Skocz do zawartości

PZInż 7TP - "Powrót", Zaolzie 1938


Gość widd

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ relację prowadziłem w pojazdach, to tutaj umieszczam galerię, gdyż chodziło tu przede wszystkim o czołg.

 

Nie jestem w pełni zadowolony ze zdjęć. Modelowanie modelowaniem, a fotografowanie to inna i do tego nie moja bajka...Złapałem już tylko resztkę światła dziennego.

 

Akcja dioramki to oczywiście odzyskanie Śląska Zaolziańskiego w 1938 roku. Na dioramie znajduje się załoga, saper-grajek, dziewczyna z PWK, oficer piechoty oraz Polak zaolziański z wałówką.

 

Kto śledził budowę czołgu, ten wie, jak długo trwała budowa i jak była skomplikowana. Niemniej coś z tego wyszło, ale przez długi czas 7TP nie ruszam

 

Widok ogólny

DSC00788.jpg

 

DSC00806.jpg

 

Polak zaolziański

DSC00776.jpg

 

DSC00797.jpg

 

Czołg z prawej strony

DSC00778.jpg

 

DSC00779.jpg

 

DSC00802.jpg

 

DSC00803.jpg

 

DSC00801.jpg

 

DSC00805.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto bylo tyle czekac na 7TP wiem teraz na czym sie wzorowac robiac swojego (kiedys). Piekny model, piekna dioramka tylko dziewka niezbyt urodziwa z twarzy (ma takie meskie rysy twarzy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że projek W'39 zmobilizował również Ciebie. Piękna dioramka.

GRATULUJĘ

Chełm zachowany w Forcie Czerniakowskim jest na 99% czarny (skóra malowana na czarno)

Mało piasku i kurzu jest na gąskach.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się. Teraz trzeba będzie się mocno postarać by zrobić 7TP choć połowie tak fajnie jak Ty.

Osobiście bym tylko inaczej figurkom oczy pomalowała, mniej białego, bo wyglądają jak z wytrzeszczem.

Przed wojną były żołnierki? Ta "kobieta" z dioramy bardziej by mi pasowała w Ludowym Wojsku Polskim albo Armii Czerwonej (widziałam takie na zdjęciach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna z figurek nie ma białego. Oczy są farbą ivory pociągnięte. Niestety jak zawsze wychodzą dziwnie, ale zapewniam Cię, że na żywo są o wiele epsze.

 

Przed wojną nie było żołnierek, a było Wojskowe Przysposobienie Kobiet. Oddziały kobiece to w 1920 roku, pierwsze na świecie u nas były. A co do figurki to się nie pomyliłeś. Pochodzi ona z zestawu z Armią Czerwoną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta laska bez zęba na przedzie to POwiaczka, Widd Ci pewnie więcej o takich lachonach poopowiada.

Moim zdaniem chełm miał prawo być czarny, pamiętajmy że ta skóra ma już ponad 70 lat. Moje opinacze w też były czarne ale z czasem się wytarły i lekko zbrązowiały. Skóra jest barwiona na czarno, więc kiedy się przetrze to wychodzi oryginalny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Widdzie tego mi trzeba było "kopa"... i do roboty choć ostatnie coraz więcej pracy obiecuję wziąć się do roboty ze swoim Tepekiem Piękna robota Szczere gratulacje zatem Zaolzie zdobyte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj piękny, baaaardzo ciemny brąz Vallejo Przy następnej sesji modelarskiej podmaluje Czas na zakończenie projektu "Nasza jest noc" w wersji mini oraz rozpoczęcie projektu WRZESIEŃ

 

Nie chce mi się skanować moich zdjęć, więc pokaże o co chodzi:

Przysposobienie Wojskowe Kobiet

PIC_1-P-3032-1.jpg

PIC_1-W-3124-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem fanem polskiego dwudziestolecia i 2RP, dodatkowo pochodzę z Cieszyna co widać na niku ( hihihi ). Uwielbiam 7TP, 10TP i w fantazji 14TP oraz serię PZL. Dioramka super, rzeczywiście można by pojazd nieco przyprószyć.

A propos czeskich umocnień to zasługują na podziw, lecz są to niezwykle ciężkie pieniądze wydane przez Czechosłowację, które nie spełniły oczekiwań ale nas cieszyniaków nie dziwi takie postępowanie czeskiej armady.

Jak się ogarnę to umieszczę parę zdjątek z moich dioram.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest. Czechosłowacja po I wojnie miała na swoim terytorium pgłówny przemysł aAustro-Węgier i do tego nie zniszczony w I wojnie, a więc były i pieniądze... Warto wspomnieć, że Czesi nadwyrężali budżet bardziej niż my potrzebami zbrojeniowymi, co zagrażało stabilności gospodarki.

 

A my po zaborcach odziedziczyliśmy kupę sierot, parę twierdz, walące się koszary, różny rozstaw szyn i trzy systemy prawne...

 

Myślę, że w tym kontekście i tak daliśmy czadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widd - całkowicie się zgadzam z przedmówcą, bardzo poprawna, sprawiedliwa i konstruktywna analiza, dodatkowo należy wspomnieć iż czesi zaniedbali rozwój lotnictwa i byli nawet w tyle za RP, podejmując walkę w 1938 zachwialiby równowagę w Europie a może uratowaliby twarz i honor a może zyskaliby szacunek - poddaję pod rozwagę ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.