Skocz do zawartości

KW-2 - Trumpeter - 1:35


elrogalo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewien, czy ta galeria nie powinna wylądować w dioramach, ale po mojemu ciężko tę podstawkę uznać za dioramę. Jeśli mod uważa inaczej to proszę o przeniesienie tematu.

 

Teraz do rzeczy. Model skończyłem już jakiś czas temu (wątek warsztatowy jest tu: http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=15313), ale brakowało mi motywacji i czasu do zrobienia galerii. W końcu się zebrałem i przedstawiam swoje "dzieło" szerszemu gronu.

Kilka rzeczy przy okazji tego modelu robiłem po raz pierwszy: pierwszy raz kleiłem model w tej skali, pierwszy raz miałem do czynienia z Friulami, pierwszy raz kleiłem i malowałem figuranta, no i wreszcie - model stoi na pierwszej w moim życiu własnoręcznie wydłubanej podstawce. Z tego wszystkiego właśnie z podstawki jestem najmniej zadowolony, ale ostatecznie uznałem, że nie będę jej bardziej cyzelował, więc się zbytnio nie czepiajcie - wiem, że jest cienka jak żyletka .

Jeśli chodzi o znane mi błędy merytoryczne, to są przynajmniej dwa: w rzeczywistości ten fajowy napis na wieży "Za Stalina" jest znany ze zdjęć KW-1, a nie KW-2. Na tym drugim prawdopodobnie nie wystąpił. Jednak jest tak fajny, że nie mogłem sobie odmówić. Druga rzecz to menażka giermańca - z tego, co już po sklejeniu figurki widziałem na zdjęciach, to powinna być obrócona o 90 stopni w prawo.

Scenka przedstawia desperacki atak grenadiera, który będzie próbował wetknąć granat trzonkowy w otwarty otwór strzelniczy, któryś z włazów, lub do lufy, aby zniechęcić obsługę wozu do dalszej walki.

 

igp3885.th.jpg igp3886.th.jpg igp3887.th.jpg

igp3888.th.jpg igp3889.th.jpg igp3890.th.jpg

igp3892.th.jpg igp3893.th.jpg igp3894.th.jpg

igp3897.th.jpg igp3898.th.jpg

 

Zapraszam do komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tam się podoba trochę dziwnie dla mnie wyglądają te plamy oleju na płycie silnika ale w sumie ujdzie

 

może kiedyś się skuszę skończyć swojego, w sumie wiele nie zostało a leży już w pudle lata całe...

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę oglądać fotek, w ciemno napiszę, że mi się podoba (już podczas warsztatu był to przyjemny dla oka "bunkier na koałch") . Sam KW jest naprawdę fajny, zarównpo pod względem detalu, jak i malarskmi. O podstawce i figurancie pisałeś sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kw bardzo ładny, podstawka w niektórych miejscach niedomalowana i te plamy oleju trochę dziwnie wyglądają, ogólnie ładnie się prezentuje!

 

Jedno pytanie jaką farbą robiłeś rdzawe obicia na czołgu bo wyglądają świetnie farba idealna.

PoZdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie jaką farbą robiłeś rdzawe obicia na czołgu bo wyglądają świetnie farba idealna.

PoZdro

 

Obicia robiłem sieną paloną i naturalną z Renesansu, czasem w różnych proporcjach mieszanymi ze sobą, żeby nie były tak jednorodne.

Dzięki za komentarze i opinie, dopingują mnie do rozwijania warsztatu (ale podstawek chyba już nie będę robił )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o znane mi błędy merytoryczne, to są przynajmniej dwa: w rzeczywistości ten fajowy napis na wieży "Za Stalina" jest znany ze zdjęć KW-1, a nie KW-2. Na tym drugim prawdopodobnie nie wystąpił. Jednak jest tak fajny, że nie mogłem sobie odmówić.

 

Rzeczywiście we wczesnych wersjach KW1 i we wszystkich KW2 ich nie było. Można spotkać wiele napisów na tych potworkach, ale wszystkie zostały wykonane już po "odstrzeleniu" i są wynikiem dumy niemieckich żołnierzy, którzy sobie z nim poradzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spotkać wiele napisów na tych potworkach, ale wszystkie zostały wykonane już po "odstrzeleniu" i są wynikiem dumy niemieckich żołnierzy, którzy sobie z nim poradzili.

 

 

Sugerujesz, że niemieccy żołnierze po zniszczeniu czołgu malowali na nich napisy cyrylicą???? Coś w stylu "Za Stalina" albo "Za ojczyznę", albo nie mniej znany napis "Na berlin!"??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer4 - wydaje mi się, że arturos1965 miał raczej na myśli napisy w stylu tego sławnego spod Dubna "Userem Fuehrer gestiftet...".

 

Teraz ISU?

 

ISU leży w szafce i czeka na swoją kolej. Piszczy i skamle jak szczeniak za każdym razem, gdy otworzę drzwi, ale będę twardy i skończę najpierw Katiuszę. Muszę trochę poprawić stosunek modeli rozgrzebanych, zalegających warsztat, do ukończonych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spotkać wiele napisów na tych potworkach, ale wszystkie zostały wykonane już po "odstrzeleniu" i są wynikiem dumy niemieckich żołnierzy, którzy sobie z nim poradzili.

 

 

Sugerujesz, że niemieccy żołnierze po zniszczeniu czołgu malowali na nich napisy cyrylicą???? Coś w stylu "Za Stalina" albo "Za ojczyznę", albo nie mniej znany napis "Na berlin!"??????

 

Nie, są to napisy w stylu: "zniszczony przez ... i tutaj nazwa jednostki".

Są też znane przypadki umieszczania na nich/używania ich jako drogowskazów. Mam też zdjęcia takiego KW, gdzie na wieży jest naklejony ukraiński plakat propagandowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.