Skocz do zawartości

T-34/85 - TRUMPETER - 1:16


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przedstawiam obiecaną galerię modelu T-34/85 "RUDY"

Tu można zobaczyć relację z budowy viewtopic.php?f=87&t=26483

Nie będę się dużo ropisywał, bo w zasadzie wszystko zostało powiedziane w warsztacie, jednak jeśli będziecie mieli jakieś pytania chętnie wyjaśnie co nieco...

Model uważam za skończony i nie przewiduję żadnych poprawek. Zdaję sobie sprawę, że nie zachowałem 100% zgodności z historią ale.... przecież filmowy RUDY również był przedstawiony w kilku wersjach. Zresztą dużo już było na tym forum polemik dot. historii więc szkoda słów.

Jestem z efektu końcowego zadowolony i mam nadzieję, że i Wam się spodoba. Zapraszam do ogladania

 

 

t66.jpg

 

t67.jpg

 

t68.jpg

 

t69.jpg

 

t70.jpg

 

t71.jpg

 

t72.jpg

 

t73.jpg

 

t74.jpg

 

t75.jpg

 

t76.jpg

 

t77.jpg

 

t78.jpg

 

t79.jpg

 

t80.jpg

 

t81.jpg

 

t82.jpg

 

t83.jpg

 

t84.jpg

 

t85.jpg

 

t86.jpg

 

t87.jpg

 

t88.jpg

 

t89.jpg

 

t90.jpg

 

t91.jpg

 

Porównanie z "mniejszym" bratem - w skali 1:35...

t92.jpg

 

... i z innego ujęcia

t93.jpg

 

t94.jpg

 

t95.jpg

 

t96.jpg

 

t97.jpg

 

t98.jpg

 

t99.jpg

 

t100.jpg

 

t101.jpg

 

t102.jpg

 

t103.jpg

 

t104.jpg

 

t105.jpg

 

t106.jpg

 

t107.jpg

 

t108.jpg

 

t109.jpg

 

t110.jpg

 

t111.jpg

 

t112.jpg

 

t113.jpg

 

t114.jpg

 

t115.jpg

 

t116.jpg

 

Jak widać do wykończenia są jeszcze figury (mimo, że to rosjanie). W przyszłości (raczej dalszej niż bliższej ) będzie duża diorama z widocznym wyżej TYGRYSEM w drugoplanowej roli (jako wrak).

Teraz przerwa wakacyjno-urlopowa i... nowe warsztaty , tym razem cywile - motorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładny kawałek modelu, za skalę

Zdaję sobie sprawę, że nie zachowałem 100% zgodności z historią ale....

Zatem nie wnikam w szczegóły

Jeśli chodzi o model czołgu tzn. wzór produkcyjny to może być i taki, bo i taki w filmie wystąpił

 

Jednak jak dla mnie jest dość jednolity (pogłębił bym cieniowanie), choć bardzo czysto wykonany w sensie technicznym

najbardziej jednak rzuca się w oczy za mały i za wysoko osadzony numer taktyczny

 

Poza tym - kawał dobrej roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny !!!!!! No nawet jak bym chciał to nie znalazłbym minusa do tego modelu ;] A z tymi kalkami to ten numer taktyczny dla mnie nie rzucał się w oko , ostatnio sklejałem shermana M4 Wszystko fajnie wyszło tylko zalałem farbą (była 5:00 rano ;D ) instrukcje i musiałem kalki na pamiec przyklejac i po pierwsze nie w tym miejscu to jeszcze krzywe ;(( .I jeszcze skąd masz te polskie kalki wszędzie szukam na necie i nie ma ;/ SUPER MODEL !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to dopiero początek mogłeś bardziej popracować nad "łeteringiem" nie ma co się śpieszyć z modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo fajnie, że ktoś pokusił się o wykonanie "Rudego" w tej właśnie skali na podstawie zestawu Trumpetera. Sam wątek warsztatowy całkiem ciekawy, choć tak jak koledzy Dumo i Imek46 jestem zdania, że model sprawia wrażenie niedokończonego.

 

Wykonałeś kawał fajnego czołgu z zestawu, który zapewne kosztował kawał mocnego grosza, aczkolwiek szczerze pochwalić mogę jedynie wnętrze (pomimo wymienionych już niedoskonałości), które wygląda ciekawie i żywo.

Zewnętrzne powierzchnie, pomimo ładnego malowania niestety sprawiają wrażenie plastikowych. Ostatnio chwaliliśmy kolegę Konrada C za model Churchilla, na którym udało mu się osiągnąć świetny efekt ciężkości i metaliczności. W przypadku Twojego modelu tego efektu się niestety nie czuje. Taka skala daje niespotykane gdzie indziej możliwości, ale jednocześnie nie wybacza uproszczeń i pośpiechu.

 

Nie chodzi mi bynajmniej o to, aby "upitolić" model od góry do dołu błotem, rdzą i innymi przyjemnościami tego typu, ale o to by nadać mu jednak nieco więcej życia, bo teraz wygląda jakby dopiero co zjechał z lawety po przywiezieniu na plan zdjęciowy.

 

Podobnie ma się sprawa z krasnoarmiejcem, który przypomina trochę sklepowego manekina.

 

Koniec końców jest czysto, ładnie i schludnie, ale tylko tyle. Mogło być znacznie lepiej, a tak mamy pyszną, cejlońską herbatę zalaną nie do końca dogotowaną wodą.

 

Mam nadzieję, że Tygrysem i mniejszym Teciakiem pójdzie Ci znacznie lepiej.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ten model może jeszcze być bardzo dobry, bo na razie można o nim powiedzieć, że jest dobrze złożony.

W tym pojeździe nie ma po prostu "życia". Jest sterylny do bólu. Suchuteńki silnik, idealna farba na pancerzu.

A w kwestii uwiarygodnienia jako RUDY to zrób jeszcze białą plamę na błotniku gdzie maczali ręce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 10 months later...

Witam

 

Odświeżam temat "po latach" ale tylko po to żeby.... spytać ilu z Was modelarzy gra w World Of Tanks

Gra jest na pewno szeroko znana i bliska temu działowi.

Jeśli są jacyś gracze samotni zapraszam serdecznie do mojego klanu WT-PL (Wing Tanks Polska)

 

Przy okazji...

 

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2013 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.