Skocz do zawartości

Kubuś - Mirage Hobby 1/35


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wahałem się z zamieszczeniem galerii, bo Jarekk swoim Chevroletem pozamiatał w temacie - ale co tam, raz się żyje.

 

Tak się złożyło, że model ukończyłem wczoraj - w 74 rocznicę powstania Armii Krajowej. Przypadek?

 

O samym zestawie rozpisywał się nie będę, zainteresowani wiedzą jak to wygląda. W model trzeba włożyć trochę pracy aby godnie się prezentował. Od siebie dodałem spawy z milliputu, imitacje zawiasów oraz wymieniłem wszystkie osłony kół z plastikowych na wycięte z cienkich blaszek. Zestawowy karabin DP wymieniłem na MG-34 który został mi po Hetzerze z Academy. Nie do końca merytorycznie, ale o wiele lepiej się prezentuje. Aparat uchwycił jego rzeczywistą barwę tylko na zdjęciu prawego profilu - na pozostałych wyszedł zbyt czarny. W brudzeniu ograniczyłem się do washa i przetarcia opon brudno-piaskowym kolorem, przyjmując, że to funkiel nówka prosto z warsztatu na Tamka (zresztą Kubuś i tak się wiele nie nawojował). Figurka z Master Boxa.

 

Od razu zadam pytanie: dlaczego, pomimo użycia dwóch lamp, zdjęcia wychodzą mi tak ciemne?! Ani wte, ani we wte, lepszych zrobić nie mogę. Sami widzicie, jak wychodzi mi na zdjęciach BIAŁE tło. Czym to jest spowodowane?

 

20160215_111721_zpsjrzgkz2x.jpg

 

20160215_112830_zpsclpoj3lr.jpg

 

20160215_112859_zpsuiauiym1.jpg

 

20160215_111800_zpsofpc7uzt.jpg

 

20160215_112842_zpsfwvnj26t.jpg

 

20160215_111843_zpsl2apy2pt.jpg

 

20160215_112945_zpsgd1jirmi.jpg

 

20160215_112928_zpswl8bfzug.jpg

 

Półka '44 (modele "ściśnięte" do zdjęcia):

 

20160215_115714_zpshcspamxk.jpg

 

I jedno marne zdjęcie z warsztatu:

 

20160204_224601_zpsvct6htgc.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś ustawił go na mojej podstawce, tez nabrałby tego czegoś.

Mnie się podoba. Kamo zrobiłeś to odmienne, ale dla ruin pasuje.

Może faktycznie spawy za szerokie, ale to widać dopiero na końcu.

Z tą nówką to masz rację, ale czy na Tamka kurz z ostrzały nie docierał? Ja bym go lekko od dołu przykurzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… Od razu zadam pytanie: dlaczego, pomimo użycia dwóch lamp, zdjęcia wychodzą mi tak ciemne?! Ani wte, ani we wte, lepszych zrobić nie mogę. Sami widzicie, jak wychodzi mi na zdjęciach BIAŁE tło. Czym to jest spowodowane? …
Moim zdaniem użyciem telefonu komórkowego. W twoim przypadku Samsung Galaxy Grand Prime SM-G531F. Zdjęcia zrobione po cześci SonyErricson Xperia Arc S, a po części Sony Xperia M4, wypadają podobnie jak twoje, mimo że nad stołem są dwie lampy a za plecami fotografującego kolejne dwie.

 

Moim zdaniem możesz inwestować w specjalistyczne żarówki co wyniesie mniej niż 100zł, lub jakikolwiek sensowny aparat co dasz radę zmieścić w wypadku używanego poniżej 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zdecydowałem się na "konkurencyjne" malowanie właśnie opierając się na opisach świadków - a tutaj, ilu powstańców, tyle opinii... Gdzieś mi się przewinął nawet opis Kubusia szaro-zielonego, na stronie Mirage Hobby wisi model na którym szarość przełamana jest dunkelgelbem (!), ale to już raczej czysta "wizja artystyczna" autora. Wydaje mi się, że przeważa jednak relacja o szarych plamach nakładanych na miniowy podkład. Jak naprawdę pomalowany był Kubuś już chyba nie da się określić. Kolejnym powodem wyboru takiego a nie innego schematu był fakt, że większość modelarzy maluje Kubusie właśnie w barwy szaro-szare - niech mój więc prezentuje odmienny punkt widzenia.

 

Eksperymentalnie zrobiłem kilka zdjęć na niebieskim tle. Łopieruna! Zupełnie inne kolory... o wiele lepiej oddające rzeczywiste barwy modelu.

 

20160216_105511_zpsag8gb8u2.jpg

 

20160216_110227_zpsztmkojdp.jpg

 

20160216_105610_zpseqtjkc2p.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.