Skocz do zawartości

Sd Kfz 2 Tamiya 1:48


Melnikov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jest to jeden z moich pierwszych skończonych modeli. Zdjęcia trochę przekłamują kolory, odcień jest bardziej mdły ;)

Farba główna to Revell 89, a siedzenie to 84 Revell. Szykuję do niego podstawkę i gablotkę z plexi, aby się nie kurzył. Zdjęcia z podstawką dodam jak będzie zrobiona. Teraz liczę na uwagi i choć, przy nim nie poprawię już chyba nic, to rad użyję przy budowie innych modeli.

 

IMG_2355.jpg

 

IMG_2354.jpg

 

IMG_2353.jpg

 

IMG_2352.jpg

 

IMG_2351.jpg

 

IMG_2350.jpg

 

IMG_2349.jpg

 

IMG_2348.jpg

 

IMG_2347.jpg

 

IMG_2346.jpg

 

 

Pozdrawiam Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieco szew na gąsienicach widoczny. Ale ogólnie fajny szkrab.

 

Starałem się wszystkie miejsca łączenia formy usunąć, ale dopiero przy fotkach na takim zbliżeniu wychodzą takie niedociągnięcia ;)

Przy kolejnym modelu będę bardziej na to uwagę zwracał.

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś wygasił nasycenie czerwieni to IMO dawałoby już rady. Bo to nie chodzi o czerwień w zestawieniu z żółcią tylko o to że ona jest taka rażąca po oczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna cztery ósemka

Model wygląda dobrze. Można by dodać trochę obić tu i ówdzie oraz wypłowienia kolorów na płaskich powierzchniach co by trochę ożywiło bryłę.

Na pierwszych zdjęciach przesadziłeś z przysłoną. Ja staram się operować między 8,0 a 16 czasem 22.

Do zdjęć zdecydowanie polecam tło białe ewentualnie czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna cztery ósemka

Model wygląda dobrze. Można by dodać trochę obić tu i ówdzie oraz wypłowienia kolorów na płaskich powierzchniach co by trochę ożywiło bryłę.

Na pierwszych zdjęciach przesadziłeś z przysłoną. Ja staram się operować między 8,0 a 16 czasem 22.

Do zdjęć zdecydowanie polecam tło białe ewentualnie czarne.

 

 

Nie znam się na aparatach. Zbyt skomplikowane to urządzenie dla mnie ;) Na początek zmienię tło przy kolejnych fotkach.

 

Starałem się zrobić suchy pędzel, ale jak nakładałem lakier to mi się zmazał efekt ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Widac ze troche czasu zeszlo, pierwsza odslona= epickie tlo, druga odslona=ok podstawka ale swiatlo...+nadal cos slabe tlo no i doczekalismy sie trzeciej odslony no i teraz jest swietnie, niby male a jednak bardzo ladnie. Troche za czysty uklad jezdny, ale to poprawisz przed 4 odslona jak bedziesz dokladal figurke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac ze troche czasu zeszlo, pierwsza odslona= epickie tlo, druga odslona=ok podstawka ale swiatlo...+nadal cos slabe tlo no i doczekalismy sie trzeciej odslony no i teraz jest swietnie, niby male a jednak bardzo ladnie. Troche za czysty uklad jezdny, ale to poprawisz przed 4 odslona jak bedziesz dokladal figurke

 

 

Figurki nie planuję dokładać. Ale mogę się zastanowić nad przykurzeniem układu jezdnego. W końcu dorobiłem się pigmentu. Ludziki z tego modelu już są zarezerwowane do innej mikro podstawki, którą będę robił niedługo. Z Sd Kfz 2 jestem zadowolony i boję się, że figurka zepsuje efekt. Nie mam doświadczenia w ich malowaniu. Więc moja pierwsza "ludzka" scenka będzie bardzo mała i tylko dwie figurki.

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam.

 

Wczoraj na konkursie modelarskim model został wyróżniony ;) Nie spodziewałem się, że on może się wybijać pośród innych modeli. Moim głównym modelem był Tygrys, w którego włożyłem sporo pracy i póki co maksimum swojej wiedzy modelarskiej, ale nie odniósł sukcesu ;)

 

DSC_1417_zpsyklwt96u.jpg

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie znasz powiedzenia " male jest piekne"? Gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.