Skocz do zawartości

WSK TS-9 Junak 3 - BROPLAN 1/72


hadzi

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt błyskawiczny i małe niedociągnięcia są, ale ogólnie fajny samolocik.

Górne powierzchnie to ciemna zieleń? Coś jak H 75 Bronze Green?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym polskim powojennym khaki czy ciemno zielonym to też nic nie wiadomo, raz ciemny jak ... raz trawa. Wykozystałem RLM82 pactra A99 - średnio mi się jednak podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widac pospiech a szkoda Najbardziej rzucaja sie ramy oszklenia bardzo nierówno pomalowana i sama owiewka nie dopasowana do k-ba ,smętnie wiszący drut anteny i przejścia kolorów na krawędziach skrzydła .

Ogromny plus za temat

 

Tylko szkoda ,ze producent tak dziwnie podchodzi do nas polskich modelarzy ,ale o tym już było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ten modelik to ślinka cieknie. bardzo mi się podoba pomimo widocznych niedociągnięć.

Z drugiej strony szlak mnie trafia jeśli pomyślę o dostępności tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model klasyfikuję pomiędzy fajnym i ładnym. Kratownica kabiny zdecydowanie poniżej normy.

 

Ramy kabiny mnie zalamaly, zauwazylem ze malujac akrylami (Pactra) przy zdejmowaniu masek z tasmy Tamiyi takie elementy sie strzepia, przy malowaniu olejami mi sie nie zdarza, Macie podobne obserwacje?

Zalamala mnie tez antena, przed robieniem zdjec byla prosta, slupek na sterze sie poddal napieciu - trzeba bedzie poprawic jak wroce w piatek do domu, ramy tez zrobie z paskow kalkomanii.

 

Widac brak treningu, ale nie mam czasu na modele - tak od 3 lat w robocie Sajgon. Moze warto w koncu zrezygnowac, ale... jak nie wiadomo o co chodzi....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze warto w koncu zrezygnowac, ale... jak nie wiadomo o co chodzi....

 

Pozdrawiam

 

 

oj tam oj tam.

uciekający czas to wróg nr. jeden. domyślam się że Junaka robiłeś dla producenta ,szkoda że szybkość wzięła górę nad dokładnością i wiernością z oryginałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze warto w koncu zrezygnowac, ale... jak nie wiadomo o co chodzi....

 

Pozdrawiam

 

 

oj tam oj tam.

uciekający czas to wróg nr. jeden. domyślam się że Junaka robiłeś dla producenta ,szkoda że szybkość wzięła górę nad dokładnością i wiernością z oryginałem

 

PUDLO

Model robilem dla siebie wylacznie, no moze chcialem napisac artykul dla LzSz.

Wbrew pozorom cos poprawilem:

brakujace cylindry i rury wydechowe

maszt anteny

rurka pitota

popychacz lotek i ich oslony

nozyce na przedniej goleni

blaszka wywazajaca ster kierunku

nieszczesny maszt na sterze, ktorego spoina nie wytrzymala i sie przechylil psujac efekt anteny

dorobione swiatla pozycyjne - prawie niewidoczne na zdjeciach

 

Owiewka modelu jest slabo przejrzysta, ma sporo "paprochow", zarzut zlego spasowania nie jest calkowicie prawdziwy i mozna go uznac wylacznie do czesci wiatrochronu. Co do poszczepionych ram to juz sie tlumaczylem.

 

Modele dla producenta robie wylacznie dla mojego przyjaciela Andrzeja Dziechciarza. Nikt mnie nie namowi na modele na zamowienia, ani za kase - musze miec przyjemnosc z tego.

 

Przy RWD 13 i RWD 13S sie bardziej postaram, beda 4 rozne (2x2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem ze malując akrylami (Pactra) przy zdejmowaniu masek z taśmy Tamiyi takie elementy się strzepią, przy malowaniu olejami mi sie nie zdarza, Macie podobne obserwacje?

 

Jeszcze mi się chyba nie zdarzyło dobre maskowanie pod akryle. Zawsze coś włazi pod taśmę. Olejny Humbrol nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem ze malując akrylami (Pactra) przy zdejmowaniu masek z taśmy Tamiyi takie elementy się strzepią, przy malowaniu olejami mi sie nie zdarza, Macie podobne obserwacje?

 

Jeszcze mi się chyba nie zdarzyło dobre maskowanie pod akryle. Zawsze coś włazi pod taśmę. Olejny Humbrol nigdy.

 

Jarku Gunze na pewno Ciebie nie zawiedzie

Jurek co do wiatrochronu i jego nie spasowania ,wyjaśnij ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu mniej chodzilo o wlazenie pod tasme, choc byly takie miejsca, ale o zlazenie farby na miejscu styku element malowany (ramka) i tasma maskujaca. Na innym forum potwierdzopno mi, ze to znany problem, ponoc nie ma go przy stosowaniu masek Techmodu i z Parafilmu.

 

Jarku dzieki za odpowiedz.

 

Robercie, w czesci ruchomej efekt byl zamierzony, szpachlowalem wiatrochron, ale wyraznie niedokladnie, coz slepota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ten modelik to ślinka cieknie. bardzo mi się podoba pomimo widocznych niedociągnięć.

Z drugiej strony szlak mnie trafia jeśli pomyślę o dostępności tego modelu.

 

Koniec pisania bezsensownych pierdół na temat dostępności modeli polskich producentów.

Unikalne zdjęcia, plany itd itp potraficie znaleźć a takiej informacji nie ?!!!!!!!!

 

http://www.pkt.pl/s/gdansk/1394470/broplan_producent_modeli_samolotow_brozek_j.html

 

Tel/fax: 58 556 59 19

80-460 Gdańsk, Pilotów 10g lok. 33

woj. Pomorskie, pow. Gdańsk, gm. Gdańsk

broplan@wp.pl

 

Wystarczy napisać , zapytać a nie pie....ć głupoty .

Cena - no cóż dzisiaj za darmo i w pysk się nie obrywa.

A- panowie tak wiele było warsztatów od podstaw sami zrobicie najlepiej - tylko spokojnie bez nerwów,

wtedy pełnia szczęścia i spełnienia was nie ominie.

 

Bez poważania ( dla malkontentów i osób z postawą roszczeniową )

Z poważaniem ( dla pozytywnie zakręconych )

 

Tomasz Bilkiewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bełkot, bełkot

 

I po co ta napinka? Po co te przekleństwa i niewyszukane inwektywy, Panie Tomaszu?

W Bogu ducha winnej galerii Jurka?

Forum jest z definicji dyskusyjnym. Każdy może wyrazić swoją opinię... nie dla każdego słuszną... ale trzeba publicznie obrażać?

 

Wystarczy napisać , zapytać a nie pie....ć głupoty .

Napisałem, zapytałem, model zamówiłem, czekam na przesyłkę.

 

Z poważaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt.

"Forum jest z definicji dyskusyjnym. Każdy może wyrazić swoją opinię... nie dla każdego słuszną... ale trzeba publicznie obrażać?"

 

Wyraziłem swoją opinię , nie ma w niej obrażania ani inwektyw, zapewniam cię język polski w Twoim przypadku jest ubogi.

 

To możesz traktować jako obrazę Kiemliczu - ja podpisuję się a nie chowam za awatarem.

 

Robercie sklepy nie są zainteresowane kupnem niszowych modeli aby je posiadać na stanie,

Posiadają je tylko wirtualnie jako rozszerzenie oferty, kupują u producenta tylko jak mają zamówienie od Was.

Dzisiaj w dobie Internetu nie ma problemu ze zdobyciem czegokolwiek pod warunkiem że istnieje.

Pan Janusz Brożek jest legalnym producentem ma adres , telefon, i wpis do ewidencji nie ma więc problemu ze znalezieniem, jak tylko się chce .

To dotyczy większości producentów.

Ceny - to kwestia umowna jednym odpowiada innym nie , jakość podobnie.

To on ma te modele i czy komuś się podoba czy nie to jest jego praca , oczy i pasja .

To w jego stajni jest najwięcej POLONIKÓW

Inni to cienkie bolki( mowa o rybie - małym dorszu ) łącznie ze mną .

 

Hadzi - przepraszam za zajęcie miejsca w Twojej Galerii

 

Tomasz Bilkiewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt.

Hadzi - przepraszam za zajęcie miejsca w Twojej Galerii

 

Tomasz Bilkiewicz

 

Wracam sobie z wyjazdu caly "zajechany" bo dzien w dzien 12-13h pracy z czago 9-10 na naszych pieknych drogach 2500km na liczniku, a tu dalej zainteresowanie widac

 

Tomaszu NIE MA PROBLEMA, zgadzam sie ze znaczna czescia Twojej wypowiedzi bo znam ja od kuchni, jak kiedys cos puszczalem na rynek to ludzie, ktorzy odmawiali udostepnienia posiadanych materialow pierwsi pisali o znalezionych bledach i pokazywali swoje kwity, ktorych wczesniej nie chcieli udostepnic. Dlatego zrezygnowalem, Ty i Pan Janusz macie lepsze nerwy wiec trwacie i CHWALA WAM za to.

 

PS. Tez wole wiedziec z kim rozmawiam, anonimowosc jest dobra w agencji t... , ale kazdy ma wlasna wolna wole.

Od jutra biore na warsztat P.50 I Ardpolu - bedzie In Box i chyba tez warsztat. Model piekny jak to Ardpol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko błagam tym razem trochę wolniej z tym P.50 kolego Hadzi. Wielu z nas musi walczyć z przeciwnościami uniemożliwiającymi poświęcenie naszemu hobby odpowiedniej (nawet minimalnej) ilości czasu. Szkoda by jednak było aby odbijało się to na jakości naszych projektów

 

Ten model wykonałeś bardzo szybko. Zbyt szybko. Odbiło się to na jego ostatecznym wyglądzie. Abstra:bip:ąc od podzielonych opinii, na zdjęciach widać było, że jakość elementów pozostawia sporo do życzenia.Wydaje mi się jednak, że to właśnie tempo prać odegrało tutaj główną rolę. Udało Ci się złożyć go do kupy i osiągnąć niezłą powierzchnię lakierniczą. Niestety widoczne są postrzępione przejścia kolorów na krawędziach natarcia. O oszkleniu i drucie antenowym było już sporo w wypowiedziach moich przedmówców. Szkoda, że nie pokusiłeś się o wash. Bez niego model wygląda trochę zabawkowo.

 

Tym nie mniej niecierpliwie czekam na warsztat Twojego P.50 i będę wiernie kibicował Twoim pracom nad nim

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momencik, momencik. Rozumiem Jurku że będziesz sklejał model z próbnych odlewów, bo internet w sprawie dostępności takowego zestawu milczy.

 

Nawiasem mówiąc najmniej miarodajnym źródłem informacji jest strona samego Ardpolu - kilka zestawów wypadło z oferty, kilka się pojawiło a na stronie brak aktualizacji - panowie, takie piękne zestawy tworzycie a tu taki nieporządek...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.