Skocz do zawartości

Mi-2 T Master Craft Skala 1:72


slusar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem świeżo upieczonym użytkownikiem tego zacnego forum, dlatego niniejszą galerię uznaję za powitalną. Mi-2 widoczny poniżej to pierwszy model, który zrobiłem po powrocie do modelarstwa po ok. 7-letniej przerwie. Właściwie była to wprawka ale po długim namyśle zdecydowałem się go pokazać. Został zrobiony z zestawu firmy Master Craft przy użyciu sporej ilości szpachli i lekko wzbogacony (jak to jest z Master Craftem każdy wie), pomalowany farbami Humbrol. Mimo słabej jakości zestawu miałem niesamowitą frajdę z budowy modelu, kiedy po maturze mogłem się w końcu pożądnie wyluzować. Nie ma to jak powrócić do dawnego hobby. Kończę zatem gadać, a raczej się rozpisywać i zapraszam do obejrzenia galerii. Będę wdzięczny za komentarze, konstruktywną krytykę i wszelkie porady na przyszłość.

 

P2020337.jpg

 

P2020344.jpg

 

P2020342.jpg

 

P2020340.jpg

 

P2020339.jpg

 

P2020335.jpg

 

 

 

 

W najbliższym czasie postaram się wrzucić galerie dwóch kolejnych śmigłowców, które stoją na półce czekając na prezentacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja to znam Luzik po maturze Dawne czasy Swoją drogą Twój model bardzo mi przypomina maszynę Marka Bullera z czasów pierwszych edycji Zlotu w Darłówku. Obecnie lata bez żadnych oznaczeń. Modelik bardzo fajny, zwłaszcza, że powstał z koszmarnego zestawu. Popraw tylko usterzenie poziome, bo rzeczywiście jest wklejone odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze rzeczywiście, partrze na zdjęcia oryginału i widze, że faktycznie popełniłem błąd. Nie wiem jak mogłem się tego dopuścić, to chyba z nadmiaru tego luzu;D. Śpieszę to jak najszybciej poprawić, oczywiście wrzuce zdjęcie z poprawnym usterzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo mi się podoba, ale trochę rzucają się w oczy te kalki na śmigle ogonowym, lepiej by wyglądały te pasy namalowane, no i na pewno lepiej wyglądałby wirnik z opuszczonymi łopatami, ale model bardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zgodnie z zapowiedzią wrzucam zdjęcie modelu z poprawionym usterzeniem.

 

P2080355.jpg

 

Dodatkowo mam pytanie do Dzbanka i innych, którzy mogą mi pomóc. Chodzi o wspomniane opuszczone łopaty wirnika. Jak to zrobić, żeby efekt był najlepszy?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu jak kleiłem śmigłowce wyginałem je palcami, tak jak pisze karambolis8 można sobie pomóc ogrzewając ciepłą wodą, tylko ważne żeby wszystkie łopaty były wygięte tak samo. Niektórzy pomagają sobie ogniem z kuchenki,ale mi ta metoda nie wychodziła, więc wyginałem palcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za cenne rady. Kiedy na warsztat pójdzie kolejny smigłowiec napewno je wykorzystam. Narazie przyszedł czas na zbudowanie jakiejś ciekawej rury.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze tak - kładziesz łopatę na przykład na udzie (nie koniecznie swoim ) i wałkujesz ją w miarę grubym np. flamastrem, albo innym "walcem".

Tu dużo zależy od elastyczności plastiku, ale przy Mi-2 akurat ta metoda mi się sprawdziła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.