Skocz do zawartości

M113A2GE - 10BKPanc - Tamiya 1:35


Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dawno nic tutaj nie pokazywałem, tak więc nadrabiam zaległości. Wczoraj dało mi się zakończyć batalie z polskim M113 w wersji Wozu Ewakuacji Medycznej. Bazą do wykonania modelu był zestaw Tamiyi nr kat. 265 - M113A2 APC Desert Version oraz gąsienice AFV Club nr kat. 35S10 M113A1G Nato Track & Drive Sprocket. Malowanie oczywiście nasze krajowe, w barwach 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa. Oznaczenia własnej produkcji. Malowany jak zawsze pędzlami i Humbrolami. Oczywiście, podobnie jak w przypadku większości polskich pojazdów wojskowych, nie dostaniemy kompletnego zestawu wyjściowego, przez co koniecznym było dorobienie kilku mniejszych lub większych elementów. Od podstaw powstał przede wszystkim przedni kosz na bambetle, skrzynka na dachu oraz obudowy tylnych i przednich świateł.

 

Dla potencjalnych sklejaczy tego modelu z wykorzystaniem najnowszych kalek ToRo Model mała rada. Należy uważać przy malowaniu plam kamuflażu, gdyż schemat w instrukcji mija się mocno z rzeczywistością. Ponadto co najmniej jedna z kalkomanii jest niewłaściwa.

 

Na koniec link do warsztatu. Dziękuję tym co zaglądali i pisali, choć za wiele ich nie było. Ale cisi obserwatorzy mogą skrytykować pracę w galerii. Od razu napiszę także, że lewa gąsienica po uwadze kolegi z innego forum( ) została już naprostowana. Choć było ciężko...

Warsztat:

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?f=204&t=51489

 

Byłym zapomniał. Pierwszy raz robiłem zdjęcia do galerii lustrzanką, więc proszę o wyrozumiałość 8-) .

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania!

DSC_0318.jpg

DSC_0319.jpg

DSC_0323.jpg

DSC_0321.jpg

DSC_0322.jpg

DSC_0339.jpg

DSC_0335.jpg

DSC_0332.jpg

DSC_0328.jpg

DSC_0324.jpg

 

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za miłe komentarze .

 

Moze M577 do kompletu?

Miał być i prawdopodobnie kiedyś, w bliżej nieokreślonej przyszłości powstanie. Na razie jednak ilość koniecznych przeróbek wystarczająco mocno mnie zniechęciła. Tak więc rodzinka 10.BKPanc będzie musiała jeszcze poczekać na ewentualne rodzeństwo. Może jeszcze jakiś Goździk, Żbik, BWP-1? Zobaczymy, w każdym razie nie ukrywam, że nie jest to jeszcze ostatni model pojazdów ze Świętoszowa .

 

korytko z przodu robiłeś sam czy popełniłeś zakup??

Tak jak już doczytałeś, robione od podstaw. Zdecydowanie najgorszy i najbardziej upierdliwy element modelu.

 

Pozdrawiam!

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzieło zakończone... Model wyszedł rewelacyjnie - tak jak lubię - czysto, schludnie i brudzenie (kurzenie) delikatne i minimalne - ładnie zaprezentowana cała bryła pojazdu... Kalki z krzyżami (nie tylko w tym przypadku) urozmaicają efekt - zapewne wyróżnia się na półce

Dodatkowy plus za "polaka" - mało tego się skleja..!

Ps. przypominam, że rezerwuję zestawowe gąsienice Tamiyi, które zastąpiłeś... Niech czekają na mnie razem z kalkami od "Regulacji Ruchu"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.