Skocz do zawartości

Infantry Tank Mk. III Valentine Mk. II - Italeri 1/72


Panzer4

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt ukończony przed chwilą, na zapalenie płuc przed wyjazdem do Lublina. W związku z pośpiechem niestety zaniedbałem warsztat.

Zdjęcie niestety kiepskawe bo padła mi jedna lampka i warunki do fotografii miałem trochę partyzanckie.

 

Podstawka dostanie odpowiednią tabliczkę z tytułem "Nauka jazdy". Figurka to Milicast podarowana mi przez kolegę z forum, za co ogromnie dziękuję. Dziękuję również wszystkim, którzy pomogli mi merytorycznie w tym temacie. Niestety literatura o tym jakże ważnym czołgu jest zadziwiająco skromna.

 

No to zapraszam do oglądania i komentowania:

 

IMG_8771.jpg

 

IMG_8776.jpg

 

IMG_8774.jpg

 

IMG_8780.jpg

 

IMG_8778.jpg

 

IMG_8777.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duże brawa z temat i wykonanie! ale pośpiech swoje zrobił - wash mógl wyciągnąć więcej światłocienia. coś nie chce mi się wierzyć, że te czołgi takie nie obite były... lewa gąska jakby do lewitacji się zbierała... czyli duże piwo stawiam przy pierwszym spotkaniu. dobrze, że na forum pojawiają się także czołgi, które nie nazywają się Tygrys lub Pantera ew. Pz IV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze!

 

Świetnie to wygląda biorąc po uwagę również to , że na forum jest mało pojazdów polskich barwach

 

Ode mnie będą następne. Ale wcześniej włoszczyzna

 

Ale postument to mu walnąłeś taki jakich nawet Stalinowi i Leninowi nie stawiali Laughing

 

Postument wystawowy

 

wash mógl wyciągnąć więcej światłocienia.

 

Tak jak pisałem - zdjęcia są do czterech liter. Na żywo w Lublinie będzie można zobaczyć jak wyglądają kontrasty. Jak kupię nową lampkę to się chyba pokuszę o nowe foty.

 

coś nie chce mi się wierzyć, że te czołgi takie nie obite były... lewa gąska jakby do lewitacji się zbierała...

 

Treningowe, więc w zamyśle po każdym kursie w ramach dyscypliny żołnierskiej pewnie ja konserwowano. Te czołgi nigdy nie były na froncie w czasie gdy używał ich IIKP. Natomiast na 100% miały przemalowywany kamuflaż ze starszego typu.

 

Lewa gąska nie lewituje, ale mój błąd polegał na czym innym. Podeszły mi pod nią jakieś kamyczki z podstawki - nie zauważyłem tego a po przyklejeniu czołgu było po ptokach... Tak więc jest babol, ale z innego powodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo ładną Walentynę nam tu zaprezentowałeś. Scenka jest tym ciekawsza, że w 72. Malowanie figurki w tej skali również wygląda lepiej niż dobrze, a podłożu nie brakuje realizmu.

 

Jedyna rzecz, która niestety razi, a o której była już mowa to ta mega podstawka gdyby była wydrążona w środku mogłaby pełnić również funkcję pudełka transportowego. Jest zbyt duża i za bardzo dominuje nad całością prezentacji Może jednak pomyślisz nad czymś delikatniejszym ?

 

Gratuluję ładnego modelu

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka jest tak jak napisałem "wystawowa". Kupiłem takie cegły w Bytomiu na giełdzie i niestety po przywiezieniu do domu okazały się rzeczywiście zbyt masywne. Ale czołg już do niej przyklejony więc nie ma szans na ruszenie go. Dojdzie tabliczka jeszcze na ten postument. Z drugiej strony ta cegła, mam nadzieję, ochroni model w trakcie transportu i wystawy.

 

Ale kolejne podstawki będą już niższe i bardziej subtelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.