Skocz do zawartości

M 16 HALFTRACK - Revell 1:76


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przedstawiam swój kolejny wyrób z serii "model za rozsądną cenę".

 

Przechadzając się z dzieciakiem na dziale zabawkowym w Auchan uwagę moja skupił ten oto model.

 

Stareńki Revell ,chyba przepak Matchbox`a .

Kupiłem go z myślą o ciągłych ćwiczeniach w malowaniu,śladów zużycia ,washowaniu i filtrowaniu.Szkoda mi droższych modelów na moje eksperymenty więc wybrałem coś taniego za 20 zł.

 

Klejony dość szybko ale w zestawie jest tylko 51 elementów razem z elementami dioram.Poćwiczyłem na nim malowanie podkładem AK Interactive White Primer AK177. Zakupiłem też sobie i pierwszy raz używałem zestawu do saturacji firmy LifeColor U.S. Army AFV Olive Drab (MS 03) .To pierwsza moja styczność z tego typu specyfikami więc wybrałem tańszy zestaw. Ale mile mnie zaskoczył. Użyłem tez filtru MIG`a.

W trakcie pracy wymieniłem tylko zestawowe lufy km-ów,nawierciłem rurę wydechową.Zrobiłem tez nowa tylną ruchoma burtę bo zestawowa wyglądała jak płyta czołowa Tygrysa.

 

W zasadzie jeszcze jest przy nim trochę do zrobienia więc na razie fotki po malowaniu i washowaniu (swoją drogą też pierwszy raz użyłem gotowego specyfiku AK Interactive.)

Jestem w trakcie robienia podstawki więc pewnie dojdzie delikatne brudzenie ,choć właściwsze będzie kurzenie. Może jakieś zacieki .Czekam na opinie i sugestie...

 

a teraz zdjęcia modelu.

 

DSCF4665_zps45745074.jpg

DSCF4666_zps79c26bcd.jpg

DSCF4669_zps1808a157.jpg

DSCF4670_zpse450d0f1.jpg

DSCF4675_zps10e30e35.jpg

DSCF4674_zpse360fb40.jpg

DSCF4673_zps0c6c4505.jpg

DSCF4676_zps33d2c80e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszedł. To jest przepak Matchboxa, jak wszystkie Revelle w 1:76. Jedyne co można było zrobić lepiej to pomalować bandaże na kołach jezdnych. Gumisie nieco psują efekt, ale z zestawowych chyba nic lepszego nie wyjdzie. Jak miałeś z kalkami? W moim kładły się koszmarnie, tu widzę że udało się je naprawę ładnie położyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej zamienników do gumisi to nie ma w tej skali.A jeśli sa to zapewne 3-krotnie przewyższyłyby cenę modelu.

 

co do kalek...mniejsze oczywiście siadły bez problemu.Jedynie wielkość np gwiazd jest większa od elementu, na którym ma siedzieć.Widać to nieco na tylnej skrzynce.

 

więcej problemu sprawiła wielka gwiazda na masce. Długo wcierałem płyn zmiękczający od Vallejo zanim ładnie się wtopiła.W tzw międzyczasie tapowałem pędzlem z twardym włosiem w kalkę ,a nawet wciskałem palcem.Wyszło chyba nieźle...

 

bandaże pominąłem bo miałem nieco pobrudzić podwozie ...w każdym razie postaram się mimo wszystko to poprawić.Przecież zajmie to chwilę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super model. Cieniowanie dobrze wyszło jak na takiego szkraba.

 

Też takiego sobie sprawiłem w Carrefour za 19.99 Dokładnie tak jak pisałeś jest to przepak Matchebox'a. Kupiłem z sentymentu, w '94 skleiłem takiego będąc w podstawówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.