Skocz do zawartości

Tiger I 1:35 Dragon "Wo ist Otto?!"


Melnikov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Model udało się ukończyć. Zrobiłem najlepiej jak umiałem. Była to moja pierwsza praca, w która włożyłem sporo energii i czasu. Budowa rozwlekła się w czasie ze względu na brak czasu, czasem motywacji, a czasem z braku materiałów do budowy. Gąsienice Friulmodel, lufy karabinów Aber. Malowany farbami Vallejo Air, do tego pactra i revell.

 

Scena dzieje się podczas bitwy o Narvę w 1944 roku. Do włazu będzie wsadzony jeszcze dowódca z lornetką, do którego należeć ma cytat-nazwa podstawki. Z figurką czekam na przypływ motywacji do zgłębienia wiedzy odnośnie malowania soldatów.

 

IMG_5398_zps0xk6ysvq.jpg

IMG_5395_zpsyac7chg8.jpg

IMG_5393_zpskrvv6siz.jpg

IMG_5391_zpsiqm51la7.jpg

IMG_5388_zpsy2xvlqsm.jpg

IMG_5386_zpssa2ulbsz.jpg

IMG_5382_zpskc8x4s7u.jpg

IMG_5381_zpsekyfbfoi.jpg

IMG_5380_zpstlf10pqx.jpg

IMG_5379_zpsgrk8nfdb.jpg

IMG_5378_zpsgyvkhbp3.jpg

IMG_5374_zpsybwkxzr1.jpg

IMG_5373_zpssnxdyhhg.jpg

IMG_5370_zpsfndir3al.jpg

IMG_5366_zpsbz8ek0sp.jpg

IMG_5365_zpsxt0sltfp.jpg

IMG_5364_zpsx2ocqu41.jpg

IMG_5363_zpsu9sgbvks.jpg

IMG_5390_zpsp0j0g6am.jpg

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podobają mi się czekoladowe gąsienice

nie pasuje śnieg na płycie silnikowej - skoro pojazd jest w ruchu to płyta jest ciepła...

lewa strona wieży - ostatnie zdjęcie - po lewej stronie gąsienic to ktoś wydrapał ten zimmerit?

 

super podstawka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie, kolor zapasowych gasek faktycznie cos nie bardzo, chyba sa kolorystycznie za bardzo jednorodne, no i te obicia przy wlazie dowodcy czolgu, co tam robi ten ciemny szary? Zaznaczam jednak, ze te uwagi nie zmieniaja faktu, za jak dla mnie model jest naprawde ladny, dobrze wyglada z podstawka, chetnie zobacze jeszcze raz jego zdjecia jak juz cos zrobisz z gaskami i wstawisz pancerniaka. ps tylko zeby to nie trwalo 2 miesiace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja czekam na tego czolgiste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podobają mi się czekoladowe gąsienice

nie pasuje śnieg na płycie silnikowej - skoro pojazd jest w ruchu to płyta jest ciepła...

lewa strona wieży - ostatnie zdjęcie - po lewej stronie gąsienic to ktoś wydrapał ten zimmerit?

 

super podstawka!

 

Faktycznie gąski są za ciemne na zdjęciu, w rzeczywistości są koloru ciemnej rdzy, ale to nie zmienia faktu, że z nimi muszę jeszcze popracować. Co do śniegu na płycie. Masz absolutną rację. Za bardzo poszedłem w turbo. A o co dokładnie Tobie chodzi z wydrapaniem zimmeritu?

 

Podoba mi sie, kolor zapasowych gasek faktycznie cos nie bardzo, chyba sa kolorystycznie za bardzo jednorodne, no i te obicia przy wlazie dowodcy czolgu, co tam robi ten ciemny szary? Zaznaczam jednak, ze te uwagi nie zmieniaja faktu, za jak dla mnie model jest naprawde ladny, dobrze wyglada z podstawka, chetnie zobacze jeszcze raz jego zdjecia jak juz cos zrobisz z gaskami i wstawisz pancerniaka. ps tylko zeby to nie trwalo 2 miesiace

 

Ciemny szary jako obicia widziałem na modelu Mig'a Jimenez'a.

 

"Gdzie jest Otto ?", hmmyy

Ok pierwsze koty za płoty.

Nie poradziłeś sobie z zimowym kamo, ale następne pewnie będzie lepsze.

I jeszcze taka rada na przyszłość dla "świeżaków", oglądajcie więcej galerii.

Pzdr

 

Starałem się ile mogłem, no ale wyszło jak wyszło ;) Starałem się oglądać galerie i zdjęcia Tygrysów, ale jeszcze nie umiem na wszystko zwracać uwagę. Ale popracuję nad tym ;)

 

To ja czekam na tego czolgiste...

 

Jutro startuję z tutorialami i może do niedzieli będą jakieś zdjęcia pomalowanej figurki? ;P

 

Model ocenię jako dobry, ale zimowe kamo jest najwyżej przeciętne. Dodatkowo samo osadzenie w terenie też słabe - w końcu ważył kilkadziesiąt ton. Ale masz potencjał i buduj dalej.

 

Model jest przymocowany na śrubie. W każdej chwili mogę go odkręcić i nad usadzeniem popracować. Próbowałem kilka razy jakoś go ułożyć, ale to, że idzie po skosie po torach sprawia mi problem przy osadzaniu go. Mogę spróbować osadzić go w pozycji jak już zjeżdża, albo dopiero wjeżdża na torowisko.

 

Ponoć zimowe kamo jedno z trudniejszych.

Całość jest spoko,robi klimat.

Jeszcze jedno,jest śnieg,jest podstawka,a gdzie błoto?,toż to Tygrysy w błocie

 

Delikatnie ubrudziłem spód wanny i koła. Prawdę mówiąc bałem się go ubabrać za bardzo. Wyszedłem z założenia, że łatwiej będzie dołożyć błota niż przesadzić i później mieć problem z usunięcie. Drugą sprawą jest to, że nie miałem materiałów do zrobienia błota, ale teraz jestem po zakupie kilku zestawów z AK do brudzenia modelu.

 

Podsumowując.

Wszystkie komentarze zarówno te pochlebne jak i te krytyczne przyjąłem z pokorą i wyciągnę z nich wnioski. Z modelu mimo wszystko jestem dumny, bo to mój najambitniejszy projekt, ale nie zamierzam spocząć na laurach i popracuję jeszcze. Przede mną jeszcze dwa modele z zimowym camo. Więc liczę, że kolejne prace będą lepsze ;)

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To ja czekam na tego czolgiste...

 

Jutro startuję z tutorialami i może do niedzieli będą jakieś zdjęcia pomalowanej figurki? ;P

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam

Mel

 

To ja mam propozycje- sugestie. Wez wrzuc fotke tej figury z pudelka lub niesklejonego lub cokolwiek co mi pokaze co bedzie mial na sobie a ja bez zbednych wywodow wstawie zdjecia odnosnikow w skali 1:1 zebys mial sciagawke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To ja czekam na tego czolgiste...

 

Jutro startuję z tutorialami i może do niedzieli będą jakieś zdjęcia pomalowanej figurki? ;P

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam

Mel

 

To ja mam propozycje- sugestie. Wez wrzuc fotke tej figury z pudelka lub niesklejonego lub cokolwiek co mi pokaze co bedzie mial na sobie a ja bez zbednych wywodow wstawie zdjecia odnosnikow w skali 1:1 zebys mial sciagawke.

 

No to może wrócimy do warsztatu i tam będzie zdjęcie figurki? viewtopic.php?f=87&t=47487&start=75

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.