Skocz do zawartości

A-6E Intruder 1:72 Italeri


ariel007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Oto mój kolejny model (4 w karierze) wydłubany w kąciku .

Model z pudła + blaszki + trochę milliputa na wlotach. Malowany humbrolami pędzlem. Wash to tempery + brudzenie lekko akrylowe (chyba znów trochę przesadziłem).

 

 

a6e_pudelko.jpg

 

a-6e_blacha.jpg

 

a6e_01.jpg

 

a6e_02.jpg

 

a6e_03.jpg

 

a6e_04.jpg

 

a6e_05.jpg

 

a6e_06.jpg

 

a6e_07.jpg

 

a6e_08.jpg

 

a6e_09.jpg

 

a6e_10.jpg

 

a6e_11.jpg

 

 

PS. Za przednie kółko nie bijcie za mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakiś modelik w mojej tematyce.

Idealnie dobrane brudzonko, trochę morki Ci sie ostało na spodniej cześci skrzydeł, no i popraw to kółko please. Piękny model.

Gratuluję

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały, mały Intruderek. Kleiłem go parę ładnych lat temu, ale nawet nie umywał się do tego co nam tutaj zaprezentowałeś.Za pędzlowanie Humbrolami masz wielkiego plusa, gdyż powierzchnia jest gładka i nie znać na niej smug.Bardzo ładnie leżą kalkomanie, a brudzenie nie jest przesadzone. Odwaliłeś kawał naprawdę dobrej roboty!

 

Przyłączam się również do opinii kolegi P_bladek, gdyż bardzo miło jest zobaczyć tak rzadko prezentowaną "rurkę"

 

Gratuluję i pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za miłe słowa i obiecuję dalszy rozwój.

 

Co do barw korpusu - mam w zapasie F-8E i nawet go dziś już ponownie oglądałem boję się jednak o te wielkie białe powierzchnie, czym to malować? Humbrol to nie jest najlepsze wyjście (szczególnie pędzlem). Myślałem o jakimś podkładzie w spraju (białym) a potem ew. akryl, ale jakiej firmy najlepszy byłby pod pędzel?

 

Co do "morki" to jeszcze nie zawsze wychodzi mi psikanie lakierem Gunze Top Coat Semi i czasem tak jest w zakamarkach (psikane było już po podwieszeniu pylonów i uzbrojenia). Końcówki skrzydeł (te złożone) za każdym razem (chyba ze 3 razy) wychodziły idealnie - no ale to płaskie powierzchnie. Obiecuję podszlifuję.

 

Kółko - poprawię - zobaczyłem to dopiero podczas obrabiania zdjęć

 

Detali brak bo obiektywu makro brak. Zawalczę z nakładką raynoxa ale muszę też dorobić coś do lampy żeby świeciło tuż przed obiektywem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boję się jednak o te wielkie białe powierzchnie, czym to malować? Humbrol to nie jest najlepsze wyjście (szczególnie pędzlem). Myślałem o jakimś podkładzie w spraju (białym)

 

Jak dobrze położysz biały surfacer w sprayu nie powinno być potrzeby pokrywania tego jeszcze białym, sprawdzone osobiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boję się jednak o te wielkie białe powierzchnie, czym to malować? Humbrol to nie jest najlepsze wyjście (szczególnie pędzlem). Myślałem o jakimś podkładzie w spraju (białym)

 

Jak dobrze położysz biały surfacer w sprayu nie powinno być potrzeby pokrywania tego jeszcze białym, sprawdzone osobiście

 

Dzięki za radę! Jadę na zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny Intruder.

Chylę czoła ze względu na piękne malowanie pędzlem!

( w jakich proporciach uzywales Humbroli i czym je rozcienczales?)piekna faktura zdradz mi proszę jak uzyskales tak piekny efekt malowania pedzlem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że całość to mat z pędzla, który sie bardzo ładnie rozkłada przy pedzelkowaniu i na to werniks błyszczący w sprayu, ot cała tajemnica, niech mnie Autor poprawi jesli sie myle.

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( w jakich proporciach uzywales Humbroli i czym je rozcienczales?)piekna faktura zdradz mi proszę jak uzyskales tak piekny efekt malowania pedzlem?

 

Malowałem powierzchnie płaskie głównie 3 pędzelkami RENESANS (0, 2, 6) + retuszerskie 0, 00, 000

 

a przygotowanie farby to np. przy szarej 4 krople farby na 1 kroplę Wamodu, potem szlifowanie 1500 i 2000 a potem kolejna warstwa - w sumie podstawowe kolory to 3 warstwy. na koniec pasta Tamiyi (Fine) i lakier.

 

 

Przypuszczam że całość to mat z pędzla, który sie bardzo ładnie rozkłada przy pedzelkowaniu i na to werniks błyszczący w sprayu, ot cała tajemnica, niech mnie Autor poprawi jesli sie myle.

Pozdrawiam.

Przemek.

 

 

szare to satin (3 warstwy, każda przeszlifowana) - na to gloss pactry, kalki, gloss i na koniec satin Gunze z puszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Bardzo efektowny model. Zorientowałem się że malowany pędzlem dopiero po przeczytaniu teści posta. Jak na 4 model to naprawdę świetnie wygląda.

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.