Skocz do zawartości

Pilatus PC-6/B2-H2 Turbo Portre Roden 1:48


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Prezentowany model to Pilatus PC-6/B1-H2 Turbo Porter w barwach austriackich ,w ciekawym malowaniu karnawałowym lub cyrkowym .Model z Rodena w 1:48. Wbrew pozorom samolot nie nalewy do łatwych w składaniu nie mówiąc o upierdliwych kalkach .Ale ktoś to podejdzie do tego modelu z sercem i będzie miał czas na zabawę z nim to zrobi naprawdę szałowy modelik ,na pewno lepszy od mojego :(

 

 

341324.jpg

629819.jpg

253964.jpg

P1120743.JPG

P1120745.JPG

P1120746.JPG

P1120747.JPG

P1120748.JPG

P1120749.JPG

P1120750.JPG

P1120751.JPG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za temat - zawsze nalezy cenić odejście od standardów. Dodatkowo bardzo dobre wykonanie . Co ważne kolega znakomicie uniknął ryzyka przesady, jaka często zagraża odtwarzaniu obiektów "pstrokatych".

No nie taki idealny to on nie jest dużo mu brakuje do idealności .A co do brudzenia i tym podobnych żeży to posiłkowałem sie orginałem na którym widać że wygląda jak zabaweczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest idealny, czy nie, to już mozna ocenić przy oględzinach bezpośrednich. I bardzo dobrze, że nie było żadnego kosmicznego brudzenia. Po pierwsze jestem przeciwnikiem przesady w tym kierunku, po drugie trzeba wreszcie przyjąć, że istnieją tez samoloty czyste i dobrze utrzymane, po trzecie fotki oryginału i jego pochodzenie czyniłyby brudzing błędem merytorycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyścioch czy nie, kwestia oceny estetyki indywidualnie przez modelarza. Tutaj mamy glejt na wykląd konkretnej maszyny, więc dyskusji nie ma. Mnie za serce złapała sama tematyka. Miałem okazję przyjrzeć się maszynom tego typu na jednym z lotnisk w północnej Francji i powiem, ze bardzo mi sie ten samolot podoba. Jest wręcz piękny w swej brzydocie. Poza tym, w powietrzu jak na "samolot do latania prosto" robi naprawdę niezłe wywijasy

 

Model jak zwykle prima sort, ale do tego chyba już się wszyscy zdążyli przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakowska Wytwórnia Samolotów RH&RH znów wypuściła śliczny model Dwukrotnie oglądałem pierwsze zdjęcie modelu i ostatnie oryginału i porównanie wypada rewelacyjnie. Gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda jest brzydki ,ale ma cos takiego w sobie że mozna go polubić .

Roden wypuscil pare wersji tego stworka ,nawet jeden w malowaniu z filmu z Gibsonem (nie wiem czy dobrze napisałem nazwisko ) "Air America"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.