Skocz do zawartości

P-38 California Cutie 1/48


skell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zawsze chciałem mieć w mojej kolekcji Lightninga...

Czy posiadacie, koledzy, modele, których budowa ciągnęła się latami? Projekty z wielomiesięcznymi albo wieloletnimi (jak w tym przypadku) przerwami, aż w końcu projekt kończyliście w zaskakująco krótkim czasie, gdy jego pora nagle nadeszła? Czy chęć ukończenia była na tyle silna, że pozwalaliście sobie na uproszczenia, niedociągnięcia itp - tylko po to, aby gotowy model jak najszybciej wstawić do gabloty?

Tak właśnie powstawał mój Lightning.

Model rozpocząłem 12 lat temu - zestaw - prezent od żony - to Hasegawa (btw. mój pierwszy model tego producenta). Sklejało się go (z tego co pamiętam) bardzo dobrze, około roku zajęło mi złożenie całej bryły maszyny do kupy, z extrasów jedynie cockpit modelu został wzbogacony blaszkami Eduarda. Model przeleżał 10 lat, zabezpieczony folią, aby zbytnio się nie kurzył. Zaliczył przeprowadzkę do nowego mieszkania i dwa remonty. Niepomalowany i niedokończony sprytnie unikał kosza, chociaż kilka razy zastanawiałem się nad spisaniem go na straty.

W zeszłym roku, podczas AIRSHOW w Radomiu nabyłem publikację "P-38 Lightning at War part II", z kalkami Cartografa.

Wybrałem obdrapaną maszynę - California Cutie, z pasami inwazyjnymi i w oliwkowym, znoszonym malowaniu - dokładnie TAKIEGO Lightninga chciałem w mej kolekcji.

W zeszłe Boże Narodzenie model trafił ponownie na warsztat i tak po ok 20 dodatkowych godzinach prac nad modelem (czyli ok 3 miesiącach) ukończyłem model, który przedstawiam poniżej.

 

IMG_0539.jpg

 

IMG_0553.jpg

 

IMG_0560.jpg

 

IMG_0561.jpg

 

IMG_0545.jpg

 

IMG_0552.jpg

 

IMG_0543.jpg

 

Pozdrawiam Skell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematyka nie moja więc merytorycznie się nie wypowiem, ale model bardzo mi się podoba. Jest fajnie styrany i pomalowany. Pin upki na samolotach bardzo lubię więc jest gicior! Zużycie farby przy kabinie wyszło bardzo dobrze.

Jedna moja subiektywna uwaga: przy całym tym zużyciu samolotu spód tzn. to co widać wygląda trochę na zbyt dziewicze - najbardziej rzucają się w oczy klapy komór podwozia - ja bym je łoszem jeszcze potraktował.

Ogólnie bardzo efektowny model! Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny rasowy lightning !! Foty mogły by byc lepsze, To piekny samolot. I zdjęcia tego piekna pokazuja mało. Niemniej model elegancki, obicia odważne. Okopcenia konkretne. Słowem podoba się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi Panowie.

 

xmald Faktycznie - klapy podwozia - do poprawy weatheringu... jakos ostaly sie bez "brudzenia"...

 

Poprawię i postaram sie zrobić lepsze fotki.... BTW ktos pisał, jak ciężko fotografuje się właśnie Lightninga - potwierdzam w każdym calu!

 

Pozdrawiam

skell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.