 

Taki filmik dla odprężenia znalazłem - L298 koło Marsylii , czyli pomysł na dioramkie :

 

 

Skoti - ten latak w 1/72 jest w Model Hobbies :

http://www.modelhobbies.co.uk/shop/azur-latecoere-float-plane-air003-p-3840.html

Ciekawy ...tylko skąd wykombinować tyle rybek w skali 1:48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadamy i lepimy albo korzystamy z zestawów dla barbie - ale przyznasz, że fajnie to wygląda.

Tak przy okazji- warto o chojaka zadbać, u góry chyba przerosty zrudziały...może przenawożony, może czas ciut gałązki przerzedzić? Może ma za mało miejsca na bryłę korzeniową i większy ciut kawałek przestrzeni stara się wywalczyć?

Niemniej pozdro, napisz mi, jakie kolory w użyciu były, doooooobra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadamy i lepimy albo korzystamy z zestawów dla barbie - ale przyznasz, że fajnie to wygląda.

Tak przy okazji- warto o chojaka zadbać, u góry chyba przerosty zrudziały...może przenawożony, może czas ciut gałązki przerzedzić? Może ma za mało miejsca na bryłę korzeniową i większy ciut kawałek przestrzeni stara się wywalczyć?

Niemniej pozdro, napisz mi, jakie kolory w użyciu były, doooooobra ?

Z donicami to prawda,muszę zakupic wieksze .Co do przerzedzania to niemam pojęcia jak to sie robi

a kolory to Spód Life color UA145 ,gora to Model Master Acryl 4746

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadamy i lepimy albo korzystamy z zestawów dla barbie - ale przyznasz, że fajnie to wygląda.

Tak przy okazji- warto o chojaka zadbać, u góry chyba przerosty zrudziały...może przenawożony, może czas ciut gałązki przerzedzić? Może ma za mało miejsca na bryłę korzeniową i większy ciut kawałek przestrzeni stara się wywalczyć?

Niemniej pozdro, napisz mi, jakie kolory w użyciu były, doooooobra ?

Z donicami to prawda,muszę zakupic wieksze .Co do przerzedzania to niemam pojęcia jak to sie robi

a kolory to Spód Life color UA145 ,gora to Model Master Acryl 4746

Mial być też Lifecolor orginal francuski ale sie "zważył"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają się nudzić te Twoje modele Od czasu do czasu mógłbyś "popełnić" jakiegoś babola, aby inni odetchneli z ulgą, że niedoskonałości to nie tylko ich domena

 

Modelik tradycujnie już klasa!

 

pzdr.

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają się nudzić te Twoje modele Od czasu do czasu mógłbyś "popełnić" jakiegoś babola, aby inni odetchneli z ulgą, że niedoskonałości to nie tylko ich domena

 

Modelik tradycujnie już klasa!

 

pzdr.

Hubert

Ale w nim też są niedoskonałości tylko należy je zauważyć

Widzialem taki sam model zrobiny przez jakiegos francuza ..to dopiero byl majstersztyk.Zrobil super wozek a do tego potwieral kabinki ,i dal tam jakiez badzziewie .Naprawdę byl odlotowy. To moje przy tym modelu to prostak i chłam

Pozwolilem sobie wstawić tu zdjecie tego modelu jako dowód

flugzeug_lc09790x527.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.