Skocz do zawartości

F4U-1 Corsair Academy 1:72


filipsg

Rekomendowane odpowiedzi

W warsztacie tylko jeden post, no ale cóż...

Witam w galerii mojego Korsarza! Zdecydowałem się zlikwidować obicia i wiem że wyszedł czysty do bólu, ale mi takie samoloty odpowiadają

Nie jestem jednak do końca zadowolony z efektu i pewnie w przyszłości jeszcze raz podejmę temat mojego ulubionego myśliwca. Przede wszystkim muszę coś zrobić z tym kurzem który mi ciągle oblepia model, usuwałem tyle ile się dało ale dalej trochę tam tego siedzi.

DSC00992_zps34d72da2.jpg

DSC00993_zps09c44445.jpg

DSC00994_zps1e913226.jpg

DSC00995_zps2ea0cdc5.jpg

DSC00996_zpsba928037.jpg

DSC00997_zpsf16f9c76.jpg

 

Model bardzo przyjemny w sklejaniu, ze sporą obawą brałem się za niesławne kalki Academy a okazało się, że kładły się naprawdę, naprawdę nieźle.

Zastanawiałem się czy go nie zmatowić, ale z tego co wiem samolotu USN były połyskujące, więc na razie zostawiłem model tak jak jest.

Czekam na Wasze opinie i rady, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ciężko coś powiedzieć. Samolot w ciemnej kolorystyce trudno jest dobrze obfotografować "z ręki". Fotki są niedoświetlone i nieostre, nie widać detali. Widać za to lekkie niedomalowania w obrębie kół / felg. Niektórzy koledzy na forum będą mieć pewnie więcej do powiedzenia, bo robili model samolotu DeLonga i to chyba z tego zestawu.

No, ciekawe jak sobie poradzisz z P-61, bo to i model rzadki na forach, i trudny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że koła są do poprawki, dopiero na zdjęciach lepiej to zobaczyłem.

P-61 to ,,dzieło" Airfixa z 1966 (!) roku i mnie pokonał, wykańczam go z pudła jako wyrób ,,Wdowopodobny" po czym będzie ozdabiał mój sufit. Chyba nawet go nie pokażę światu, bo z bliska... to strach patrzeć.

 

Wieczorem postaram się zrobić lepsze zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze staraj się, nim dociśniesz kalkomanie ustalić ją w odpowiednm miejscu, NO STEP na kprawej klapie jest wyraźnie pod skosem.

Pomimo tego że samolot był malowany na błyszcząco, to miał elementy matowe np łopaty śmigieł, opony ;)

 

Co do kurzu, kup sobie pędzelek do czyszczenia obiektywów fotograficznych z dmuchawką, przyda się do oczyszczenia modelu przed malowaniem. Dodatkowo staraj się trzymać model, gdy przy nim nie pracujesz i po malowaniu w szafce, gablotce, pudełku, aby kurz się na nim nie osiadał. Jest to o tyle ważne że na modelach lakierowanych na błysk, strasznie widać nawet najmniejsze drobinki.

 

I na koniec, nie bój się próbować brudzić i postarzać modeli, ak się nie wywrócisz to się nie nauczysz, jak nie spróbujesz to zawsze będziesz twierdził że tego nie potrafisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tu jedynym bezbarwnym jakiego użyłem był sidolux, i jego położyłem łącznie chyba 3 (przed washem, po washu, na kalki) cieniutkie warstwy.

No właśnie Moses nie wiedziałem jak to z tymi łopatami było, dzięki za info, jutro zmatuję. Do Twoich rad na pewno się zastosuję i oby kolejne maszyny nie były już takie ufajdane.

Co do brudzenia... cóż, próbowałem już trochę i myślę że co nieco umiem, ale... nie chcę. Jakoś tak ,,błyszcząca armada" bardziej mi się podoba

 

Co do tego ,,No stepa"...wydaje mi się że są równo. Czy czasem nie bierzesz za napis otworu w skrzydle? (który nota bene nie wiem czym jest, ale był taki i nie było go czym zakleić to i go zostawiłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem nie bierzesz za napis otworu w skrzydle?

A możliwe że tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.