Skocz do zawartości

T-34/76 Revell, 1:76


skwercio

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu może niektórym ciężko dobrać słowa...

 

Model sprawia wrażenie, jakby został sklejony niechlujnie (jakaś masakra za włazem na wieży, szpara przy jarzmie), a w celu ukrycia niedoskonałości po całości został zanurzony w puszce z zieloną farbą. Nałożone gąski prosto z pudełka, nałożona kaleczka i koniec.

A pomalowanie karabinu? Pomalowanie gum na kołach? Pomalowanie chociażby rur wydechowych? Nie mówiąc już o pomalowaniu gąsienic.

Moim zdaniem model nieskończony i póki co wyszedł nie "paradny tanczek", a "nieporadny tanczek".

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się chyba na Ciebie nie obraził. Po prostu...nie ma tu czego komentować. Pomalowałeś model na kolory bazowe i koniec. Zresztą zielona chyba była za gęsta bo jak tak patrzę to się grudy porobiły albo lampa daje taki efekt. Poza tym...nic więcej. Gąsienice chyba złym kolorem pomalowane bo za srebrne. Rury wydechowe były chyba ciemniejsze. Karabin maszynowy-zielony ? Ktoś tu nie popatrzył na zdjęcia. Gumy na kołach też zielone a powinny być czarne.Washa też nie ma. Kurzu ani brudu (przynajmniej takiego robionego suchym pędzlem) też brak Poczytaj o washu , potrenuj na tym T-34 wash oraz suchy pedzęl i bierz się za kolejny model z coraz większą ilością efektów specjalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyście się na mnie poobrażali, czy co?

Wybacz, ale ciężko pisać peany na temat takiego modelu. Model Revella sam w sobie wygląda dość miernie. A jeśli chodzi o wykonanie - jest pomalowany na dwa kolory i się świeci. Nie pomalowałeś szczegółów - km, wydechy, lampa. Metalowe elementy, w tym przypadku gąsienice, maluj najpierw na czarno i tylko przecieraj na metalowo. Następnym razem przyłóż się do detali, poczytaj forum i zacznij uczyć się kolejnych technik a będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kół, to uznałem że lepsze juz całe zielone niż to co bm napsuł czarnym, lampę pomalowałem, świeci się bo tak zaplanowałem, "masakra" na wieży to pozostałość po km plot. (urwał się). Gąski malowałem gunmetalem, co do km i rur - przyznaję, zapomniałem.. Brudu nie robię, mówię, że tank miał być paradny. Wash trenowałem już na tygrysach, nie wyszedł - poddałem się. zdjęcia są kipskie bo mam tylko komórkę

Co do obrażania - miałem na myśli to, że nikt nie odpisał też na mój warsztat (Tygrys 1:144)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kół, to uznałem że lepsze juz całe zielone niż to co bm napsuł czarnym

Praktyka czyni mistrza. Jeśli chcesz dojść do jakiegoś poziomu to prędzej czy później będziesz się musiał nauczyć malować detale.

 

świeci się bo tak zaplanowałem

Nie wygląda to ani ładnie, ani realistycznie.

 

"masakra" na wieży to pozostałość po km plot. (urwał się).

Mogłeś to poprawić. Pośpiech do niczego dobrego nie prowadzi.

 

Gąski malowałem gunmetalem

Następnym razem spróbuj tak jak napisałem wyżej - efekty będą dużo lepsze.

 

Wash trenowałem już na tygrysach, nie wyszedł - poddałem się

Hmmm... Z takim podejściem daleko nie zajdziesz.

 

Trochę zacięcia, odwagi i cierpliwości, a będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziw się, że nikt nie komentuje Twoich modeli. Zaprzeczasz każdej radzie dawanej Ci przez innych modelarzy. Albo "nie, bo nie umiem" albo "tak, bo tak zaplanowałem i już". Ja tu nie widzę, żadnej chęci do nauki i poprawiania umiejętności więc po co cokolwiek pisać? napisałbym, że model jest po prostu oblany farbą, nie pomalowałeś żadnych detali, źle przykleiłeś niektóre części - tylko po co skoro w następnym nic nie zmienisz z takim podejściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, że każdy z nas nawet ten który skleja modele 20 lat i więcej zawsze się uczy. I nie masz się czego obrażać tylko zacząć powoli stosować się do tego co powiedzieli koledzy a gwarantuję, że następne modele będą o niebo lepsze. Całe szczęście, że wtedy kiedy ja zaczynałem nie było ani telefonów komórkowych ani internetu bo moje modele to byłą dopiero kaszana, a jak ktoś pomalował model plakatówkami to był mistrz dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i taki detal jak pomalowanie rur wydechowych i od razu inna bajka.

Działaj, kombinuj, oglądaj, próbuj nowych rzeczy, a powinno być tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już lepiej , może troszkę pilniczka po sklejaniu i koniecznie rozwiercić lufę. Gunmetal na gąskach jak najbardziej wskazany ale pomyśl o kupieniu suchych pasteli siena palona i umbra naturalna . Zetrzeć na siatce do szlifowania gładzi wymieszać i tym przeciągnąć Twoje ładne srebrne traki zobaczysz będzie lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...nawet jak na moje niedoświadczone oko to model wymaga jeszcze sporo pracy...pogrzeb trochę na tym forum a znajdziesz mnóstwo porad fachowców w tej dziedzinie. Masz skarbnice wiedzy modelarskiej pod ręką wystarczy trochę czasu poświecić zagłębiając się w temat..powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że wygląda trochę tak, powiedzmy, jakby nie był pomalowany, tylko oblepiony farbą. Ale może to wina nierównego podłoża i tak to wygląda na zdjęciu.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, być może to jest powodem mojego odczucia pociapania farbą. Podłoże jest po prostu nierówne, a wygląda to tak, jakby na farbie były zacieki.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość szlifuj wszystkie połączenia formy bo na lufie to idealnie widać. Zapasowe traki na T-34 były przewożone na błotnikach lub jako dodatek do pancerza na przodzie kadłuba pomiędzy włazem mechanika a jarzmem km. Model po poprawkach lepszy. Widać czytasz to co napisali wcześniej koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.