Skocz do zawartości

Mi 24W TRUMPETER 1/35


Grzesko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że model wykonany był stosunkowo dawno, ale nie było sposobności wystawienia wcześniej galerii tego modelu. Tak dziś go przedstawiam.

Dla wytłumaczenia bo zapewne padną takie pytania , jest to egzemplarz Mi-24 W , który uległ wypadkowi w Zakopanem 10 lipca 1997 r.

Mój model przedstawia ten oto śmigłowiec wyremontowany po tym wypadku, który otrzymał Ogon z wersji D.

Obecnie ten egzemplarz śmigłowca lata do dziś z tym samym numerem bocznym 731 ale juz w malowaniu Oliwkowym i po zmianie kolorystyki kokpitu.

To by było tak pokrótce teraz zdjęcia.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GSZ_3665.jpg,

GSZ_3671.jpg,

GSZ_3674.jpg,

GSZ_3678.jpg,

GSZ_3682.jpg,

GSZ_3692.jpg,

GSZ_3695.jpg,

GSZ_3702.jpg,

GSZ_3703.jpg,

GSZ_3721.jpg,

 

I trochę Szczegółów:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GSZ_3666.jpg,

GSZ_3668.jpg,

GSZ_3669.jpg,

GSZ_3670.jpg,

GSZ_3675.jpg,

GSZ_3679.jpg,

GSZ_3681.jpg,

GSZ_3683.jpg,

GSZ_3698.jpg,

GSZ_3701.jpg,

GSZ_3706.jpg,

GSZ_3710.jpg,

GSZ_3712.jpg,

GSZ_3713.jpg,

GSZ_3714.jpg,

GSZ_3715.jpg,

GSZ_3717.jpg,

GSZ_3726.jpg,

GSZ_3731.jpg,

 

Przy tym modelu szczególne podziękowania chcę złożyć PZL Adamski za wykonanie kalek i wkład retoryczny oraz Qalimar za wkład retoryczny .

Warsztat : http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=34434

 

Pozdrawiam Grzegorz

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest super, z poziomu ktorego pewnie nigdy nie osiagne, rozumiem chec pokazania tych wszystkicj kosmicznych detali, ale jednak nie przemawiaja do mnie modele na sile pootwierane gdzie tylko sie da... :/ Mi-24 ma rasowa sylwetke, ktora tutaj kompletnie zginela... Piekny detal, piekny model, ale zginal gdzies w tym piekny helikopter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest super, z poziomu ktorego pewnie nigdy nie osiagne, rozumiem chec pokazania tych wszystkicj kosmicznych detali, ale jednak nie przemawiaja do mnie modele na sile pootwierane gdzie tylko sie da... :/ Mi-24 ma rasowa sylwetke, ktora tutaj kompletnie zginela... Piekny detal, piekny model, ale zginal gdzies w tym piekny helikopter.

 

I takie zdanie jest też dla mnie cenne. Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazując tylko na zdjęciach to jest w nim trochę nieścisłości. Jeśli przywieziesz go do Inowrocławia to go oblukam i porównamy z oryginałem. Sam model wykonany zacnie, jestem pod wrażeniem.

Plusem dla Ciebie jest brak "upaćkania" w efekty eksploatacji czyli brak kupy "czernidła" od kolektora wydechowego przez kadłub, belkę ogonową i w skrajnych przypadkach śmigło ogonowe - takiego też widziałem.

Ustrzegłeś się bardzo poważnego błędu przy podwieszaniu uzbrojenia, też plus dla Ciebie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazując tylko na zdjęciach to jest w nim trochę nieścisłości. Jeśli przywieziesz go do Inowrocławia to go oblukam i porównamy z oryginałem. Sam model wykonany zacnie, jestem pod wrażeniem.

Plusem dla Ciebie jest brak "upaćkania" w efekty eksploatacji czyli brak kupy "czernidła" od kolektora wydechowego przez kadłub, belkę ogonową i w skrajnych przypadkach śmigło ogonowe - takiego też widziałem.

Ustrzegłeś się bardzo poważnego błędu przy podwieszaniu uzbrojenia, też plus dla Ciebie.

Pozdrawiam

Zapewne są niedociągnięcia i nie będe tu się w żaden sposób tego wypierał. Oczywiście robiony jest ze zdjęć ogólno dostępnych i są w nim uproszczenia co też potwierdzam. Co do brudzenia to nie chciałem go "uwalić" a pokazać go w sposób przyjemny dla oka. Sądzę, że się udało. Co do Inowrocławia to chcę z nim tam zawitać. Z perspektywy dzisiejszej zmienił bym klika rzeczy przy nim oraz poprawił co nieco, z tym że teraz rozbierać go i poprawiać nie ma sensu lepiej zbudować drugi od podstaw z maksymalnie usuniętymi błędami. Tak czy inaczej dziękuje za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.