Skocz do zawartości

Sd.Kfz.181 PANZER VI (P) Dragon 1:35


dweler

Rekomendowane odpowiedzi

witam

no i tygrysek porshego ukonczony.watek warsztatowy tutej viewtopic.php?t=13963&start=0. model skleja sie bezproblemowo, walnalem jednego byka ale to juz wasza w tym glowa zeby to wypatrzec . w kwestii obic zimmeritu zainspirowalem sie pantera rollingstonsa,z efektu jestem zadowolony.oto foty:

DSCN1323copy.jpg

DSCN1312copy.jpg

DSCN1315.jpg

DSCN1319.jpg

DSCN1320.jpg

DSCN1321.jpg

DSCN1322.jpg

DSCN1327.jpg

DSCN1328.jpg

DSCN1330.jpg

DSCN1334.jpg

DSCN1336.jpg

DSCN1337.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu napisać - zaskoczyłeś mnie wyglada jak nie Twój model, jest inny. Natomiast bardzo dobry, podoba mi się. Świetny zimmerit bardzo fajne obdrapania. Z czepialstwa 2 rzeczy - co to za bulwa w środku rozpietości gąsienicy lewej ??? No i koniecznie dodaj antenki 2 szt - z doświdczenia wiem że to dadaje temu pojazdowi dużo uroku.

Z podpowiedzi wymień ten piaskowy kolor w przyszłości na jakis jasniejszy mniej zielony, doda to więcej kontrastu w kamo.

Dobra robota dweler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba malowanie - brudzenie - obdrapania, czyli zabiegi malarsko-artystyczne. Z tego co widziałem w warsztacie to bardzo ładnie i czysto sklejony, a zimmerit pierwsza klasa - tego Wam 1/35 zazdroszczę, że można zrobić go "in-scale" przy odrobinie wprawy i tak jak tutaj będzie wyglądał świetnie. I też uważam, że koniecznie powinien mieć anteny ;)

 

Ja mam tylko dwie mikro zapytania: czy lewar nie powinien być w kolorze bazowym, natomiast te małe szekle z przodu chyba już niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota !!! Faktycznie jak nie twój - ta ewolucja u Ciebie przebiega bardzo szybko. Bardzo podoba mi się kamuflaż - i będę bronił tej zółtej bazy - właśnie fajnie taka wygląda przytakim rozkładzie plam.

Odpryski do zimmeritu - są ok ja u siebie nie zdążylem bo przemalowałem ale docelowo szary miał być taki zółto szary - tak to chyba orginalnie wyglądało. musisz popracować jeszcze nad odpryskami pancerza bo są zbyt duże - najpierw może maluj ciemny i na to jasne - te obwódki iwychodzą obecnie za duże - i spróbuj robić je też gąbką. Fajne odważne kurzenie pojazdu - Ogólnie widać że się nie boisz i o to chodzi-

Bardzo fajny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na niemieckiej pancerce i dlatego mam pytanie czy ten pojazd w ogóle gdzieś używany, bo tyle co ja pamiętam to był tylko zrobiony prototyp. I idąc dalej tym tokiem myślenia, skoro był tylko jeden pojazd prototypowy to gdzie on miał się tak pobrudzić i poobijać. Ale jak zaznaczyłem na początku nie znam się na niemieckiej pancerce i mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były dwa, a ten akurat brał udział w walkach.

Z moich informacji w walce był tylko jeden,akurat właśnie ten prezentowany o numerze 003, w wersji dowódczej należącym dosHPA 653.Dowódcą był hauptmann Grillenberg i walczył na froncie wschodnim w 1944. Gwoli ścisłości skompletowano 5 sztuk tego pojazdu ale 3 z nich przerobiono na bergepanzer tiger P.a PROPOS MODELU RZECZYWIŚCIE JEST TROCHĘ ZA BARDZO POOBIJANY,NA ORYGINALNEJ FOTCE JEST GENERALNIE MNIEJ USZKODZONY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siem.

dzieki za wszystkie uwagi, zdaje sobie sprawe z tego ze model ma bledy ale ciesze sie ze widac postepy.

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.