Skocz do zawartości

Sherman III "MARKIZA" Piedimonte 1944, Dragon 1:72


skura82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Udało się dobrnąć do końca, namiastka warsztatu, dla zainteresowanych tutaj:

 

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=37153

 

Model kończony w delikatnym pośpiechu... chciałem skończyć na zawody we Wrocławiu...

 

...ale chyba się udało, choć przyznam się, że w rzeczywistości wygląda lepiej, ale to takie moje osobiste odczucie ;o)

 

markiza01.jpg

markiza02.jpg

markiza04.jpg

markiza05.jpg

markiza06.jpg

markiza07.jpg

markiza08.jpg

markiza09.jpg

markiza10.jpg

markiza11.jpg

markiza12.jpg

markiza13.jpg

markiza14.jpg

markiza15.jpg

 

Pochwalę się

 

markiza16.jpg

 

I trochę czarno-białych

 

markiza15_BW.jpg

markiza13_BW.jpg

markiza09_BW.jpg

markiza07_BW.jpg

 

Jak znajdę trochę więcej czasu, to coś jeszcze pokombinuję, na chwilę obecną zdjęcia robione na szybko...

 

 

Co zepsułem, to szanowna loża wrocławskich shermanoholików już mi zakomunikowała... w najbliższym czasie planuję poprawić przede wszystkim właz kierowcy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znakomity model, jedna z ładniejszych 72 jakie ostatnimi czasy widziałem. ciekawy temat, ładna ekspozycja modelu złowem cud, miód i orzeszki. osobiście bym zapuścił nieco liny holownicze jakimś delikatnym rdzawym washem i przetarł. gratulacje i pokaż następny model :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na żywo - model wygląda świetnie , zdjęcia to potwierdzają , zasłużona nagroda Nie było okazji porozmawiać , to teraz zadam pytania : jakie kolory były użyte do pomalowania shermiego ? zdaje się , że kolega miał również drugiego shermana - z czego została wykonana łąka ?

 

 

'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piękny. Sherman to mój ulubiony, a tu jeszcze polskie barwy i II KP - super. Gratulacje za nagrodę. Jakieś figurki by ożywiły całą scenkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się podoba... a ja już myślałem że totalnie zardzewiałem po kilku latach nic nie robienia

 

...może jeszcze coś ze mnie będzie

 

Modelik ładny, tylko zrób foty na ciemnym tle, bo sie troszke zlewa to wszystko

 

Lepsze zdjęcia są w planie, te zrobiłem na szybko, aby było cokolwiek...

 

Fajny!małe "ale"-jak wjechał na pozycje?bo śladów nie widać...

 

Na zdjęciach archiwalnych też nie widać... Piedimonte to wielka kupa kamieni, w których raczej ciężko odcisnąć jakiekolwiek ślady, podejrzewam że Królewski Tygrys miałby z tym problemy a co dopiero mały, 30t sherman

Poza tym, jak Markiza i kilka innych czołgów pułku się zawiesiła na zboczu, to chłopaki spędzili tam kilka ładnych dni, nawet jeżeli ślady tam były, to mogły ulec zatarciu. (zdjęcia z epoki można zobaczyć w pierwszym poście wątku warsztatowego)

 

Bardzo fajny szermi, tylko zastanawia mnie czy ta sznyta na górze lufy to gafa sędziów czy złudzenie optyczne na zdjęciu?

 

Zapewniam, że to refleks z lampy błyskowej... lufa RB, więc żadnych szwów tam z definicji nie ma.

 

osobiście bym zapuścił nieco liny holownicze jakimś delikatnym rdzawym washem i przetarł

 

Słuszna uwaga, jak trochę odpocznę od modelu, to warto się tym zająć

 

jakie kolory były użyte do pomalowania shermiego ?

 

Mój pierwszy model malowany Vallejo

kolor bazowy: 819 iraquian sand

plamy: 887 brown violet

dopancerzenia: 889 usa olive drab

 

dodatkowo próby cieniowania, z którego i tak nic nie widać

976 buff i 924 russian uniform ww2

 

Całość pociągnięta neutral wash MIG-a i kilka kilogramów pigmentów CMK

 

zdaje się , że kolega miał również drugiego shermana - z czego została wykonana łąka ?

 

Tak, obok MRKIZY stał też kilku letni mój ulepek w postaci Sherman V z 24 pułku ułanów, jadącego przez łąkę... a sama łąka to po prostu polak, nie wysiliłem się...

 

drugi Sherman? a gdzie zdjęcia?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

hihi, czasem mam wrażenie, że tylko shermany mam u siebie...

 

jak napisałem powyżej, jest to ulepek z przed kilku lat...

 

http://www.smallscaleafvforum.com/forum/viewtopic.php?t=2646

 

nic szczególnego, doszła tylko podstawka i dość nieumiejętnie pomalowany załogant... może w najbliższej przyszłość zrobię kilka zdjęć i wrzucę… miałem jeszcze halftrucka z academy i Churchilla z dragona, który zlepiłem tuż przed MARKIZĄ, aby sprawdzić, czy jeszcze coś potrafię

 

Jakieś figurki by ożywiły całą scenkę

 

hihi, początkowo miał być okop przed czołgiem z .30 obsługiwaną przez zakurzonych Jodisa i Stapińskigo (patrz zdjęcie z epoki w wątku warsztatowym), ale jak to w życiu bywa, na planach się skończyło, zawody blisko, więc trzeba było się pośpieszyć... może kiedyś wkleję Tymienieckiego przebiegającego przed czołgiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam

Jakoś te figurki mi nie pasują bardziej wyglądają do zestawów wargamer, a nie delikatne do modeli jak na przykład figurki z Milicasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.