Skocz do zawartości

Sturmgeshütz III, Ausf. B (SD.Kfz.142) | TAMIYA 1:35


Hubert Kendziorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Przedstawiam Sturmgeshütz III, Ausf. B (SD.Kfz.142) 192 StugAbt, 1 Kompania, pojazd Nr 3, Polska, czerwiec 1941.

Model Tamiya, niemal doskonale spasowany, ruchome i częściowo amortyzowane podwozie, blaszki, toczona lufa - do tego to moja ulubiona wersja Stuga, z niską nadbudową i krótką lufą - trochę pokraczny, to mi pasuje.

Efekt zdecydowanie psują zestawowe gąsienice.

 

"13" na górnej ukośnej płycie nadbudowy umieszczona zgodnie z instrukcją, ale niestety błędnie - powinna być niżej.

No i nie dali psa.

 

EB9SKS.jpg

For discussion purposes only/Tylko dla celów dyskusji

 

Ostatni model, na którym użyłem akrylowego washa, w porównaniu z olejnym efekt dużo słabszy.

Brudzenie - jak zwykle u mnie, kredki Tamiya Mud/Sand, pigmenty MIG, suchy pędzel.

Matowy werniks z puszki Tamiya, zdecydowanie także tego specyfiku użyłem po raz ostatni.

Miałem jakąś resztkę z czasów przed zakupem aerografu i chciałem na szybko model wykończyć bez rozkładania warsztatu, ale niezbyt dobrze dogadał się z pigmentami, przez co powstały dziwne jasne przebarwienia, które po namyśle zostawiłem. Nauczka: co nagle, to po diable - ale inne projekty czekają w kolejce.

 

Zapraszam do galerii:

 

Wmllxn.jpg

 

u0YEkS.jpg

 

XGyNPZ.jpg

 

JEkTWA.jpg

 

uIkCrJ.jpg

 

Bflkl4.jpg

 

0ZXtI3.jpg

 

sMmwtX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Bardzo mi się podoba tym bardziej że w poczekalni czeka taki sam

Napisz tylko trochę o wykorzystaniu produktów do weatheringu Tamiya. Sam od niedawna posiadam kilka i Mikołaj już zamówił uzupełnienie

Po pierwszym użyciu stwierdziłem, że to zdecydowanie moja bajka ale kogoś z większym doświadczeniem bym z chęcią popodglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz tylko trochę o wykorzystaniu produktów do weatheringu Tamiya.

 

Od Tamiyi używam tylko Weathering Sticks, trzy kolory: Mud, Sand, Light Earth. Jest jeszcze Snow, ale tej nie używałem (zestawów Weathering Master też).

 

Trochę o moich pomysłach na ich stosowanie napisałem tu: M3A1 Stuart | Academy 1:35.

Kombinacja z pigmentami daje moim zdaniem najlepszy rezultat. Tak jest na Stugu - podstawa kredkami Tamiya, a dalej - pigmenty, washe...

Powodzenia

 

Dzięki za komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to model ładny. Trochę ciemne kolory ogólnie ci wychodzą. Malujesz aero? Jak tak to może byś się pokusił o jakieś rozjaśnienia.

 

Model malowany aero, German Grey od Vallejo. Te kolory nazwijmy je umownie "autentyczne", wychodzą Vallejo dosyć ciemne, to samo dotyczy barw dobranych przez nich, jako odpowiedniki RLM. Między innymi dlatego ostatnio preferuję Gunze.

Na nim nie było faktycznie żadnej modulacji, rozjaśnienia raczej suchym pędzlem i olejami. Na zdjęciach niewiele z tego widać.

Następny w kolejce do malowania Panzer Grau jest PzKpfw IV Ausf. D - na nim poćwiczę modulację.

 

Dzięki za komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś go trochę porozjaśniał, nie mówiąc już o modulacji, to byłby super!

Przymierzam się do zastosowania modulacji oraz podkładu wykonanego w skali szarości od czarnego do białego. Co prawda cierpię na chroniczny brak czasu, a zabawa w modulację wymaga go więcej, niż malowanie wg "starej" szkoły, ale różnica efektu jest faktycznie wyraźna. Na razie "czwórka" składa się, na niej będę eksperymentować.

 

Dzięki za komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.