Skocz do zawartości

Pierwszy model partactwo czy może być??


Tolo

Rekomendowane odpowiedzi

Jako pierwszy model wybrałem półgosienicowy ciągnik niemicki "Famo"

 

 

 

 

 

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/13d99f7065d6e3f8.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/53c452cf930b338f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/52493db7417bc293.html

Chyba troche przesadziłem z ilością błota

Prosze o ocene !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spoko zapomniałem skala 1:72 firma Revell

A co do zdjęć to zaraz dodam więcej

Aha zdjęcia zostały wykonane 12mln pikselowym aparatem w niezłej roździelczości więc można zbliżać do woli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z błotem lekko przesadziłeś, fakt, wygląda jak pojazd wydobyty po 30 latach leżenia w bagnie. Ale ogólnie ten brudzing jest przekonujący i ciekawie zrobiony, dobrze swoje umiejętności wykorzystasz i masz cacy modele. Tak czy inaczej podoba mi się taka interpretacja.

 

Nikona D700 wypada opanować nie w liczeniu wielkości milionów na matrycy, a dobrym wyciągu z RAWa bez przepaleń. Reszta ustawień aparatu widzę poprawna, bo manualnie, z redukcją EV i f16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh też tak myślałem ale błotko wyszło mi fajnie i trochę mnie poniosło

Błoto jest zrobione z mąki farby plakatowej tuszu(na początku było za jasne)

A da się tu Nef wstawiadź??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tym pseudobłotem (śniegiem?) (jestem zagorzałym przeciwnikiem takiego "upiększania" modeli, chyba, że tak jak napisał Myski79 - na dioramę, ale wg. mnie i tak przesadziłeś) zniweczyłeś wysiłek projektantów Revell'a, aby ten model ładnie wyglądał. A tak - rzeczywiście - wygląda jak...

...pojazd wydobyty po 30 latach leżenia w bagnie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleki jestem od stwierdzenia, że TAK TO POWINNO WYGLĄDAĆ (choć przez Kolegów Modelarzy ocenione dość pobłażliwie ), ale zapoznaj się z moją filozofię wyglądu takiego modelu.

 

Robie już drugi model jest to Panzer II skla 1:72 Revell

Panzer II Revell'a to chyba skala 1:76...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdze że mój model jest wykonany poprawnie(pewnie gdybyście go wzieli do ręki to zobaczylibyście masę błędów chciałem tylko żeby ktoś mi pokazała podobny model który został zrobiony na fest

(przy okazji może z błotem przesadziłem ale za twój model jest aż za czysty )

Po drugie zauważ że jest to wersja zimowa a wystarczy spojżeć na ulice żeby zobaczyć jaka ciapa robi się ze śniegu (choć na moim modele nie za bardzo przypomina to zeschłyzmrożonybrudny śnieg no i poza tym i tak jest go odrobinę za dużo szczególnie na masce ale gąski i plandeka są obłocone w sam raz

A co do modelu do się pomyliłem to jest Panzer III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można stworzyć osobną galerię "Mój pierwszy raz".

Porownując ze swoim Erste Modelem, to wygrywasz brudzeniem (u mnie go po prostu nie było). Blota jestz a duzo, to fakt, ale samo w sobie jest dobre, jak to poćwiczysz to będzie super wyglądało. Innych detali za bardzo nie widzę, ale sklejenie czegoś takiego i pomalowanie w panterkę, to już duży wyczyn na I modelu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy na I modelu ! ??:)

Nad gallerią jeszcze pomyśle bo bende robił małą diorame w skład której bendą wchodzić

1 Ciągnik "Famo"

2 Panzer III

3 Armata(heh zapomniałem nazwy )

4 Figurki

Jak to zrobię to wtedy zrobie Gallerie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tym pseudobłotem (śniegiem?) (jestem zagorzałym przeciwnikiem takiego "upiększania" modeli, chyba, że tak jak napisał Myski79 - na dioramę, ale wg. mnie i tak przesadziłeś) zniweczyłeś wysiłek projektantów Revell'a, aby ten model ładnie wyglądał. A tak - rzeczywiście - wygląda jak...
...pojazd wydobyty po 30 latach leżenia w bagnie.

 

Zgadzam się nie wygląda to naturalnie.... ani błoto ani tzw "brudzing"...

Jeżeli mam być szczery to mnie się wydaje, że pojazdy wojskowe nie powinny się tak brudzić. Poszukaj sobie w google czy gdzieś indziej, zdjęć koparek, spychaczy czy innych czołgów współczesnych i w kolorze...

 

Błota dużo a pojazdy nie w tak dramatycznym stanie jak u ciebie

 

Np:

PondExcavatorInDigDSCF6864-726042.jpg

 

czy

 

http://img.diytrade.com/cdimg/161278/7944206/0/1234192707/KOMATSU_PC300-7_Excavator.jpg

http://www.fourwheeler.com/eventcoverage/129_0906_custom_differentials_mud_bash_2009/photo_10.html

 

Nawet na bardzo ubrudzonym pojeździe, da się odróżnić szczegóły podwozia a i nadwozie nie jest ani bardzo brudne ani tym bardziej zardzewiałe:

 

wwi6.gif

 

mud3.JPG

 

Niejedną dyskusje już na temat błota i rdzy przeprowadzono ale myślę, że najlepiej podpatrywać je na istniejących pojazdach.

 

A propos twojego dzieła to wydaje się, że pojazd w takim stanie (rdza i brud) raczej nie był już porzuconym wrakiem niż pojazdem w czynnej służbie, w końcu to wojo było, żołnierz o swój sprzęt dbać musi.

 

A z baboli czysto technicznych:

-za gruba warstwa farby (farb) i błota zalepiłeś szczegóły

-połamane wyznaczniki skrajni, nawet jeżeli w prawdziwym pojeździe były połamane, to chyba nie w ten sposób

-odwrotnie przykleiłeś rurkę z uchwytami na karabiny

- po co brudzić siedzenia?? wojaki to też ludzie, nie chcą siedzieć w błocie

-nie jestem pewny czy malowaliby też na biało wnętrze pojazdu...

-odwrotnie wkleiłeś przednią szybę, miało być wycieraczkami "do góry"

 

i jeszcze parę innych ale dosyć się już rozpisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki może spróbuje to poprawić co do tego uchwytu to po prosty nie wiedziałem co to jest

A te wyznaczniki złamały się w wyniku ataku Godżylli czyli mojego kota

A to białe wnętrze

To na jaki kolor je pomalować ?

A siedzenia nie chciałem żeby były brudne raczej starałem się uzyskać fakturę

skóry

A to błoto to dzisiaj spróbuje ogarnąć może uda mi się coś z tym zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Muszę przyznać, że grzesioj ma jednak rację. Ale jak chciałeś wykonać brudzing to jednak efekt trochę powinien być bardziej wytonowany. To co widać to jakby widok tuż przed totalnym rozpadem pojazdu np po uruchomieniu silnika. Ostatnio często można spotkać się z tym trendem. Myślę, że można by poprosić o więcej realizmu lub określenie na starcie że chodzi właśnie o totalne zniszczenie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.