Skocz do zawartości

T 34/85 1:48 Hobby Boss


dziabik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jako potrzebną "odskocznię" od figurek postanowiłem zbudować coś pancernego,a w sumie spróbować jak to się robi

Wybór padł na model Hobby Bossa.Przyznaję,że dziwna to była praca-pomysły zmieniały się dopiero w trakcie klejenia (bład )

Pierwotnie,ze względu na znikome doświadczenie z pancerką miał powstać czołg bez wnętrza,z zamkniętymi wszystkimi włazami -bo jak tu porywać się na " bebechy"...Po ukończeniu całej płyty nadsilnikowej nowa myśl-a może tak otwarte włazy na wieży,będzie ciekawiej...Chwila zastanowienia...no tak ale otwarte włazy zapraszają do zajrzenia i co?W środku pusto?Nie,trzeba zrobić wnętrze wieży.Ale zaraz...Będzie widać elementy działa,a jak ktoś zechce zobaczyć więcej można by wieżę zdjąć i zaprezentować resztę wyposażenia...ale na pewno zajrzy wtedy do kadłuba a tam echo...Trzeba zrobić więc i przedział załogi bo całkiem sporo widać...I tak powstał Teciak bez silnika ale z resztą wnętrza

Podsumowując-pancerka wciąga.Braki w doświadczeniu i warsztacie wytkniecie Wy,rzucicie garść porad i do dzieła!T 34/76 HB już zamówiony

I fotki:DSCF3465.jpg

 

DSCF3457.jpg

 

DSCF3455.jpg

 

DSCF3458.jpg

 

DSCF3456.jpg

 

DSCF3461.jpg

 

DSCF3462.jpg

 

Na koniec model stanął na małej podstawce

 

DSCF3467.jpg

 

Liczę na krytykę i dobre rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wyszedł

Jedynie co mam to subiektywne uwagi: co do kurzenia i błocenia jak dla mnie tył pojazdu jest trochę za mocno ufajdany, praktycznie cała tylna płyta jest ubłocona a i troszeczkę jakby zbyt równo odznacza się powierzchnia czysta od umorusanej. Przydały by się jakieś wyraźniejsze plamy oleju, ropie ;) no i wieża okrutnie zardzewiała no i jakieś okopcenie lufy bo na 4 zdj jest cała zielona ? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z brudzenia nie podoba mi się ta płyta przednia chociaż nie wiem dlaczego.

Poza tym błotniki są chyba aż nadto zakurzone i bardzo monotonne.

Nie zmienia to faktu że model wyszedł ci ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki za opinie i uwagi,no więc po kolei:

no i jakieś okopcenie lufy bo na 4 zdj jest cała zielona ?

-faktycznie,trochę przyczernię końcówkę lufy,dzięki

 

Jak zrobiłeś brudzenie?

-zacieki powstały z olejnej Burnt Sienna + Van Dyck Brown rozcieńczanych White Spiritem i nanoszonych płaskim miękkim pędzlem,błotko to pigment Kremera + White Spirit+farbyolejne,kurz to Vallejo MC Buff bardzo mocno rozcieńczona wódką i nanoszona aero (ciśnienie około 0.8 i delikatny strumień,kilkakrotnie).

 

Jak zrobiłeś nierówną powierzchnię wieży? Taką chropowatą? Jak to się robi?

-powierzchnia wyszła lekko chropowata zupełnie przypadkiem ,otóż jako podkład dałem czarny mat w aerozolu firmy Den Braven Super Color i okazało się,że farba leciutko "zjadła" plastik,na szczęście nie za mocno i powstała taka właśnie powierzchnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się efekt chropowatej powierzchni pancerza czołgu.

Chyba, w którejś z galerii twórca pojazdu napisał, że kupił już taką gotową wieżę.

Słyszeliście, żeby można było kupić coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.