Skocz do zawartości

Autoblinda AB 40 Ferroviaria 1:35 Ita - torowisk ciąg dalszy


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wątek warsztatowy:

viewtopic.php?t=11235

 

Udało mi się zakończyć i ten projekcik.

Finalny wygląd , mojej interpretacji ataku partyzantki gdzieś w Jugosławii.

Dzięki Waszym podpowiedziom, koleś z pepeszą ewoluował na zwierzaka z tomi gunem.

Ziemia i kamyki po wybuchu znalazła swoje miejsce na blindzie.

Scenka mocno szarobura, jesienna - i tak zakładałem.

Miałem trochę problemów z weatheringiem dla blindy, jednak jak opisałem to w wątku warsztatowym - wypośrodkowałem.

Zdjęcia:

DSCF2106.jpg

DSCF2104.jpg

DSCF2102.jpg

DSCF2100.jpg

DSCF2099.jpg

DSCF2098.jpg

DSCF2097.jpg

DSCF2096.jpg

DSCF2095.jpg

DSCF2093.jpg

DSCF2091.jpg

DSCF2089.jpg

DSCF2088.jpg

DSCF2087.jpg

DSCF2086.jpg

 

projekt nie bierze udziału w głosowaniu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, że akurat ta praca mnie nie powaliła. Nie przekonują mnie krzaki, ani koleś z pepeszą. Nie wiem czemu, ale to tylko moje zdanie. Co do hełmu fryca akurat bym się nie czepiał- "ordnung muss sein" jak mawiaja nasi zachodni przyjaciele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten koleś chyba nie dostał instrukcji obsługi Thompsona z zachodu, ponieważ chcę strzelać nie poprzez naciskanie spustu lecz kolby... Może w pepeszy taki ukryty spust był ale na pewno nie w moim ulubionym pistolecie maszynowym. Reszta jest git choć nie tak bardzo jak te polowanie na obiad!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie mi równiez sie podoba - scenka jest spójna, wykonanie na poziomie więc OK. Jedna rzecz mi sie nie podoba - zrykoszetowanie na przednim pancerzu, sugerujące że pancerz przedni ma minimum z 80mm grubości. Najbardziej podoba mi sie Jożi z Bażin albo Yeti, ale on mi się podobał od dawna

No i prezentacja zdjęciowa powinna wygladać dokładnie odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W kwestii tomi guna, jak widać zwierzak biegnie w stronę Niemca, który także kroczy w stronę atakującego.

Może był na tyle inteligentny, że pośród swoich braci, nie biegł po nierównym terenie z palcem na spuście?

Jeślibym ich "postawił w miejscu", wtedy :

a. Jugosławianiec musiałby mieć broń wycelowaną w Helmuta(a nie ma)

b. helmut by miał pozę wyprostowaną

 

hełm:

przy świetle "normalnym" nie świeci się jak nówka - to wynik oświetlenia.

 

tory.

Ostach, faktycznie - jednak wykonałem taki zabieg celowo - tory dotykające do ramki zepsułyby środek, który jak widać jest jaśniejszy, aniżeli brzegi - to też zabieg celowy..wykonany z lepszym, bądź gorszym skutkiem.

 

Krzaki - tu sie kompletnie nie zgodzę, w moim odczuciu sa jednymi z lepszych - jeśli nie najlepszymi w moim wykonaniu.Mają skale, odpowiednie kolory , widać na nich uschłe listowie.

W wiekszości prac, jakie oglądałem, są badyle i koniec

(no może kilka liści)

 

rykoszet:

Jacenty, kat pochylenia bodajże 60 stopni i juz ma 160mm;)

W sumie bardziej mogłem wypłaszczyć "lejek" byłaby bardziej wgnieciona, i nie wyglądała na ubytek..ale.

Nieteraz, to kiedy indziej.

 

 

jeszcze raz dzięki za sugestie i porady.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale scenka miód lecz mam uwagę... Ten odcinek torowiska z wygiętą szyną gdzie padł wybuch jest zasypany jaśniejszą ziemią a nie powinna być ciemna? Im głębiej tym ciemniej, po wybuchu na zewnątrz zostaje czarna ziemia z głębi leja tak jak posypałeś na model, nie wiem dlaczego taka różnica, dla kontrastu scenki, bo w sumie cała jest ciemna? Jeżeli już wybrałeś jasny odcień to ten sam powinien być na Autoblindzie. Mimo wszystko całość mnie się ogromnie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleks Kornafel w dzisiejszej armi Amerykańskiej jak biegnie sie z palcem na spuście oblewa sie egzamin z bezpieczeństwa obsługi broni, więc moze nasz Yeti wcześniej zauważył że tak jest bezpieczniej

Wersja druga:

Chce ogłuszyć kolbą Niemca a każdy kto miał w rękach cokolwiek podobnego do broni wie że ogłuszać nie da sie z palcem na spuście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kolejna Twoja Interpretacja po Swojemu i Kolejny raz zachwyca wykonaniem, nie mam już więcej nic do powiedzenia bo im bardziej się przyglądam mam ochotę się schować pod

 

Wielki szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.