Skocz do zawartości

KW-1 model 1942


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się złożyło, udało mi się poskładać i mam nadzieję całkiem nieźle pomalować (jak na drugi model po długiej przerwie) następny model.

Jest to KW-1 model 1942, firmy Hobby Boss skala 1:48.

Przy tym modelu trochę zaszalałem i dokupiłem blaszki nad wloty powietrza do silnika, oraz postanowiłem trochę poeksperymentować z rdzą i błotem.

we własnym zakresie wykonałem:

- dewastację zestawowych błotników

- otwartą skrzynię narzędziową

- narzędzia w skrzyni

Malowanie lato 1943 - nieustalona jednostka 5 Armii Pancernej Gwardii

Warsztat tu KLIK

 

DSC02857.JPG

 

DSC02858.JPG

 

DSC02859.JPG

 

DSC02860.JPG

 

DSC02862.JPG

 

DSC02863.JPG

 

DSC02864.JPG

 

DSC02865.JPG

 

DSC02866.JPG

 

DSC02867.JPG

 

DSC02870.JPG

 

A tu dwa KW dla porównania.

DSC02871.JPG

 

DSC02872.JPG

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wykonany Kliment

 

Skrzynka narzędziowa, malowanie i zacieki prima sort.

 

Jedyne co trochę się odznacza to momentami bardzo jasna rdza. Dość silnie kontrastuje z resztą pojazdu.

 

Poza tym jest naprawdę super!

 

Moje gratulacje!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wykonany Kliment

 

Skrzynka narzędziowa, malowanie i zacieki prima sort.

 

Jedyne co trochę się odznacza to momentami bardzo jasna rdza. Dość silnie kontrastuje z resztą pojazdu.

 

Poza tym jest naprawdę super!

 

Moje gratulacje!

 

Pozdrawiam

Kornik

 

 

Mysle ze ta jasna rdza jest to wina nadmiernego oswietlenia. Wyglada na to ze kolega uzyl jednej silnej zarowy ktorej swiatlo pada dokladnie z gory...mozna to spostrzec po silnym cieniu pod wieza i calym modelem...

Chcielbym sie podzielic swoim pudlem do fotografowania ktore sie super sprawdza. Tutaj jest link:

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=40&t=29357

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jak dla mnie super ! Jedyna uwaga to brak mocowania beczki - raczej długo to ona by nie pojeździła.

Myślałem nad tym ale wyleciało mi z głowy na finiszu. Myślę że dodam jakieś kliny drewniane albo linę może, zobaczę jeszcze.

Jedyne co trochę się odznacza to momentami bardzo jasna rdza. Dość silnie kontrastuje z resztą pojazdu.

W rzeczywistości ta rdza nie jest taka kontrastowa.

Wyglada na to ze kolega uzyl jednej silnej zarowy ktorej swiatlo pada dokladnie z gory...

Użyłem mocniejszej lampy do oświetlenia z góry i trochę słabszej do oświetlenia z przodu

 

Co następne?

Też pytanie Oczywiście następny KW

 

Dziękuję wszystkim za pozytywne komentarze.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne malowanie.

Muszę jednak wrzucić dwie uwagi.

Nie bardzo mi się podoba to smaro-podobne brudzenie na pokrywie silnika oraz czyściutkie powierzchnie przy wydechach.

I jak bumerang wraca maniera niektórych kolegów do zostawiania uchylonych włazów.

Z jednej strony staracie się oddać realizm brudzenia, malowania, a z drugiej zostawiacie właz w pozycji niemożliwej do osiągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.