Skocz do zawartości

F-18F Super Hornet Trumpeter 1:32


duju69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po pięciu miesiącach walki udało się skończyć model szerszenia. Niestety by kontynuować warsztat który zacząłem zabrakło motywacji.

 

Sam model składało się całkiem przyjemnie, części elementów pasowała świetnie ale były momenty gdzie powstały straszne szczeliny, które trzeba było szpachlować szlifować i tak dalej.

Z dodatków użyłem tylko żywicznych wlotów powietrza, blaszek od zestawu F-18E, bo edek dal wersji F nie produkuje,

a część rzeczy sam dorobiłem. Największy minus modelu KALKOMANIA, gruba i krucha ( co widać na zdjęciach ).

Nigdy więcej modelu trumpka z zestawowymi kalkomaniami.

 

Z góry przepraszam za zdjęcia, ale jestem już w trakcie urządzania stanowiska do fotografii takiego z oświetleniem, jak się z tym uporam do ewentualnie dodam lepsze zdjęcia.

 

 

61305636091065632615.jpg

 

83307418010485979889.jpg

 

96756492507653964819.jpg

 

32527435094988385653.jpg

 

64208149881109980639.jpg

 

26666026579746186385.jpg

 

40424441942700473545.jpg

 

75809250625018213215.jpg

 

87213642226075804342.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, całkiem przyjemny dla oka Hornecik.

Fajnie pomalowany i dobrze że próbowałeś go waloryzować.

Kalkomanie HB/Trumpetera to niestety, jak widzę, reguła że są do bani.

Ja kupuję ich modele tylko wtedy gdy wiem że są do nich na rynku dobre kalkomanie.

Skrytykować Cię muszę tylko za dysze silników - one nigdy nie są takie srebrne, takie jasne.

Najlepiej pokryć je brązowym transparentnym nalotem (mieszanka zielonego i czerwonego clear), albo dać przynajmniej jakiś ciemny metalizer, typu iron, albo steel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model śliczny, pomimo że wielki malowanie Ci wyszło super !

Dysze mógłbyś przemalować, bo samolot brudny a dysze jak nówki sztuki.

Jedyne do czego się doczepię to klapy które powinny być tak samo jak reszta skrzydła ciemne, i trochę za mocne zacieki.

 

To samo malowanie będę robił w swoim Rozumiem że kalki są zestawowe ?

Ja mam wersję G, ale na szczęście Trumpek dorzucił elementy pod F, i zrobię małą zamianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kalki są zestawowe, więcej tego błędu nie popełnię. Co do dysz skleiłem je na kleju modelarskim nie Ca i tera nie idzie ich oderwać do przemalowania. Może i mógłbym to zrobić na modelu ale troszkę niewygodnie i strach zniszczyć lakier na kadłubie.

 

A co do klap to po prostu malowałem je osobno, a cały kadłub samolotu dodatkowo cieniowałem rożnymi ciemnymi kolorami. I wstyd się przyznać ale o klapach zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna 18'ka, prezentuje się naprawdę dobrze.

 

Dysze możesz spokojnie poprawić delikatnie bez maskowania a jak chcesz maskować to możesz w kartce papieru wyciąć okrągłe otwory i nasunąć od tyłu na dysze w ten sposób zrobisz sobie maskowanie jeszcze lepiej to wyjdzie i łatwiej będzie to zrobić gdy otwory wytniesz w kawałku jakiegoś materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.