Skocz do zawartości

PzKpfw VI Tiger I Ausf E 1-35, Tamiya+ dodatki


DARTH

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny szkopek ukończony. Model znany, stara Tamka rodem z lat osiemdziesiątych, więc szału nie było, choć model spasowany doskonale. Blachy bez wątpienia uwspółcześniły wiekowy już wypust. Figurki Legenda całkiem fajne, szczególnie zarysy twarzy,( co innego moje ciągle nieporadne ich malowanie) Kalki Peddinghaus dość "twarde" musiałem użyć wzmocnionej wersji Agamoskiego płynu sol, do tego cały arkusz kalek to jedna folia co bywa wkó....jące. Malunki jak zwykle Vallejo, do tego oleje Abteilung, pigmenty Mig. Łosz wykonany preparatem AK DAK wasch. Od siebie kilka dupereli o których zapomnieli producenci, oraz Zimmerit wykonany ze szpachli Tamki. Zielenina to produkty kolegi z forum plus trochę drobiazgów Green-Line. Sam Tygrys to doskonale wszystkim znany Wittmann przed rajdem na Villers-Bocage, więc historii przybliżał nie będę. Z ciekawostek tylko, okazało się że pod Bocage pan Witek wystąpił bez Wolla u boku, gdyż ten otrzymał w Normandii własną maszynę pod dowództwo. Nowy celowniczy to pan Wagner. W mordę, ale się rozpisałem , Zapraszam do oględzin.

 

1_zpsa82312ab.jpg

 

2_zps2e040d7e.jpg

 

3_zps4917d203.jpg

 

19_zps952ee236.jpg

 

5_zpsb68a865c.jpg

 

4_zpsfd60700a.jpg

 

6_zps4eb75199.jpg

 

20_zpse5a519e6.jpg

 

7_zpsc048d216.jpg

 

8_zps62367772.jpg

 

9_zps13e53867.jpg

 

10_zpseb4710c8.jpg

 

11_zpsb92d2bb9.jpg

 

12_zpsa87f8266.jpg

 

15_zpsd66aa770.jpg

 

14_zps31f20be3.jpg

 

16_zpsed24eab8.jpg

 

13_zps6d118062.jpg

 

17_zps75e39a24.jpg

 

18_zps4f05802b.jpg

 

21_zps4e986349.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad dwieście otwarć i dwa komentarze, czyli że do niczego?

 

Ładny, mi jedynie troszkę nie pasuje kolor osłon z ogniw, bo wygladaja jakby z zupy pomidorowej zostały wyjęte No ale to recz gustu

 

Tu właśnie jest problem z moimi fotkami. Pigment na ogniwach jest wtarty w nie do końca wyschniętą farbę więc jest dość ciemny, na fotkach z lampami wygląda jak suchy i jest bardzo żarówiasty. Podobnie jak jaśniejsza trawa na podłożu, na żywca nie ma aż takiego kontrastu. Dla przykładu rdza na elementach lin i wyciorów na oko jest prawie niewidoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Czołem

No z czołgiem jest ok, ale nad "zieleniną" to musisz popracować dużo popracować, niestety zajęcie bardziej pracochłonne niż model lecz efekt jest z pewnością wart...

moje wypociny w kwestii zielonej th_16042013551_zps8db36e5c.jpg th_16042013556_zpsbc203d86.jpg th_17042013565_zpsd04a1b4c.jpg th_17042013568_zps20836fa3.jpg

trawka jest do malowania bo w takich kępkach sztucznie to wygląda, w razie pytań pw.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedynie uwagę co do rys na powłoce Tygrysa. Jak dla mnie to zbyt jednostajne. Szkoda, że nie pokusiłeś się o wykonanie rys kolorem podchodzącym pod rdzę i wyświechtany metal w okolicach włazów itp.

 

W oczy rzuca się jeszcze to, że flesh z aparatu strasznie mocno oświetla model i kompletnie zatraca się wash.

 

Scenka, pomysł i generalne wykonanie robi na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ładny model, podoba mi się.

Nie podobają mi się zapasowe ogniwa gąsienic. Lepiej by wyglądały, jakbyś przemalował je ciemnym brązem i przetarł lekko grafitem albo czarnym kolorem.

No i jeszcze pomaluj notek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze, co do rys to nie mogły być głębsze ani bardziej widoczne ponieważ czołg na froncie wystąpił od niespełna miesiąca. Co do zapasów, teraz też mam mieszane uczucia, choć jak pisałem nie jest to tak jaskrawe w realu. Notek- zapomniłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model i dioramka na prawdę fajna, jedyne co mi się nie podoba to zdjęcia robione z flashem. Kolorki wtedy wychodzą niezbyt naturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.