Skocz do zawartości

Mirage III CJ EDUARD 1:48


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi to: Mirage IIICJ NR.259 101st Tayaset,Chel Ha Avir Operacja Branch Lato 1970

P3030062.jpg

P3030061.jpg

P3030060.jpg

P3030059.jpg

P3030058.jpg

P3030057.jpg

P3030056.jpg

P3030055.jpg

 

 

A ze modelarstwo nie tylko ma bawić ,ale i uczyć to jako dodatek do tej galerii maly link ,ktory daje duzo do myślenia

 

[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny link - tylko brakuje w nim "bohaterów" z Hamas'u kryjących sie za plecami cywilow (wybacz, ale gdyby do mnie ktoś strzelał zza tłumu to też bym napier... a jak trafie cywila... to cóż... pech...), albo zdjęć Izraelczyków zabitych w zamachach - więc jak piszesz o nauce, to nie rób tego jednostronnie.

 

Zreszta do Skyhawk'a też mogłeś dać jakiś link masowych grobów z Hue... Ale rozumiem - wbrew usilnym staraniom mediów udowodniono, że to nie krwiożerczy Amerykanie i Wietnamczycy z południa dokonali tych mordów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze modelarstwo nie tylko ma bawić ,ale i uczyć to jako dodatek do tej galerii maly link ,ktory daje duzo do myślenia
- wybacz RH, ale musialem wedytowac link. Generalnie sie zgadzam z Twoim punktem widzenia, jednak materialy tam zamieszczone wydaly mi sie zbyt ostre na forum ktore przegladaja rowniez osoby bardzo mlode. Chodzi mi o zdjecia itp.

 

Świetny link - tylko brakuje w nim "bohaterów" z Hamas'u kryjących sie za plecami cywilow (wybacz, ale gdyby do mnie ktoś strzelał zza tłumu to też bym napier... a jak trafie cywila... to cóż... pech...), albo zdjęć Izraelczyków zabitych w zamachach - więc jak piszesz o nauce, to nie rób tego jednostronnie.
- wiesz, terroryzm w Palestynie to jednak chyba wynalazek zydowski - patrz zamachy Irgunu, Bandy Sterna, czy Hagany. Wymordowanie calej wsi (np. Deir Jassin), wieszanie porwanych brytyjskich zolnierzy, zamachy bombowe - w latach 30-40tych XXw. przychodzilo im calkiem latwo.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, ale mówimy o latach 40-tych - kiedy naloty dywanowe były jak najbardziej akceptowalną formą walki...

 

Poza tym w latch 30-tych i 40-tych Niemcy robili Polakom też różne nieprzyjemne rzeczy... I jakoś dziś Polacy nie wysadzają się w Niemieckich autobusach...

 

Nie zamierzam tutaj roztrząsać racji żadnej ze stron, ale zwyczjanie nie lubię jednostronnej oceny wydarzeń - patrz "uciskani Palestyńczycy i krwożerczy żydzi"

 

 

Tak, że sorry za dygresję.

 

Wracając do modelu = wygląda bardzo ładnie. Ja w Bytomiu nabyłem wypust Hobby Boss'a.

Pytanie: jakich kolorów użyłeś do malowania kamuflażu, bo wyglądają całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, ale mówimy o latach 40-tych - kiedy naloty dywanowe były jak najbardziej akceptowalną formą walki...

 

Poza tym w latch 30-tych i 40-tych Niemcy robili Polakom też różne nieprzyjemne rzeczy... I jakoś dziś Polacy nie wysadzają się w Niemieckich autobusach...

 

Nie zamierzam tutaj roztrząsać racji żadnej ze stron, ale zwyczjanie nie lubię jednostronnej oceny wydarzeń - patrz "uciskani Palestyńczycy i krwożerczy żydzi"

 

 

Tak, że sorry za dygresję.

 

Wracając do modelu = wygląda bardzo ładnie. Ja w Bytomiu nabyłem wypust Hobby Boss'a.

Pytanie: jakich kolorów użyłeś do malowania kamuflażu, bo wyglądają całkiem dobrze.

 

Studiowałem te kolory i doszłem do wniosku ze najbardziej trafil w nie Humbroll i to są nr. 119,120 ,121 122

Ale ze nie lubie tych farb (ostatnio sie zepsuly) to uzyłem odpowiednikow z Model Mastera Acryla nr.4748,4720,4739,4709

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedobrze - miałem nadzieję na coś ze stajni Gunze/Tamiya/Model Master (emalie)...

 

No cóż - jak przyjdzie czas no moją "trójkę" będe kombinował

 

Model Master emalie ...prosze bardzo oto i one

 

1722, 1735, 1716, 1742

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirage też wyszedł Ci świetnie. Tylko pozazdrościć takich okazów na półce. U mnie na warsztacie Mirage 2000N, jeśli będzie chociaż w połowie tak dobry jak Twój Mirage III uznam to za duży sukces. Gratulacje!

 

P.S.

RH jeśli znajdziesz chwilę to proszę o wysłanie usuniętych linków na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym Twoim modelu widać taką lekkość warsztatu, jakby zrobić taki model to był pikuś, o sorka pan Pikuś.

Czy powierzchnie po malowaniu, na jakimś etapie polerujesz, czy masz jakiś sposób na tak gładkie powierzchnie?

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym Twoim modelu widać taką lekkość warsztatu, jakby zrobić taki model to był pikuś, o sorka pan Pikuś.

Czy powierzchnie po malowaniu, na jakimś etapie polerujesz, czy masz jakiś sposób na tak gładkie powierzchnie?

Pozdro Jarek

 

Może w punktach odpowiem

1.Podkład Tamiya Spray Surface Primer

2.Malowanko (Model Master Acry)

3.Gunze spray super polysk

4 Kalki

5.zabezpieczenie kalek gunze spray Polysk

6.Ewentualne brudzenia ,preshing czy coś tam jeszcze

7.Model master półmat werniks

 

OT I CAŁA FILOZOFIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Bytomiu nabyłem wypust Hobby Boss'a.

Również przepraszam za dygresję, ale co oznacza tutaj słowo "wypust". Szukałem z słowniki i w google, ale nie znalazłem nic co miałoby coś wspólnego z modelarstwem. Czy chodzi może o same wypraski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.