Skocz do zawartości

Sd.kfz 10/5, Flak 38 1/35 Italeri,Aber,Scratch


templess

Rekomendowane odpowiedzi

Model wygląda bardzo fajnie.

Mam tylko jedno "ale " co do obić.Są za za bardzo "równe".Podejrzewam,że za mocno rozcieńczyłeś farbkę.Ja pod pędzel zawsze stosuję gęstą prosto z opakowania.Wtedy obicia wychodzą mi ostre.

O wiele lepiej by wyglądały robione gąbeczką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obicia mało przekonujące- właściwsza byłaby metoda na lakier do włosów...

Ale to wymagałoby zmycia całego modelu...

Nie bardzo identyfikuję to coś na przedniej płycie pancernej- to drut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Panowie ten model jak i Jeep prezentowany równolegle powstały około 8-9 lat temu. Postanowiłem je poddać małemu liftingowi bo uważam ze zasługują na to. Chciałem abyście spojrzeli świeżym okiem i podpowiedzieli co zmienić.

Model wygląda bardzo fajnie.

Mam tylko jedno "ale " co do obić.Są za za bardzo "równe".

To główny powód do przerobienia tego modelu.

Obicia mało przekonujące- właściwsza byłaby metoda na lakier do włosów...

Ale to wymagałoby zmycia całego modelu...

Tego muszę uniknąć. Flak jest praktycznie cały z blach i w kąpieli by się pewnie rozpad. Myślę że nie skleciłbym go ponownie. Muszę spróbować filtrów,brudzenia itp.

Modeli ładny. Może można by jakiś aparat pożyczyć bo model tego wart?

Dzięki Krzysiek. Nowe zdjęcia będą już po reaktywacji.

tak na moje oko to sprzężyna do przetykania kanalizacji raczej

Cóż za przenikliwe spostrzeżenie. Przede wszystkim jak już to pisze się "sprężyna" Ciekawi mnie czy ta znajomość budowy "sprzężyny" związana jest z racją wykonywanego zawodu czy to tylko prywatne zamiłowanie do przetykania kanalizacji ?

Dzięki za wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Model świetnie i pomysłowo zlepiony, ale malowanie nie za bardzo mi się podoba. Jest taki jakiś jednokolorowy, jak na starych fotografiach w sepii. Może to wina fotografii?. Zrób nowe.

Obicia?. Jest ich zawsze albo za dużo,albo za mało, albo nie w tych miejscach gdzie trzeba.

 

Ciekawi mnie czy ta znajomość budowy "sprzężyny" związana jest z racją wykonywanego zawodu czy to tylko prywatne zamiłowanie do przetykania kanalizacji ?

 

To coś z przodu naprawdę wygląda jak żmijka do przepychania kibla. Mnie tez to się nie widzi, a nie jestem hydraulikiem ( z pełnym szacunkiem dla tego zawodu), ani pracownikiem MPWiK. Przestań wiec robić , tylko wywal to w cholerę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Dzięki za wszystkie uwagi. Dostosowałem się do nich, poprawiłem co trzeba a skutek był taki że model został dziś wyróżniony medalem na festiwalu w Koszalinie w kategorii pojazdy półgąsienicowe . Tak prezentuje się na chwilę obecną( zdjęcie zrobione przez Wojtka Sokołowskiego) ;

DSC09153.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.