Skocz do zawartości

AH-1G Special Hobby 1/72


stakor1

Rekomendowane odpowiedzi

Model wykonany z zestawu AH-1G Special Hobby z dodatkiem blaszek MPM i kalek Propagteam.

 

Model przedstawia śmigłowiec AH-1G z 4th Cav, F troop z Hue-Phu Bai, Wietnam 1972.

 

Wykonałem go z zestawu "Over the USA and Europe" aczkolwiek nie ma to większego znaczenia bo elementy, które potrzeba do wykonania akurat tego egzemplarza są w każdym zestawie (wirnik po prawej, dysza anty- strzała...).

 

Model jest reweracyjny, świetnie się skłąda. Z uwag - należy pamiętać o dociążeniu przodu. Trochę niewygodne jest także mocowanie wirnika głównego - ja dorobiłem kilkumilimetrowy walec który dokleiłem od spodu do tarczy wirnika i tak wkładam to w dziurę od wirnika.

 

Model malowałem farbami bilmodelmaker, aczkolwiek oliwkową nieco zmodyfikowałem dając jej nieco więcej odcienia brązu.

 

 

DSC08446s1_zpsvzv4xyue.jpg

 

DSC08445s1_zpsubutu0q8.jpg

 

Untitled3_zpstlafvnyz.jpg

 

DSC08450s1_zps6oetuxjl.jpg

 

Untitled_zpsribmzafq.jpg

 

DSC08449s1_zpsxrkgnpkt.jpg

 

DSC08415s1_zpslam6yuxy.jpg

 

Untitled2_zpsr0uojlbd.jpg

 

DSC08409s1_zpsy1fayqco.jpg

 

DSC08417s1_zpstvkjod4d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

he he - do Mastercraftu zupełnie nie ma co porównywać ;P Ja rozpocząłem w celach porównawczycch jednocześnie Special Hobby i AZ Model. Ale tu SH też dość szybko wziął górę choćby z powodu dodatków typu anty-strzała bo od dawna się nosiłem z tym właśnie malowaniem. A że lubię AH-1G to trochę ich jeszcze zrobię - AZ będzie następny bo już wnętrze zrobione. Może mam gdzieś zdjęcia porównawcze wnętrza z blaszkami to wrzucę jak znajdę, może się komuś przyda.

 

Tu akurat mój wkład nie był zbyt wielki, ale juz na półeczce czeka kolejny Special Hobby Over Vietnam z XM-35 i tego trochę porozkładam, tym bardziej, że SH jest tak miły, że dołożył gotową oddzielną klapkę do bocznego przedziału pod kabiną (a że juz 1 model zrobiłem i jej nie użyłem - mam już 2 wolne :> ). Może jakiś silnik jeszcze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano dziękuję

 

Grzesiu - a nie jest za niebieski aby??? ;P

 

PabloA - no właśnie to malowanie mnie kusiło od dawna, kalki zrobił dawno temu propagteam ale modelu dobrego nie było... A teraz te kalki można też dorwać z Mastercraftem (tylko są strasznie sztywne i grube).

Dorabiam, jeszcze podstawkę jak na zdjęciu... połowa woreczków już zrobiona...

 

Untitled_zpsc2gxflym.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.