Skocz do zawartości

Trofiejny KV-1 /Hobby Boss 1.48/


Slash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnimi czasy w modzie Kliment oraz zimowe malowania, także model mniej więcej w tych klimatach. Wcześniej robiłem KW z Tamki i muszę przyznać, że choć HB to zdecydowanie dobry model to jednak Tamiya rozpieszcza

 

PB016791.JPG

PB016796.JPG

PB016800.JPG

PB016804.JPG

PB016807.JPG

PB016806.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wygląda! Tylko rdzawo-brązowe gąski nie pasują mi do reszty. Zimowe kamo na lakier do włosów, czy to jakaś inna metoda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam!

Przestane chyba wlazic na to forum.

Wszyscy kleja a ja tylko na uczelni papiery przekladam.

W dodatku jestem wierny swoim 1/72, kiedys samoloty teraz od paru lat pancerka ale jak widze takie modele to mnie korci do 1/48.

Bardzo fajny model. Kapitalne slady eksloatacji i zimowy kamuflaz, zawsze sie go balem...

Bedze w Grudziadzu, zobaczylbym na zywo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie.

 

masz jakies foto na to kamo ?

Oczywiście, że nie mam. Pełna fantazja

 

Tylko rdzawo-brązowe gąski nie pasują mi do reszty. Zimowe kamo na lakier do włosów, czy to jakaś inna metoda?

Z gęsiami celowałem bardziej w kolor ziemisty-suchy. Jak poprzedni KW miał mokre błoto na podwoziu to się dowiedziałem, że model jest zrobiony niekonsekwentnie, bo na dachu go nie ma Zimowe kamo na lakier do włosów, ale nie tylko. Mam praktycznie gotowego do malowania jeszcze jednego KW. Może pokuszę się o jakieś SBS.

 

Eeee tam!

Przestane chyba wlazic na to forum.

Wszyscy kleja a ja tylko na uczelni papiery przekladam.

Też sobie przekładam

 

zimowy kamuflaz, zawsze sie go balem...

I nie słusznie. To akurat rzecz, którą można długo poprawiać i dość łatwo modulować efekt. Po warunkiem, że nie robi się na zasadzie "łupanego kaloryfera".

Bedze w Grudziadzu, zobaczylbym na zywo!

Mnie w Grudziądzu nie będzie. Ale prawdopodobnie w Bytomiu. Proponuję już teraz zacząć pracować nad wolnym weekendem w ten czas. Tam będzie dużo fajnych rzeczy do oglądania na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakas przecena na te ruskie paskudy? Ostatnio sporo ich na forum i co jeden to ladniejszy. Model brdzo ladnie sie prezentoje. Slady wojny super. Brak jedynie jakis zalogantow ale znalesc fajne figurki w tej skali chyba trudniejsze niz samo wykonanie takiego cacka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądnąłem sobie jeszcze raz zdjęcia i jużwiem czemu mi te gąski nie leżą. Pisałeś że miało to być jako brudzenie. Dlaczego wobec tego koła są takie czyste? To chyba powoduje taki a nie inny odbiór gąsienic - zardzewiałych a nie ubrudzonych.

Przy okazji napisz proszę jak uzyskałeś ten efekt brunatnych plam na błotnikach - są genialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny modle, tylko dlaczego kamuflaż zimowy nie obejmuje błotników i kół?

ruscy nie zawsze malowali całe pojazdy koła i elementy podwozia pomijali(albo na ile im wapna starczyło) taki charakter zim u sowietów i naturalne maskowanie,tu wygląda to nie co kuriozalnie(jak by Niemcy sobie przeszczepili te błotniki) aczkolwiek samo kamo jak i model mi się podobają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne komentarze.

 

Z tymi gąskami to jet tak, że zawsze następnym razem można zrobić inaczej. Poprzednio zrobiłem tak:

P8076575.JPG

No i podobno za brudne względem reszty.

 

Co do zimowego wdzianka. Jak wspomniałem - wolna amerykanka. Pojazdy nie koniecznie bywały pokryte w całości. A czemu akurat tak? Powiedzmy, że to kamuflaż deformacyjny. Z resztą wieża też nie jest pokryta w całości.

 

bazylms, plamy na błotnikach to farba olejna. Najpierw dość mocno rozcieńczoną, ale wciąż kryjącą robiłem kilka plamek przytykając pędzel. Następnie farbą rozcieńczoną jak do washa albo i bardziej podmywałem krawędzie wcześniejszych plam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bede w Bytomiu. Podobno to najlepsza impreza w Polsce.

Moze tez cos wykleje i przywioze - nie pot aby snic o wygranej ale aby moc porownac rozniece poziomow.

 

Jeszcze raz gratukuje - a poprzednie gasienice itp. byly lepsze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.