Skocz do zawartości

Lim 2 (MiG 15 bis) 1/48 Trumpeter


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przedstawiam mój najnowszy model. Jest nim LiM 2 (MiG- 15 bis) z zestawu Trumpetera. Samolot z nr bocznym 103 z 1.PLM "Warszawa", lotnisko Babice.

 

Model wymaga jeszcze poprawek z racji nieudanego finiszu . Obiecuję jednak, że jak zrobię poprawki to wrzucę nowe fotki.

Budowa modelu była dla mnie nie lada wyzwaniem. Spasowanie części jest do bani. Przynajmniej w moim przypadku nie obyło się bez dużej ilości szpachli i dopasowywania części. Nie do końca dałem sobie z tym radę co widać na zdjęciach. Jest trochę baboli i niedoróbek, a na dodatek jak zwykle poprzyczepiały się odrobinki kurzu(włosków) podczas malowania. Jest to chyba efekt obecności kotki która strasznie gubi sierść. Cieszy mnie jednak to, że nie wylądował w koszu , bo mało brakowało.

Na początku chciałem model zrobić w tak zwanej "roztykówce" ale póżniej zmieniłem zdanie. Podoba mi się sylwetka piętnastek więc model zrobiłem pozamykany, chociaż zestaw daje możliwość pokazania silnika czy lawety z uzbrojeniem.

Do malowania użyłem farbek Gunze, Tamiya i Pactra. Wash w niektórych miejscach nie chciał pozostać w liniach. Pewnie popełniłem błąd nie pogłębiając odpowiednio linii po szlifowaniu. Jednak się cieszę bo to jest mój drugi wash i jakoś się udało. Wcześniej unikałem i wzbraniałem się przed tą techniką.

Kalki to wyrób firmy Modelmaker. Niestety na jednej stronie z przodu kadłuba przykleił się kawałek linki z której robiłem antenę. Próbowałem ją usunąć i przy odrywaniu zeszła kalka razem z farbą. Powiem szczerze, że wk... się niemiłosiernie. Teraz muszę zakupić Gunze C 8 oraz kalkę i to jakoś naprawić.

Model jest daleki od ideału ale fajnie wygląda na półce obok Lima 6 bis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11206774_669703546467895_1160372101597837600_o.jpg

10873354_669703539801229_5941095592422871314_o.jpg

11406421_669703543134562_7885052244056701946_o (1).jpg

11836720_693127050792211_2686045608470884446_n.jpg

11312817_669703549801228_1342009497016742979_o.jpg

Edytowane przez kowal76
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest daleki od ideału ale fajnie wygląda na półce obok Lima 6 bis.
No to dawaj fotkę obu obok siebie!

Ludowe Lotnictwo Polskie - to lubię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny Limek. Grzesiek; domaluj tą cyferkę i po kłopocie.

Ludowe Lotnictwo Polskie - to lubię

Wojsko Polskie w okresie PRL miało w nazwie Ludowe? To ja chyba służyłem w innej armii bo na bramie był napis:

Wojsko Polskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojsko Polskie w okresie PRL miało w nazwie Ludowe?
Marku, podstawowe informacje na ten temat są powszechnie dostępne.

Poszukaj, poczytaj, będziesz wiedział...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ o czym mam poczytać? Uważasz że jestem głąb?
Hmm, zadałeś pytanie jakbyś nie wiedział o czym piszę, stąd moja sugestia o doczytaniu, ale nigdzie nie sugerowałem żadnego obraźliwego określenia wobec Ciebie

 

Chodzi mi o to by nie powtarzać propagandowego nazewnictwa.
A właściwie dlaczego nie? Przecież lotnictwo z tamtego okresu tak właśnie było nazywane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes i Solo przeczytaliście cały mój post?

 

Tak, dlatego odpisałem Ci w moim poście, którego chyba nie doczytałeś.

Napisane jest tam wyraźnie, że "Ludowe Wojsko Polskie" to nieoficjalna nazwa naszych sił zbrojnych.

Nieoficjalna.

Ale powszechnie stosowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zadałeś pytanie jakbyś nie wiedział o czym piszę,

 

..nie moja wina że nie zrozumiałeś ironii.

A właściwie dlaczego nie? Przecież lotnictwo z tamtego okresu tak właśnie było nazywane.

Jednak propaganda zrobiła swoje.

Grzesiek wybacz ten OT. Z mojej strony koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak propaganda zrobiła swoje
No właśnie, takie propagandowe były czasy i dlatego uważam, że stosowanie tej nazwy to nic nagannego, a jedynie zaznaczenie z jakiego okresu pochodzi sprzęt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś tyle narzekać bo model jest całkiem zacny.

Szczególnie biorąc pod uwagę materiał wyjściowy.

 

Poza tym sam samolot jest piękny, a MiGi, Limy czy Suczki z szachownicami mają swój urok.

Może sam coś w tym stylu skleję, bo mi się bardzo podoba ta epoka w polskim lotnictwie.

 

3%2011pl11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model z galerii bardzo zacny, no i taki swojski...

MiGi, Limy czy Suczki z szachownicami mają swój urok.

Może sam coś w tym stylu skleję, bo mi się bardzo podoba ta epoka w polskim lotnictwie.

Dokładnie to samo miałem napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś tyle narzekać bo model jest całkiem zacny.

Szczególnie biorąc pod uwagę materiał wyjściowy.

 

Poza tym sam samolot jest piękny, a MiGi, Limy czy Suczki z szachownicami mają swój urok.

Może sam coś w tym stylu skleję, bo mi się bardzo podoba ta epoka w polskim lotnictwie.

 

3%2011pl11.jpg

 

Dziękuję. Cieszę się, że model może się podobać. Może trochę narzekam bo wiem, że niektóre rzeczy mogłem zrobić lepiej. Grunt to się nie spieszyć.

Z niecierpliwością czekam na limka w Twoim wykonaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Grześku wybacz, że się przyczepię, ale zainwestuj w jakiś nowy nie pognieciony kawałek brystolu, albo przynajmniej połącz ze sobą kilka czystych arkuszy papieru, bo na tym pogniecionym tle nawet tak fajnie zrobiony Lim nie wygląda zbyt dobrze

 

Sam model naprawdę bardzo ładnie zrobiony. Jedna z Twoich najładniejszych prac.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześku wybacz, że się przyczepię, ale zainwestuj w jakiś nowy nie pognieciony kawałek brystolu, albo przynajmniej połącz ze sobą kilka czystych arkuszy papieru, bo na tym pogniecionym tle nawet tak fajnie zrobiony Lim nie wygląda zbyt dobrze

 

Sam model naprawdę bardzo ładnie zrobiony. Jedna z Twoich najładniejszych prac.

 

Pozdrawiam

Kornik

 

Dziękuję. Co do brystolu to fakt muszę zakupić nowy nieco większy, bo ten już trochę uległ zniszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Sorki że wygrzebalem ten temat z odległej przeszłości (prawie 8 lat) ale kupiłem ostatnio ten model i chciałem obejrzeć fotki gotowego MiG-a czy Lima ale są niestety niewidoczne, czy istnieje szansa ażeby je wrzucić na nowo?

Bardzo byłbym wdzięczny. Pomimo że to bardzo popularny samolot wyprodukowany w wielkich ilościach to modeli na forach jak na lekarstwo a zawsze warto na kimś się wzorować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jmx62 napisał:

Sorki że wygrzebalem ten temat z odległej przeszłości (prawie 8 lat) ale kupiłem ostatnio ten model i chciałem obejrzeć fotki gotowego MiG-a czy Lima ale są niestety niewidoczne, czy istnieje szansa ażeby je wrzucić na nowo?

Bardzo byłbym wdzięczny. Pomimo że to bardzo popularny samolot wyprodukowany w wielkich ilościach to modeli na forach jak na lekarstwo a zawsze warto na kimś się wzorować.

Zrobione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i to mi się podoba, dzięki za przywrócenie fotek tak zacnego modelu.

O kłopotach ze spasowaniem itp pisałeś a ja jeszcze zapytam czy coś dokładałeś, jakieś ulepszacze czy to goły zestaw. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.