Skocz do zawartości

M1025 - Irak 1991r. - Tamiya 1/35


pyps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałem Wam pokazać mój drugi ukończony model - M1025 Armament Carrier.

Bazą był model Tamiya 35263.

Dołożyłem blachy Eduarda, waloryzacje browninga RB Model, bambetle Tamiya i sopro produkcji własnej. Figurki to zestaw CMK.

Niestety większość dorobionych detali wnętrza, ramy i spodu jest niewidoczna. Ale za to mogę spać ze spokojnym sumieniem

 

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to tutaj jest warsztat

 

Koniec gadania, oto fotki:

6.JPG

 

9.jpg

 

8.jpg

 

7.jpg

 

5.jpg

 

4.jpg

 

3.JPG

 

10.jpg

 

i załoga:

1.jpg

 

2.jpg

 

I jeszcze fotka przed zamknięciem:

DSC00963.JPG

 

Zapraszam do oceniania i komentowania.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Operation Desert Storm " to mój ulubiony temat (kleję tylko pojazdy z tego okresu ) ,więc z radością obejrzałem Twoją dioramkę ,auto jest super ,posiada dużo szczegółów jak napisy na skrzynkach czy wciśnięta za radio mapa, nie mówiąc podłączeniu tego radia czy tabliczkach, używasz blaszek, to niesamowicie podnosi plastyczność modelu , malowanie tobołów spoko . Wojaki w fajnych pozach (chyba żywiczne ) no ale w tej beczce miodu będzie łyżka dziegciu, słabo trafiłeś w kamo "czekoladowe ciastko" ,kamo jest 6-cio kolorowe- tło, jasny brązowy, ciemny brązowy ,jasnoseledynowy? (ja używam duck egg green ) czarny i biały . U Ciebie jest 4 kolorowe , te ciasteczka to wyszły Ci trochę za duże i pojedyncze (są w grupach) ale nic się nie martw za następnym razem będzie lepiej ogólnie duży plus (ja tak cwaniakuję ale mi wypracowanie techniki, dobór farb, kropkowania zajęło coś 3 lata ) Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się podoba. Muszę powiedzieć, że też się wkręciłem w ODS. W szafie czeka parę modeli przygotowanych do zrobienia właśnie pod ten okres. Szukam też jakichś materiałów o lotnictwie. Może będziesz coś miał w swoich zbiorach?

 

Co do figurek to rzeczywiście są żywiczne. I zapewniam Cię, że jest tam 6 kolorów. Odcienie brązu widać a seledynowy rzeczywiście zniknął pod washem. Chyba poszedł za ciemny. "Ciastka" rzeczywiście ciut za duże, ale też się starałem je właśnie grupować. Postaram się zrobić jakieś lepsze zdjęcia tych figurek. w każdym bądź razie trening czyni mistrza i może być tylko lepiej.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,ja tylko siły lądowe obu stron (do US. Army należą też helikoptery ) , i tylko w 1/35, co do mundurów ja ich raczej nie łoszuję (robię przybrudzenia na rękawach i kolanach) ale całość delikatnie piaskuję " Africa Dust Effectem" z AK.Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pyps był prowadzony za rączkę w warsztacie na forum Humvee A ponieważ okazał się grzecznym, zdolnym i pojętnym uczniem, to wyszedł mu bardzo dobry merytorycznie - i jakościowo też - model Jedyny drobiazg przeoczony przez nas wszystkich to brak wycieraczek i nie usunięte odbijacze z ramy przedniego okna (ponieważ wersja M1025 ma okno zamontowane na stałe, nie składane na maskę, więc i tych odbijaczy być nie powinno). Ale autor już o tym wie i obiecał uzupełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.