Skocz do zawartości

SdKfz 251/9 Italeri (1:72)


SławekK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mój pierwszy model na tym forum, był prezentowany gdzie indziej, ale komentarzy wielu się nie doczekałem.

SdKfz250_9-8_zpsccqu2zpe.jpg

Model zrobiony już kilka lat temu, więc dużo wniosków od tego czasu wyciągnąłem .

Model Italeri jest... po prostu kiepski, stworzony jeszcze przez ESCI, więc mam lat... dużo. Dodałem blachy Parta, ale do tej wersji za bardzo nie pasują... są niby do wersji podstawowej, ale akurat do tego zestawu blach ma dużo uwag. Próbowałem zrobić wnętrze:

SdKfz250_9-1_zpsxpote5xo.jpg

Musiałem poprawić wiele detali zewnętrznych, zrobić kosz wierzy, siatki, itp.

SdKfz250_9-2_zpsowq6d9qs.jpg

 

SdKfz250_9-3_zpsdfxjwifj.jpg

Z części górnej pojazdu jestem nawet zadowolony... ale podwozie jest masakryczne... stąd pomysł "utopienia" pojazdu w błocie, czy udany to inna sprawa .

Malowanie dwubarwne z 1943 roku, czyli podkład Panzergrau z zielonymi plamami.... które ledwo widać na modelu.

SdKfz250_9-4_zpshviyvfyy.jpg

 

SdKfz250_9-5_zpsahv22xzx.jpg

 

SdKfz250_9-6_zpsayy1bedl.jpg

Figurki z zestawu Preisera - jak na plastik to moim zdaniem klasa światowa... a malowanie... teraz wychodzi mi lepiej .

SdKfz250_9-7_zpsdlsupt4v.jpg

Proszę o konstruktywne uwagi i niski wymiar "kary" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model, jak na skalę 1/72 rzecz jasna. Figurki trochę gorzej, ale sam lepiej nie umiem. Nie pasuje mi całkowicie podpis na podstawce, bo jak głoszą źródła, lipiec w czasie operacji na łuku kurskim, był bardzo upalny, i o takim błocku nie mogło być mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędny podpis w tytule- to 250 przecie jest ,.kamuflarz jakiś taki nietypowy, ale jeśli potwierdzony to spoko- ogólnie 72 lubi jasne kolory. Dużo przeróbek- bardzo fajna obróbka. Mało subtelne obicia w środku, podstawka mało przypomina lato 1943...może zmień podpis na jesień 43. Błoto trochhę za jasne jak na sajuz Zazdroszcze figurek Preisera, którym przydałoby się jakieś ożywienie- np wash:)

Ogólnie bardzo fajna praca jak na to dziadowskie italeri, które poza KILKOMA (np. Autoblinda) wyjątkami ogólnie robi/sprzedaje za cięzkie piniądze przepaki-starocie, wszystkie ich modele niemal są spaprane mniej lub bardziej, Mam Bishopa i Matyldy już nie kupie, wole poczekać pare latek bo mam co robić w pracowni.

Pojazd ciekawy i fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wpis i pierwsza wtopa... oczywiście chodzi o SdKfz 250/9.... jeśli ktoś jest w wstanie zmienić tytuł wątku, to proszę by to zrobił... .

Co do błota, lipca i Kurska to mój jedyny argument jest taki, że w Rosji błoto zawsze się znajdzie .

Malowanie według wskazań Italeri... nie potwierdzone w innym źródle, ale wydawało mi się interesujące.

Warsztat dość surowy, ale model sprzed kilku lat... którego jeszcze trzymam .

Co do produktów Italeri, to przedostatni model tej firmy, który skleiłem... ostatni okazała się moim największym (mam nadzieję że do tej pory) sukcesem modelarskim, ale o tym w innym miejscu . Obiecałem sobie że więcej ich nie kupię... chyba że znacząco poprawią jakość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) bo jak głoszą źródła, lipiec w czasie operacji na łuku kurskim, był bardzo upalny, i o takim błocku nie mogło być mowy.

A inne źródła wspominają o występujących "ulewnych deszczach", które 5 lipca wytrzymały nawet niemieckie natarcie - i wierz tu Panie "źródłom"

Co do błota, lipca i Kurska to mój jedyny argument jest taki, że w Rosji błoto zawsze się znajdzie .

I tego się trzymajmy

 

250-tka bardzo fajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.