Skocz do zawartości

SM 79 Italieri 1/72


Wolf3374

Rekomendowane odpowiedzi

ładny ten sawoja-marczetti.mnie się podoba.trzeba italiańcom przyznać,że do malowania mają w każdym razie mieli talent:

wybrane malowania savoia-marchetti s79

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie i schludnie wykonany model. Trochę brak mu delikatnych śladów eksploatacji i podkreślenia trójwymiarowości, ale w ogólnym rozrachunku wypada całkiem nieźle.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie malutkie te zdjęcia. Model nieźle się prezentuje, fajne malowanie [ z ręki dawałeś? kozak ], choć trochę zbyt sterylnie czysty jak na mój gust ... Jak ci Włosi mogli tak pokraczne maszyny robić, słynąc z projektowania pięknych samochodów, nie mam pojęcia, przecież od tego latadła to już chyba tylko Bloch MB200 pokraczniej wygląda ;) . I jedno pytanie-sabaudia ma podwieszoną torpedę- po co w takim razie otwarte drzwi luku bombowego, bo to chyba one? Ten samolot zabierał i torpedę, i bomby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotki nie powinny chyba tak być wychylone tzn. obie do góry, jedna powinna być w wychylona w dół.

Nawet na pewno nie powinny. Poza tym, łatwym do naprawy "babolem" model prezentuje się okazale. Szkoda tylko, że nie dałeś trochę większych zdjęć, wówczas można by napisać o nim coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fotek to trochę słabo ogarniam ten portal ale myślę ze za kilka dni zmienię na lepsze! (myślałem ze da się tu zbliżać) Kamo było z ręki grane bo chyba niema szablonu takiej "Sawoyki". Lotki poprawie bo rzeczywiście wstyd... co do luku teoretycznie mógł mieć otwarty zwłaszcza ze jest na ziemi.... Modelik typowo na półkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci Włosi mogli tak pokraczne maszyny robić, słynąc z projektowania pięknych samochodów, nie mam pojęcia, przecież od tego latadła to już chyba tylko Bloch MB200 pokraczniej wygląda ;)

 

A widziałeś !Mango!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietuzinkowy model, i wykonany bardzo zacnie. Poza jednym merytorycznym błędem: lotki wychylane są w przeciwnych kierunkach (a w modelu obie są uniesione) - służą do pochylania samolotu na boki wzdłuż osi podłużnej.

 

A w kwestii pokracznych maszyn to moja (i nie tylko) pierwsza czwórka to:

Kalinin K-7 (latająca deskorolka, albo podwozie od dźwigu portowego);

Amiot 143 (wygląda jak angielski autobus z ogonem i skrzydłami);

brytyjski Armstrong Whitworth Whitley (wykreślony od krzywo przyłożonej linijki);

i polski pzl 30 Żubr.

Jest jeszcze kilka podobnych "piękności".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.