Skocz do zawartości

A-7E Corsair II Revell/Hasegawa 1:48


rvlt_n616

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to moja pierwsza galeria. Przedstawiam Korsarza 2 "Golden dragons". Starałem się a mimo to stwierdzam że nie udał sie w 100% a może.... oceniajcie sami.

Wzbogacony blaszkami Eduard (także pierwsza styczność z blaszkami), nie dbałem o całkowitą zgodność z oryginałem a założeniem było złożenie pokładowego, zabrudzonego, lekko zaniedbanego "letadla" i przy okazji dobra zabawa(albo odwrotnie, sam nie wiem).

 

0e268c13835da304.jpg

34c1e058dbee92a5.jpg

4b52566085db6506.jpg

d0c9121493abdf91.jpg

0ef3a1bb58998e9a.jpg

6efa066670436fca.jpg

f90939647bf6e948.jpg

brak 2 lusterek, z prozaiczngo powodu, zgubiły sie...

Uzbrojenie dojdzie w przyszłości, bliżej nie określonej. Jedno jest pewne, Hasegawa skąpi w uzbrojeniu i będzie trzeba je nabyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajny Sluff Samolot tak paskudny że aż piękny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie troszkę przesadziłeś z brudzeniem ( może to wina zdjęć) , powinien być raczej wypłowiały .Troszkę brakuje mi podwieszeń pod skrzydłami , oraz wydaje mi się , że znaki na skrzydłach są odwrotnie przyklejone.Ogólnie model przyjemny w odbiorze.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy na forum kolejny pokładowiec.

Przesadziłeś troszeczkę z rdzą.

Biały kolor źle odcięty spada do dołu na wysokości kabiny a powinien być w miarę równo na całej długości.

Troszkę za bardzo utetłany.

Hasegawa daje możliwość zrobić otwarte luki elektroniki i złożenie skrzydeł i ja bym ak zrobił - zyskałby wtedy na atrakcyjności. Ale to już moje subiektywne odzczucie.

Nie jest źle, czekam na kolejnego jeta w Twoim wykonaniu.

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokładowców będzie więcej, zbiram na Vigilante bo takiego jeszcze nie było a reszta pokładowej ekipy też będzie. Luki zamknięte noo boo.... no popsułem sprawę i nie było innego wyjścia :(

Przejście kolorów na wysokości kabiny akurat tak się ma w tym egzemeplarzu(taki dołek kolorystyczny pod kabiną).

Podwieszenia pod skrzydłami będą. I tu moje pytania (proste):

W okresie świetności tej konstrukcji używano dużej ilości bomb, dość charakterystycznych, nie dużych... Czy to była rodzinka bomb Mk80?

No i czy specjalne pylony które hasegawa daje do tych bomb da się powielić z żywicy??

Bo planuję wywiesić Korsarza właśnie tymi bombami.

Aaa co do kalek too trzeba patrzeć na nie od tyłu (na skrzydłach), są raczej poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki nie są prawidłowo ułożone. Kornik miał rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam kalki na skrzydłach sa do góry nogami niestety, sorki ale tak jest.

 

zbiram na Vigilante bo takiego jeszcze nie było

A ktoś go robi w 48

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornik jeszcze nie komentował tego modelu

 

Jeszcze nie

 

Bardzo lubię "Corsaira Drugiego", podobnie jak Intrudera i zawsze cieszy mnie to gdy ktoś pokusi się o wykonanie jednej z tych maszyn na forum

 

Specjalistą od maszyn US NAVY jest kolega p_bladek i jemu pozostawiam kwestie merytoryczne. Myślę jednak, że Twój model wyglądałby znacznie lepiej gdyby miał połowę tej całej eksploatacji na sobie. Teraz jest po prostu mało schludny. Myślę, że finalny odbiór modelu trochę zepsuły również zdjęcia, które są ciemne i sprawiają, że "brud" jest bardziej wyrazisty.

 

Puste pylony rzeczywiście wyglądają trochę inaczej, ale powiem szczerze, że jakoś mi to nie przeszkadza. Zawsze to jakiś pretekst do zrobienia mini dioramki pokładowej z obsługą pokładową i uzbrojeniem na wózkach

 

Nie wiem czemu ale od jakiegoś czasu coraz lepiej widzą mi się odrzutowce z figurkami w kokpicie. Jakoś tak żywiej wygląda model pokładowca z wyglądającym z wnętrza figurantem niźli taki z pustym kokpitem i wiszącymi pasami...no ale to już kwestia gustu... W każdym razie myślę, że Twój model na tym skorzystał.

 

Koniec końców model na 3 +

 

Spróbuj wrzucić trochę lepsze zdjęcia. Uważam, że to stanowczo poprawi odbiór Twojego modelu.

 

Działaj dalej! Mam nadzieję, że wkrótce i Twój Vigilante zagości w galerii.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.