Skocz do zawartości

Egipski M4A4/FL 10 1:72


gumowy01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kolejny dziwny, egzotyczny temat. M4A4/FL 10 Egipskich sił zbrojnych z rejonu Kanału Sueskiego 1956r

Model to zlepek różnych posiadanych komponentów. Gotowy model z firmy Goofy model kupiłem ja jednym z czeskich festiwali modelarskich. Niestety model posiadał duży błąd, mianowicie był osadzony na kadłubie M4A2. Z zestawu wykorzystałem jedynie wieżę AMX 13, której wymieniłem lufę na metalową pochodzącą z czołgu Pantera, gdyż wieża ta posiadała francuską powojenną wersję rozwojową tego działa. Kadłub, osłona przekładni to wyrób z Armo, który to gdzieś leżał w zapomnianym pudle. Co do samego kadłuba to uzupełniłem go o spawy, boczne płyty pancerne, listwy boczne do osłon przeciwpyłowych. Oryginalnie pojazd ten miał zamontowane silniki wysokoprężne takie jak w M4A2 i taką też miały płytę nad silnikową, ten element wykorzystałem z firmy UM. Tył kadłuba to wyrób firmy Heller M4A2, tak jak i zawieszenie. Gąsienice pochodzą z czołgu Grant firmy Mirage Hobby.

 

7pKZsis.jpg?1

 

3OKrKWN.jpg?1

 

rl9ucQz.jpg?1

 

X3U0xaB.jpg?1

 

Jako że nie było warsztatu kilka fotek gołego modelu

 

ucRAQBc.jpg?1

 

yV8Y8n8.jpg?1

 

xqVuLh7.jpg?1

 

jlN0Wr1.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubie takie "zlepki" i bardzo lubie pojazdy powojenne na podwoziu shermana. Uważam, że ten czołg był bardzo niedoceniany.Twój model bardzo mi sie podoba pod każdym wzgledem ,-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubie takie "zlepki" i bardzo lubie pojazdy powojenne na podwoziu shermana. Uważam, że ten czołg był bardzo niedoceniany.Twój model bardzo mi sie podoba pod każdym wzgledem ,-)

 

W zasadzie to już powojennych pojazdów na bazie Ronsona nie planuję. Ten powstał jako przeciwwaga do żydowskiego M 51 Super Sherman, którego wykonałem w zeszłym roku. Ale inne się robią lub są w planie. W tym roku będzie M31, M32 z trałem, M4A1 z trałem T1E3 Aunt Jemima i może jeden z polskich firefly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M 31 ! bardzo lubie ten pojazd, podobnie jak M 3 z odlewanym pancerzem. Zdaje się , ze Mirage zrobił M3 w tej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobił ja na jego kadłubie planuję amerykańskiego M3 CDL z rejonu Remagen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobił ja na jego kadłubie planuję amerykańskiego M3 CDL z rejonu Remagen

Tajna broń ! Masz jakieś informacje na temat jej użycia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobił ja na jego kadłubie planuję amerykańskiego M3 CDL z rejonu Remagen

 

 

Mirage zrobił też gotową wersję CDL (zakupiłem sobie niedawno) na kadłubie spawanym.

Sugerujesz ,że dali ciała? Miała być na podwoziu odlewanym?

 

I kwestia druga...

Znalazłem info ,że amerykański CDL nie posiadał imitacji działa w obudowie reflektora...masz jakies informacje lub zdjęcia amerykańskich CDL w okolic Renu?

 

 

W necie jest trochę informacji o zastosowaniu. Częściej niż oślepianie wrogów ( do czego pierwotnie miała służyć) stosowane były do oświetlania terenu budowy przepraw i mostów. Za co bardzo szanowane przez inżynierów. Parę razy dzięki nim udało się wykryć sabotażystów w rejonie przepraw....ciekawa nieznana historia....

 

 

Sorki za gdybanie nie na temat Twojego modelu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika, że z oryginalnego zestawu zostały....spawy na wieży. Shermanofil!!!!!!!!!!!!! Lecz się.

 

A moja pani doktor jest odmiennego zdania, gdyż twierdzi co bym w to brnął dalej

 

Mirage zrobił też gotową wersję CDL (zakupiłem sobie niedawno) na kadłubie spawanym.

Sugerujesz ,że dali ciała? Miała być na podwoziu odlewanym?

 

Wszystko w porządku Mirage wypuściło wersję angielską, nawet jest tam oznakowanie z 79 dyw.pancernej.

Wersja amerykańska była osadzona na kadłubie odlewanym, nieznacznie różniła się wieża, no i była wyposażona w zawieszenie z M4.

Ja właśnie planuję taką hybrydę docelowo z 738 TB z rejonu zdobytego mostu kolejowego w Remagen z marca 1945r. oświetlały głównie rzekę Ren w celu wykrycia ataków łodziami skierowanymi na most Ludendorffa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.