Skocz do zawartości

Iracki T-55 Tamiya 1:35


Cesarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bardzo dawno nic tutaj nie zamieszczałem ale nie znaczy to, że nie przeglądam forum w wolnym czasie

O samym modelu nie ma co dużo pisać, jest już na rynku ładnych parę lat więc zapewne większość z was go zna, a szczegółowy warsztat prowadził Jacek Cieślak na innym forum więc ograniczę się tylko do jednego zdania, że pomimo pewnych uproszczeń jest to świetny model i mam zamiar skleić jeszcze jednego ale w izraelskiej służbie czyli Tirana.

Jeśli ktoś miałby jakieś pytania chętnie odpowiem.

Jeśli chodzi o waloryzację to dodałem:

- metalową lufę Abera

- liny Eureka

- blaszkę z siatkami na silnik Eduarda

- gąsienice Friulmodel

Instalacja paliwowa przerosła moje możliwości modelarskie

 

DSC_0072_zpscsyawzew.jpg

 

DSC_0068_zpsgjbztvwo.jpg

 

DSC_0049_zpshv42rbtk.jpg

 

DSC_0018_zpsosrnxalr.jpg

 

DSC_0033_zpssl6jcf7a.jpg

 

DSC_0029_zps1hminlja.jpg

 

DSC_0030_zpshvvnk7zp.jpg

 

DSC_0034_zpshroxcqz4.jpg

 

DSC_0052_zpskwgkfkka.jpg

 

DSC_0060_zpszrdh8ctg.jpg

 

Pozdrawiam, Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję za opinie i komentarze, cieszę się że model się podoba

 

Rektor - baza to Tamiya XF-57 Buff, potem rozjaśniałem kolor bazowy dodając odrobinę białego XF-2. Aby model był od razu satynowy zawsze dodaję kilka kropel X-22 Clear. Detale malowane farbkami Vallejo, natomiast wash oraz pigmenty od AK.

 

Tomek Mroczkowski - lina lewituje bo nie mieści się do zaczepów więc żeby nic nie urwać zostawiłem jak jest, myślę że tragedii nie ma a ja jakoś nie specjalnie pasjonuję się pojazdami współczesnymi więc mnie to nie przeszkadza.

O światłach jakoś całkiem zapomniałem, dzięki

Pozdrawiam, Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...lina lewituje bo nie mieści się do zaczepów więc żeby nic nie urwać zostawiłem jak jest...

Częsty problem, gdy są uchwyty przeskalowane lub haki, tak czy siak proponowałbym jakoś dociążyć żeby np. sobie leżało na pancerzu Z przodu zarzuć za karty osłony lamp, a z tyłu np. za uchwyty od beczek paliwowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.