Skocz do zawartości

MiG-21 UM 1/48 TRUMPETER


Sudus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Pragnę przedstawic swój ostatni zrobiony model. "Szparkę" 9311 w barwach 10ELT

Chociaż model ten jest dostępny od prawie roku jeszcze nie widziałem aby ktoś go prezentował.Czyżbym był pierwszy ?

Model zrobiony prosto z pudła. Wpakowałem w niego żywiczne wnęki podwozia,fotele Ariesa i kokpit Eduarda FE710.Blaszki kokpitu są jakieś dziwne - albo ja coś popieprzyłem - bo zgodnie z instrukcją trzeba było co nie co po obcinac i nie dolkejac bocznych paneli.Ale na tych bocznych panelach kokpit ma się trzymac na miejscu a w wersji Eduarda to "wisi" w powietrzu bo nie ma go do czego przytwierdzic. No ale dałem radę

Walczyłem z nim kilka miesięcy ale niestety efekt końcowy nie jest powalający. Sam widzę dużo błędów i niedoróbek które wyszły podczas prac końcowych. No trudno. następny będzie lepszy Planuje jeszcze jednego w malowaniu tygrysim.

Malowanie: góra Gunze H306,H305 ,dół Gunze H306.Całośc pokryta mieszaniną lakierów matowego i błyszczącego.

Schemat malowania i kalkomanie z publikacji: DETAIL&COLOR MiG-21UM "Tiger" in the Polish Air Force

Pozdrawiam

Piotr

a8863cfd3517bc4cmed.jpg

a2b30a8257ba6184med.jpg

55c8bee9bab658b7med.jpg

0b6e5ae88d344e6bmed.jpg

3394455610f5a255med.jpg

df13b8b91634fb0cmed.jpg

d10f97fbf61681a4med.jpg

a1709cb2aabf31c7med.jpg

7b61a067dcf5c2bfmed.jpg

6bdf6e3c6f59bfb8med.jpg

10 ELT - Academy + Eduard

d7ffaf6360d22fa6med.jpg

9b51ce355b743539med.jpg

1c6c8839a1b00160med.jpg

 

I wszystkie moje "ołówki" Nie wiedziałem jak je ułożyc aby wszystkie było widac tak,że przepraszam za zdjęcia

ad725d8e4c69349emed.jpg

134a19b48861e6ffmed.jpg

b55b8eeab5af6cafmed.jpg

 

I ostatni MiG którego kończę ( zostały jeszcze 4 ale na razie Migów mam dosyc )

961badde9bc2a505med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, piękna kolekcja i powiem, że w dużej części masz te samoloty, które i ja chciałbym mieć w 1:72.

Schemat malowania i kalkomanie z publikacji: DETAIL&COLOR MiG-21UM "Tiger" in the Polish Air Force
No i tu wydaje się, że jest błąd z tymi szachownicami na spodzie, bo łaciate po przemalowaniu dostały już nowy wzór.

Błąd jest także w godle (zarówno na rysunku w książce jak i na kalkomanii) bo jest napis PUŁK zamiast ESK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat malowania i kalkomanie z publikacji: DETAIL&COLOR MiG-21UM "Tiger" in the Polish Air Force
No i tu wydaje się, że jest błąd z tymi szachownicami na spodzie, bo łaciate po przemalowaniu dostały już nowy wzór.

Błąd jest także w godle (zarówno na rysunku w książce jak i na kalkomanii) bo jest napis PUŁK zamiast ESK.

 

To przez przypadek mam dobre godło To z książki wydawało mi się takie nie pasujące do zdjęc i w ogóle takie "nie teges" więc wziąłem je z monografii Kagero MiG-21 MF ( nic o tym nie wspominając wcześniej ). A swoją drogą nawet nie zauważyłem takiego ważnego szczegółu !

Przeglądając teraz zdjęcia w książce i wiedząc czego szukac uzbrojony w szkło powiększające widzę różnicę. Jest ESK !

Szachownice już tak zostaną. Ale zauważyłem jeszcze jeden błąd.Pokrywy kół podwozia głównego od wewnętrznej strony malowane są na szaro.

Do przemalowania

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś tygrysie UM-y będą?

 

No będą !

W sumie to ten miał byc już "tygrysi" ale wyszło jak wyszło. Jest jeszcze jeden w pudełku ale planuje go zrobic w szarym malowaniu nr 9349 z krukiem.

Żółte malowanie "tygrysie" wg mnie psuje ta dziwna głowa tygrysa namalowana na przodzie kadłuba.

Jak już to skusze się na malowanie z nr 9292.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.