Skocz do zawartości

RED BARON 1/72


slimas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest to model albatrosa DIII "red baron" jest to model który robiłem rekreacyjnie w przerwie między innymi modelami.

Jest to model firmy revel jak dla mnie przyjemnie się sklejało ale niestety producent nie dał wnętrza no cóż niemożna mieć wszystkiego ale model musiałem złożyć ponieważ mama go kupiła bo jej się podobał.

A teraz fotki:

963cff822d9ebf03m.jpg

8f2e280dcce4df31m.jpg

2d21b91ca9f6a2b9m.jpg

1aecbe3e808d1891m.jpg

f75efd6197ede820m.jpg

6b39099a8b145cc0m.jpg

286c14b0cd9eb755m.jpg

 

A model został pomalowany pactrami pędzelkiem i nie obyło się od użycia szpachli.

Zapraszam do oglądania.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję modelu, sprawia dobre wrażenie i mnie się podoba. Ładnie wygląda na trzeciej fotce, choć tło mniej się podoba. Naciągi masz zrobione ze zwykłej nici?!, są dobrze napięte, ale wyglądają dość grubo. Fajnie wyszło cieniowanie skrzydeł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Model ma trochę niedoskonałości,takich jak słabo wyglądające śmigło i (tak mi się wydaje) lekki przechył na jedno skrzydło, ale ogólnie robi bardzo dobre wrażenie. Sklejony i pomalowany jest czysto i dobrze wróży na przyszłość

 

Oby tak dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod zdaniem Kornika, jest jeszcze merytoryczny jeden błąd, ale to wina producenta zarówno w skali 1:72 jak i 1:48 - jest radiator, ale po nic on, skoro niczego nie chłodzi, bo nie ma po prostu rurek odprowadzających do silnika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowa.Naciągi są zrobione z nici modelarskiej jest prawie jak guma fajnie się napręża. a model ma faktycznie przechył,leci na lewa stronę.

Nie umiem malować faktury drewna i z tego powodu śmigło tak wygląda do modelu dojdzie jeszcze podstawka.A rurki postaram się dorobić:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała korekta, Czerwony Baron to był von Richthfen, który latał na trójpłatowym Fokkerze Dr. I

Tak, czepiam się ;P

 

mała korekta - baron Manfred von Richthofen - zwany czerwonym diabłem lub czerwonym baronem - latał na wielu typach samolotów, począwszy od bombowców (gdy przeszedł z kawalerii do lotnictwa) przez Albatrosy DII DIII i DV aż po kilka Fokkerów Dr.I w tym całe czerwone, częściowo czerwone i do jego dyspozycji przynajmniej jeden wogóle nie przemalowany (po drodze był zdaje mi się jeszcze jakiś Halberstadt albo Pfalz ale teraz dokładnie nie pamiętam), to tak apropos czepiania się...

 

Modelik bardzo zacny, przyjemnie się go ogląda

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

82c3ce4e154fd711m.jpg

cytuje z mojej encyklopedii:

Powyżej:sfotografowane w 1916r. w Douai Albatrosy D.III.

Drugi samolot w szeregu to całkowicie czerwona maszyna pilotowana przez samego "czerwonego barona",znana wśród pilotów RFC jako "Le Petit Rouge"

(mały czerwony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, za zadbanie o podkładkę historyczną. Twój modelik zapewne jest wykonany zgodnie z instrukcją, mankamentem mogą być jedynie krzyże na kadłubie i ogonie, które na fotce są zamalowane (choć prześwitują lekko, na innych samolotach też bywały zamalowywane ale tak,że coś tam prześwitywało), co ciekawe nie zamalowany jest znak firmowy Albatrosa na ogonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.