Skocz do zawartości

Churchill GC (3" Gun Carrier). -Italeri ,1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przedstawiam mój ostatni ulepek.

 

Jest to model firmy Italeri ze zrobioną przeze mnie konwersją do prototypowego modelu Gun Carrier z 3 calowym działem

Bardzo fajny model ,który polecam.

Jeden chyba jest do kupienia w sklepie Hobby jakby ktoś chciał.

http://hobby-modelarski.pl/pl/p/Italeri-7019-Churchill-Mk.III/7158

 

W zasadzie jest stareńki przepak ESCI ale całkiem przemyślany, z twardymi gąsienicami o niezłej fakturze. Trochę już jednak formy są zmęczone i części wymagają pewnej obróbki. Znam ten model z wcześniejszej walki nad wersją z trałem ( poniżej w zdjęciu rodzinnym)

 

Kazamata to już mój scratch z hipsu 0,5 oraz 0,25mm na podastawie przekalkulowanych planów dostępnych wnecie np na portalu theblueprints.com (polecam). Nitowanie kulkami BGA średnicy 0,35mm. Włazy przedni i górny to odzyskane z wieży i przedniej płyty części niepotrzebne w tej wersji. Pojemniki /schowki wykonane z blaszki z puszki po napoju "energetycznym" wręcz wysko energetycznym

Lufa to przycięty wyrób RB Model dedykowany do M10 Wolverine.

Zmieniłem wydech na wykonany z pręcików wyciagnietych nad zapalniczką. Tłumik zostawiłem oryginalny,zestawowy.Antena z włosia szotki do pleców

 

Malowanie

 

Zieleń klasycznie dla mnie przy malowaniu aliantów, LifeColor U.S Olive Drab....(tak wiem nie do końca poprawny odcień dla brytyjskiego malowania)

Czarny kolor to już mieszanka czarnego,german dark grey z Vallejo z nutą Hataka Police/ss grun flash i chyba kropli vallejo brown viollet. W proporcjach na czuja.

 

Filtr Mig ,wash AK Interactive, pigmenty Vallejo, sand yellow deposit AK Interactive, Fuel Stains AK Interactive na zbiorniku

Gąsienice malowane Mr.Metal Dark Iron przeciągnięte pigmentami Vallejo.

 

Na podstawkę nie miałem pomysłu więc wyszła raczej bezpłciowa. Był plan poligonu wyszło jak wyszło.

Konstrukcja może być wymienna więc zawsze można zmienić.

 

a22_guncarrier__001_zpsu3ps66xy.jpg

 

Churchill%20GC%201_zpsq9sua7ya.jpg

Churchill%20GC%202_zpsg1khvncu.jpg

Churchill%20GC%203_zpscyzqedky.jpg

Churchill%20GC%204_zpsaufggv00.jpg

Churchill%20GC%206_zpsg9hcud68.jpg

Churchill%20GC%207_zpsn3nue0jo.jpg

Churchill%20GC%208_zpslyx8qhut.jpg

Churchill%20GC%209_zpsrcsxcgp0.jpg

Churchill%20GC%2010_zpsuwfueru4.jpg

Churchill%20GC%2011_zpsxwlyro8m.jpg

Churchill%20GC%2012_zpsmy8gvnff.jpg

Churchill%20GC%2014_zpsq1itchg4.jpg

Churchill%20GC%2015_zpsw9siho85.jpg

Churchill%20GC%2017_zpsthit6m64.jpg

Churchill%20GC%2018_zpsdwlgjph3.jpg

Churchill%20GC%2019_zpswwbyedqi.jpg

Churchill%20GC%2020_zpsaemrqqj2.jpg

Churchill%20GC%2021_zpskqtq79ho.jpg

Churchill%20GC%2022_zpsbab86i8f.jpg

Churchill%20GC%2023_zpsrlfbcfkv.jpg

Churchill%20GC%2024_zpsseux7i9v.jpg

 

Rodzinnie

Churchill mk.II / Churchill mk.III AMRCR / Churchill GC. (Hasegawa ,2xItaleri)

 

Churchill%20GC%2025_zpsubdpa1dw.jpg

Churchill%20GC%2026_zpsjitk5evc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaale brzydal, kolejny paskudny anglik...

Cóż, czołgów to oni robić nie umieli, a w ich biurach chyba do końca wojny w wielu miejscach wiało bitwą nad Sommą...

Tym niemniej właśnie takie dziwolągi lubie najbardziej i widzę, że mamy podobny "gust" modelarski:)

Trzymasz formę i tempo Piotr, kolejny świetny model!

 

 

PS.Muszę sobie tego dego "sand deposita" kupić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz trwają prace nad M36 Slugger znany bardziej jako Jackson.

juz wiem też, że poznam przy nim chyba wszystkie gradacje papieru ściernego:(

 

 

Deposits tez polubiłem, już w koszyku jest kolejny , ciemniejszy. Wreszcie zmusiłem się do zakupu chemii. Filtr Tritonal camo,Deposits ,fuel stains..

 

Zastanawiam się też nad rdzawymi depositami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w sumie to im jako tako potrzebne za bardzo nie były. W końcu Niemcy na ich wyspę siebie dostali. Fakt że walczyli w Afryce. Ale to zawsze terytorium zdobycze. Co innego samoloty - to im się przydało.

Sam mam w planach takiego tylko w wersji AVRE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multipla wśród czołgów

 

 

 

Po spożyciu nawet podobny

 

No ale w sumie to im jako tako potrzebne za bardzo nie były. W końcu Niemcy na ich wyspę siebie dostali. Fakt że walczyli w Afryce. Ale to zawsze terytorium zdobycze. Co innego samoloty - to im się przydało.

Sam mam w planach takiego tylko w wersji AVRE.

 

Dragon niedawno wypuscił w 1:72 i tez się zastanawiam

 

http://www.mojehobby.pl/products/Churchill-Mk.III-AVRE.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super model! Bardzo oryginalne i świetnie wykonany. Podstawka minimalistyczna, ale pasuje do modelu - chociaż przydałby się figurki Anglików.

Przymierzam się do wersji podstawowej Mk. III, ale z Dragona i po takim modelu, aż chce się z nim "powalczyć" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się ,że mam możliwość zmotywowania .

 

Oj rozwija się nam skala 1:72.

Choć z dodatkami wciąż po macoszemu jeszcze ....albo drogo albo niedostępne większości modelarzy z PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.