Skocz do zawartości

Supermarine Spitfire F Mk.22 Airfix 1/72


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zrobić sobie model ze śmigiełkiem, taka mała odskocznia od limów i migów. Wybór padł na Spitfire F Mk.22 1/72 z zestawu Airfix i prosto z pudła.

Wzorowałem się tylko na instrukcji więc mogłem zrobić jakieś babole.

Na modelu po raz pierwszy próbowałem większego brudzenia oraz okopceń z rur wydechowych. Wyszło tak sobie, no ale pierwsze koty za płoty . Pewnie trochę przesadziłem z tym brudzeniem. Na zdjęciach wyszło strasznie rdzawo ale w rzeczywistości tak nie jest.

Kolor zacieków jest bardziej brązowy i o wiele mniej intensywny. Być może jest to wina nie odpowiedniego oświetlenia lub aparatu ?.

Model malowany Gunze C 8. Dodatkowo Wykorzystałem żywiczne wydechy oraz pasy pilota z serii superfabric. Niestety przy przyklejaniu lekko pękła owiewka. Postanowiłem jednak już z tym nic nie kombinować. Zresztą aż tak bardzo tego nie widać.

 

 

PICT0001.JPG

PICT0004.JPG

PICT0006.JPG

PICT0010.JPG

PICT0011.JPG

PICT0013.JPG

PICT0016.JPG

PICT0017.JPG

PICT0023.JPG

PICT0025.JPG

PICT0028.JPG

PICT0042.JPG

PICT0052.JPG

PICT0055.JPG

PICT0058.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrniki położone naprawdę ok. Zacieki do doszlifowania warsztatu, no ale na kolejnych będzie lepiej ;)

 

Sreberko naprawdę mi się podoba, szkoda, ze się nie pokusiłeś o postshading - na Limach wychodził Ci cacy.

 

Dzięki. Myślałem o postshadingu ale w końcu zrezygnowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześku powiem tak...podoba mi się ten model ale... Do Jasnej Anielki zrób coś z tymi zdjęciami !

 

Twoje modele są coraz ładniejsze, robisz duże postępy ale niestety zdjęcia nadal są w gęstym lesie przez co ciężko dokładnie ocenić twoje wysiłki.

 

Z tego co można wyczytać z tych fotek, widzę, że ładnie wygląda położony przez Ciebie metalizer ale wycieki/zacieki/przecieki są zbyt intensywne i rude. Barwa okopceń niestety ginie w mrokach zdjęć. Chciałbym jedynie zwrócić Ci uwagę, że jest to samolot powojenny i jego eksploatacja nie była aż tak intensywna.

 

Bardzo chętnie zobaczę wykonanego przez Ciebie Iła

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześku powiem tak...podoba mi się ten model ale... Do Jasnej Anielki zrób coś z tymi zdjęciami !

 

Twoje modele są coraz ładniejsze, robisz duże postępy ale niestety zdjęcia nadal są w gęstym lesie przez co ciężko dokładnie ocenić twoje wysiłki.

 

Z tego co można wyczytać z tych fotek, widzę, że ładnie wygląda położony przez Ciebie metalizer ale wycieki/zacieki/przecieki są zbyt intensywne i rude. Barwa okopceń niestety ginie w mrokach zdjęć. Chciałbym jedynie zwrócić Ci uwagę, że jest to samolot powojenny i jego eksploatacja nie była aż tak intensywna.

 

Bardzo chętnie zobaczę wykonanego przez Ciebie Iła

 

Pozdrawiam

Kornik

 

Dziękuję. Co do fotek to kupiłem za radą kolegi dwie żarówki studyjne, ale widocznie są za słabe. Natomiast co do brudzenia, tak jak pisałem, na zdjęciach kolor brązowy zamienił się w rdzawy. Pewnie jest to wina oświetlenia lub aparatu. Aparat to zwykła "małpa".

Wiem że jest to wersja Spita powojenna i zdaję sobie sprawę że przesadziłem z tym brudzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaję sobie sprawę że przesadziłem z tym brudzeniem.

 

Nie tylko z brudzeniem, ale i ze zróżnicowaniem odcieni blach. Wydaje się, że poprzez analogię do Mustanga zaznaczyłeś odmiennym odcieniem panele uzbrojenia na skrzydłach. O ile w Mustangu ma to uzasadnienie, to w w Spitfire raczej nie. Można było ewentualnie zrobić to na pokrywie zbiornika paliwa przed kabiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tym Spitfajerze poległem...

Więc gratki, że poskładałeś go do kupy.

 

Nie jest może najlepszy, ale nie bój się próbowac i eksperymentować.

Tak jak Mikele Ci napisał - wprawa sama Ci w łapę nie wejdzie, a z kilku modeli pewnie będziesz jeszcze umiarkowanie zadowolony.

Grunt to mieć frajdę z hobby.

 

Ja cały czas pamiętam Twojego Miga malowanego pactrą i tego ostatniego...

 

Co do fotek to jest parę prostych trików, które pomagają, a żarówy jakie kupiłeś w zupełności wystarczają do 72-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.