Skocz do zawartości

MiG-19PM Bilek 1/72


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

W 72-ce to chyba jedyna opcja. Linie podziału wgłębne w miarę delikatne, owiewka i wiatrochron oddzielnie, żywiczny stożek wlotowy no i najważniejsze (dla mnie) polskie malowanie z 28plm. Podwieszki to dwa zbiorniki i 4 sztuki RS-2US. Kabina troche uboga i trzeba troche swojej produkcji wrzucić. Cena z Martoli 44,50 pln + przesyłka w sumie drogo ale jak nie ma wyboru to trzeba płacić.

100_3939.jpg

100_3940.jpg

100_3941.jpg

100_3944.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

... wehh a mi jednak brakuje tej przepastnej ilości nitów jak na modelu KP miało to swój urok, a żywic i blach do niego też troche jest, btw - wie ktoś jak 19-stka z KP pod względem dokładności ma się do oryginału??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No temat piękny... w szczególności jak będzie w barwach 28 SPLM

 

Swego czasu zrobiłem wersję P. Również produkcji Bilka. Pamiętam że było trochę kłopotów z przodem kadłuba - przednia część z osłonami radaru tak średnio pasowała do reszty kadłuba. Ale COŚ wyszło

 

12220015.JPG

 

Z przyjemnością pokibicuje w budowie "dziewiętnastki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jedyna opcja

Hmmm... a mi to wygląda jakby ramki były identyczne jak te w Migu MasterCrafta... może się mylę... inboxa nie zrobie bo już swojego skleiłem ... tylko, że jeżeli ten z Mastercrafta to przepak, albo kopia to jednak opłąca się wydać te 9,90 na Mastercrafta zamiast 44,50 na Bilka...

No ale napewno ktoś wie, czy to inne modele czy te same...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jedyna opcja

Hmmm... a mi to wygląda jakby ramki były identyczne jak te w Migu MasterCrafta... może się mylę... inboxa nie zrobie bo już swojego skleiłem ... tylko, że jeżeli ten z Mastercrafta to przepak, albo kopia to jednak opłąca się wydać te 9,90 na Mastercrafta zamiast 44,50 na Bilka...

No ale napewno ktoś wie, czy to inne modele czy te same...

 

 

Tyle, że Mastercraft ma w swojej ofercie wersje dziennego myśliwca - czyli Miga-19 S (przepak KP) - a ten nie był używany w Polsce. Polskie lotnictwo korzystało tylko z wersji P i PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiG-19S z Masrecrafta miałem i nie ma co porównywać z Bilkiem. Wstępnie zrobiłem pasowanie przodu z elementem żywicznym i wszystko gra. Domówiłem jeszcze fotel żywiczny do 19-stki. Może pobawię się metalizerem przy tym migaczu. Będę robił go równolegle z Czaplą jak zejdzie mi z warsztatu F-15, trzech modeli równocześnie nie pociągne.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19-stki były traktowane przy okazji remontów tym samym lakierem z pyłem aluminiowym co 21-ki, tak że zabawa metalizerem nie do końca chyba jest wskazana. No chyba, że chcesz nówkę sztukę robić.

Apropo tego lakieru z aluminium - jaka farbka według was go najlepiej oddaje. Potraktowałem ostatnio swoją 21-ke pactrą aluminium i jestem średnio zadowolony z efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.