Skocz do zawartości

CH-53 G UN Revell 1:48


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowsza wypocina czyli modelik smiglowca CH-53 G UN z Revlla

Modelik zrobiony na szybko ,który dedykuje wszystkim krytykom.

Niech mają satysfakcję i trochę ponarzekają .Idąc im na przeciw ja sam osobiście rozpocznę tą "młockę " Tak wiec model kompletnie skopany ,grube szyby malowanie tez do kitu wypłowiałe z jakimiś czarnymi cieniami wirniki tez nie lepsze . A w ogóle wielka KICHA !!!

Jeżeli chodzi o sam model to wypraski jeszcze z form 1985 r

P2130047.jpg

P2130046.jpg

P2130045.jpg

P2130044.jpg

P2130043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba. I kilka pytań, gdzie kupiony, jak się sklejało bo poluję na ten modelik i chcę wiedzieć w co się pakuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że pozwole sobie odpowiedzieć. Według Wings palette Niemcy używali tych śmigłowców w tym malowaniu w Iraku w 1991.

Kurde a wypraski z 1985 roku - niezły przepak wyprasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekny model. Gratuluje, podziwiam i zazdroszcze. Do tego bardzo ciekawe malowanie. Przyznam, że pierwszy raz widzę CH-53 w takich barwach.

Pozdrowienia!

 

Model kupiony na Allegro.Co do malowania to przyznam się ze szukalem po internecie tego modelu wykonanego i o dziwo "posucha" wszystko w barwach NATO lubUSA a tego na lekarstwo .Może tak slabo szukałem albo ludziska nie za bardzo lubują sie w takich kolorkach.

Tutaj znalazlem stronkę gdzie ewentualnie ktoś może nabyć model jak umie takie sprawy zalatwic poza krajem:)

http://www.fast-autos.net/diecast-cars-models/OOP-Revell-AG-1-48-Sikorsky-CH-53G-UN-Mint-Sealed_150532485103.html

Wracając do modelu to wtrysk jest z bialego plastiku posiada też w pudle wypraski z Jeepem i armatą (zreszta tez slabej jakości wiec szkoda sie za to zabierać) oraz zbiorniki dodatkowe i wiele innych elementow . Jako że formy sa wysluzone to odbija się na jakości wyprasek i konieczność ladowania szpachli ,więć nie zrobilem go jak powinienem bo musialbym siedziec wieki nad nim aże nie jest to moja priorytetowa dziedzina to wyszedl tak jak go jak widać na obrazkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że pozwole sobie odpowiedzieć. Według Wings palette Niemcy używali tych śmigłowców w tym malowaniu w Iraku w 1991.

To to wiem ale zaciekawiła mnie numeracja na ciemnym tle. Nigdy się z tym nie spotkałem. A może po prostu przegapiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że pozwole sobie odpowiedzieć. Według Wings palette Niemcy używali tych śmigłowców w tym malowaniu w Iraku w 1991.

To to wiem ale zaciekawiła mnie numeracja na ciemnym tle. Nigdy się z tym nie spotkałem. A może po prostu przegapiłem

To nie jest ciemne tlo tylko ich kolor oliwkowo zielony ,albo inaczej to wytłumaczę: śmigłowce byly malowane na kolor zielony obowiązujący w armii niemieckiej .Z chwilą uczestnictwa w misji ONZ przemalowano je na biało pozostawiając pasy z numeracją oraz krzyżami w takich prostokątach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ciemne tlo tylko ich kolor oliwkowo zielony ,albo inaczej to wytłumaczę: śmigłowce byly malowane na kolor zielony obowiązujący w armii niemieckiej .Z chwilą uczestnictwa w misji ONZ przemalowano je na biało pozostawiając pasy z numeracją oraz krzyżami w takich prostokątach

 

Jejku no wiem tylko to źle opisałem. Właśnie o te pasy mi chodzi. Nie widziałem czegoś takiego tylko całkowicie malowane na biało.

 

http://www.un.org/Depts/unscom/presspack/prints/45_CH53GHELI.JPG

http://www.un.org/Depts/unscom/presspack/prints/47_CH53GCHK.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ciemne tlo tylko ich kolor oliwkowo zielony ,albo inaczej to wytłumaczę: śmigłowce byly malowane na kolor zielony obowiązujący w armii niemieckiej .Z chwilą uczestnictwa w misji ONZ przemalowano je na biało pozostawiając pasy z numeracją oraz krzyżami w takich prostokątach

 

Jejku no wiem tylko to źle opisałem. Właśnie o te pasy mi chodzi. Nie widziałem czegoś takiego tylko całkowicie malowane na biało.

 

http://www.un.org/Depts/unscom/presspack/prints/45_CH53GHELI.JPG

http://www.un.org/Depts/unscom/presspack/prints/47_CH53GCHK.JPG

Ten wariant malowania też jest w instrukcji .W tym co ja zrobilem

są bardziej kanciaste litery "UN" i nie ma godła ONZ

Myśle ze mój typ malowania był robiony na szybko ,natomiast ten drugi wariant juz na spokojnie wykonano i od nowa namalowano oznaczenia oraz symbole ONZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze mój typ malowania był robiony na szybko ,natomiast ten drugi wariant juz na spokojnie wykonano i od nowa namalowano oznaczenia oraz symbole ONZ

 

OKi. Juz znalazłem wyjaśnienie. Szkoda tylko, że nadal nie mam fotki oryginału

 

Zunächst erhielten die Maschinen des ersten Kontingents einen provisorischen weißen Überzug über den Standardanstrich in Gelboliv. Vorhandene Markierungen wurden großflächig ausgespart ). Die oliven Felder um die Kennung wurden bei einem Aufenthalt in Diyarbakir (Türkei) vor Einflug in den Irak und dann während des Einsatzes sukzessive "ausgemalt". Erkennbar ist dieser Anstrich an den eckigen Buchstaben "UN" und den eckigen Rahmen um die Fenster.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku nie mógł być w barwach USN bo nie używali tej wersji.

Marynarska wersja MH-53 różniła się od CH-53 m.in. dodatkowym (trzecim) silnikiem, dlatego iż maszyna ta przeznaczona jest do ciągnięcia trału przeciw minowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.